Malá Alica má vystupovať pred hosťami jej rodičov pri popoludňajšom čaji. Aby sa tomu vyhla, odíde z domu. Cez králičiu noru sa dostane do rozprávkovej krajiny. Spočiatku sa tu všetkému čuduje, no postupne sa v rozprávkovej krajine cíti ako doma. Spriatelí sa s jej obyvateľmi - s mačkou Škľabkou, Bielym králikom, Klobučníkom či majorom Húseničiarom. Veľa sa od nich naučí, prežije medzi nimi neopakovateľné príhody a dobrodružstvá a keď sa nakoniec vráti späť domov, ochotne zaspieva hosťom pieseň. Lenže inú, ako mala spievať na začiatku... (oficiálny text distribútora)

miklaras

Kromě čínských vysokých kopů mám slabost ještě pro jeden fenomén. Pro Alenku. Zasažená Císařovým překladem už od dětství si na ní zatraceně ujíždím a všechny filmy bedlivě střežím. Tenhle není dobrý, protože to není Alenka... ()

Ripley

Alenka,ať už ji natočí kdokoliv bude vždy divná,protože je divná i předloha.Již jsem si na to zvyknul a jsem ochoten ten bláznivý svět s bláznivými postavičkami ochotně strávit,takže hodnotím relativně kladně.Tohle TV zpracování mělo velmi slušnou výpravu,masky,triky a herecké obsazení.Takže za 60%.Jsem zvědav na verzi Tima Burtona. ()

Corpsegrinder

Přijde mi to mnohem lepší než Alenka od Burtona, hlavně díky tomu že si tvůrci vyhráli s prostředím a tak je všechno zajímavější a ujetější. Ano možná je to roztahaný až moc, ale já se bavil. ()

Lilloos

Typicky hallmarkovské se všemi pozitivy i zápory. Zpočátku jsem byla velmi spokojená, atmosféra šíleného snu, kdy člověk nechápe a nic nemůže, působila naprosto věrohodně. Problémem však je, že mě to celé přestalo bavit nejpozději po 40 minutách a pak už jsem se jen nudila a nadávala, na jakou kravinu to zas koukám. Nevím, zda to bylo způsobeno nevyhovujícím pořadím jednotlivých aktérů (ti na začátku mi přišli jaksi výraznější), nebo přepálenou stopáží, ale trpěla jsem tak moc, že lepší hodnocení si bohužel nemůžu dovolit. Jo, a malé bezvýznamné plus za nápad s dvojrolemi. ()

BadCough

Možno som blázon, že tomuto televíznemu filmu dávam sto percent, a dokonca to myslím vážne, ale hrajú v tom rolu najmä city. Niekto, keď mal 9 rokov, čítal komiksy o Asterixovi, iný možno so staršími súrodencami sledoval na videu Mazaciu hlavu ( čo muselo brutálne zasiahnuť do detskej psychiky ), ja som však visela na Hallmarku a tomto filme. A keď som si ho pred pár týždňami znova pozrela, s radosťou som zistila, že kus toho natešeného decka vo mne stále žije. Herci hrajú poctivo a anglicky, hudba poteší, jedine tých 150 minút je zredukovateľných. ()

MissSimm

Nemůžu si pomoct, ale tuhle verzi budu mít vždy ze všech nejraději. Jako malá jsem si jí pouštěla pořád do kola. Krásná pohádka. Bohužel teď, když už z toho mám trochu rozum, na filmu vidím čím dál více chyb. ()

biopanic

Táto "Elis" u mňa rozhodne predbehla aj Burtona. Správne šialené, morbídne, zábavné (a rozhodne nie pre deti), takto nejak som si krajinku vždy predstavovala. ()

blondboss

Jedno z ďalších priemerných filmových spracovaní krajiny zázrakov, do ktorého bolo vsadené veľké množstvo kvalitných hercov. Problém ale je, že kvalitou tento snímok len ťažko môže prekonať iné rozprávky, nakoľko ani námet nie je dvakrát kvalitný. Aspoň mne sa tieto príbehy veľmi nepáčia, aj preto možno tendenčné hodnotenie z mojej strany. 50 % ()

Jeer

Příběh o holčičce, která propadne jámou do podivného světa plného bláznivých postaviček, světa, kde neplatí žádná pravidla a žádná logika. Chápu, že se někomu nemusí líbit, občas je až nervydrásající :-) Jinak se jedná o celkem pěkné a věrné zpracování Alenky v říši divů. Takhle nějak jsem si ten příběh představovala, když jsem čítávala knížku. ()

tuberatanka

Umelé, sploštené, kŕčovité s nepodarenými trikmi a gýčovitou vizuálnou stránkou. Zredukovanie pôvodného "švihnutého" námetu na panoptikum umelých animovaných postavičiek bez pointy a myšlienky. Herecké výkony a repliky sú kŕčovité a ťažko uveriteľné. Nuž, námet síce obľúbený, ale ľahko sa na ňom dajú vylomiť zuby. ()

MARLENE.DAFT

Je těžké neklást až přílišné nároky, když jste velký milovník příběhu Alenky v říši divů, ale když on je to TAK DOBRÝ materiál na zfilmování a lze si s ním tak dobře pohrát!!! Nevím , jestli tohle Willing nevěděl, a nebo nechtěl víc popustit uzdu své fantazii, ale prostě to nefunguje. Film na mě celkově působil neskutečně protivně. Jestli takhle vypadá Říše divů, snažila bych se z králičí nory okamžitě vyškrábat zase ven. Postavy na mě občas působily až ,,odpudivě". Třeba sama Alenka, otravnější holku jsem nikdy neviděla. Ta jedna * je za Whoopi Goldberg v roli kočky, ta byla bezchybná! ()

Priest

Dítě, co se změní na prasátko, pepřové koláče, želvoun s chrličem a závěrem soudní proces mě okouzlí pokaždé, kdy se na tuto Alenku podívám. ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (viac)