Sněžné bratrstvo

• Španielsko La sociedad de la nieve (viac)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

Likan7

Zaokrouhlím nahoru. Bylo by to přesně někde na pomezí 3 a 4. Bayona se toho nebojí a doslova bez začátku a úvodu hodí skupinu hráčů do ledového pekla, až jsem si po 30 minutách říkal co tam ještě 2 hodiny budou dělat. Bohužel filmu v polovině lehce dochází tempo, ale nemůžu zase říct, že by tomu vyloženě spadl řetěz. Příběh je silný, Bayona si umí pohlídat každou napínavou scénu a konec dokáže chytnout za srdíčko. ()

John80

Nová verzia predchodcu  amerického filmu Prežiť tentokrát v Španielskej produkcii, film je rovnako dobrodružný a dojímavý ako aj jeho americká verzia 3* ()

Simomon

POLEDNÍ SLOVO: Velice autenticky se podařilo přenést z tv obrazovky na gauč atmosféru naprosto nehostinného místa, kde posádka letadla havarovala a následně žila. Body nahoru také za velice důsledné držení se skutečného příběhu. Trošku jsem se ztrácel v jednotlivých postavách, ale vlastně to ničemu nevadilo. 90 % ()

BFG2000

V podstatě bezchybně natočený film. Osud letu 571 už jsme jednou na obrazovkách viděli, takže nic překvapivého se nestane, ale je hezké, tento příběh moci vidět v moderním kabátu, který mu setsakramentsky sekne. Protože ta kamera, ta je zde vážně úžasná. Herci skvělí. Co bych vytknul, tak za mě z toho nečpí dostatek utrpení. Chybí tam vyloženě scény o "zoufalství" a bolesti. Trochu mně to ubírá u filmu na autentičnosti. A pak samozřejmě přepálená stopáž. Pardon, ale tohle vážně šlo nacpat do dvou hodin. ()

Alojs

Asi takhle. Pustil jsem si to o půlnoci, jakože kouknu na začátek, pád letadla a že zbytek dám druhý den. Jak to dopadlo, je asi jasné. Šel jsem spát o půl třetí. Velmi intenzivní, zdrcující a současně velmi poučné. Měl by to vidět každý, kdo ve svém životě zveličuje ptákoviny. ()

celticek

Narozdíl od originálu jsem měl větší zmatek v jednotlivých postavách. Solidní remake, ty 2 a 1/2 hodiny svižně utekly. Příroda nádherná, ale obdivovat ji z vraku trupu bych docela nerad. Zima mi bylo i při pohledu ze zachumlané deky. Jíst vs nejíst mrtvé - toto dilema vůbec neřeším. Pud sebezáchovy je ten nejsilnější. Mladí kluci to dali luxusně. Vždy přemýšlím, jestli není "na vině" i to, že hrají kolektivní sport. Myslím, že tady ta týmovost byla ku prospěchu. ()

ANTYCHRYST

Původní film byl dobrej a i tahle adaptace má svou sílu..i když zkraje jsem si říkal herci nic moc..tak postupem času na pohodu..neskutečný příběh a neuvěřitelné že se podařilo v tak drsných podmínkách přežít...Jednoduchá volba nebudeš jist = zemřeš... Nando mě ale sral celou dobu :) 90% zajímavý zážitek se znovu dívat na to jak se hoši poprali s osudem v krutých Andach ()

Ewík

Knihu jsem před lety četla (díky Tíťo!), ale už si skoro nic nepamatuju - jen ten pocit, jak šílené tohle všechno bylo a pořád nechápu, jak něco takového někdo může zvládnout. Film byl peckovní - ani vteřinu během 144 minut jsem se nepodívala na hodiny. A původní film Franka Marshalla Přežít! jsem neviděla, ale podle traileru to bude tak trochu Hollywoodský biják, takže myslím, že tohle bude s největší pravděpodobností mnohem lepší. Ovšem na film z devadesátek také dodatečně mrknu. ()

Najt

Stejně jako přežít, tak i sněžné bratrstvo je skvělým filmem této smutné tragédie. Skvěle zahraná a natočená záležitost, takže těch 140 minut uteče poměrně rychle. Některé záběry a scény byly dost věrohodné a přenesly hutné emoce i na diváka. Škoda, že pochodu přes Andy nebylo věnováno více času. Jinak kvalitní podání této katastrofy a rekonstrukce opravdu perných chvil pro přeživší, kteří bojovali až na hranici života a smrti. ()

Cooller

od na Oskara nominovaných filmů v posledních letech nečekám nic než hromadu homo-interracial-trash nekoukatelných, nelogických kokotin, takže nejsem nijak překvapený že mě to nikterak extra nebavilo, ani že to prakticky vůbec nebyl survival žanr, který o sobě tvrdí že je. Až po dokoukání jsem zjistil že to je převyprávění skutečné události a nevim teda jak dotčení Urugvajci, ale já bych se neskutečně styděl za takovou přehlídku debility. Člověk nemusí být Einstein ani Tesla, aby se před zimou v hromadě sněhu pokusil chranit právě tim sněhem. HALÓ? Na začátku jich přežilo kolik že? 25? Ani jednoho z kujónů nenapadlo postavit si kolem sebe zdi ze sněhu... Koneckonců Eskymáci tak žijí do dnes a to je na Aliašce větší zima než v nějakých Andičkách. Co se toho 'survival' týká, tak krom toho, že za syrova sežrali padlé kamarády jsem tam nic nezaznamenal. Hlavně to vůbec nedává smysl, protože člověk bez jidla přežije poměrně dlouho a většina z nich byli mladí lidé/sportovci, takže tohle měl byt až jejich uplně poslední problém kterému čelí, vody taky bylo logicky dostatek a očividně jim nehrozilo nic jineho než jenom ta zima. Survival kdě teda? Co třeba z trosek poskladat co největší S.O.S napis co jde? Z počátku tam i ukazovali že někdo na palubě má mapu a po havarii jim pilot z posledního dechu doslova řekne kde jsou. Divák by tak mohl čekat že tyhle 2 věci nějak posleze spojí dohromady, ale ne. To bych chtěl moc, protože ti odvažní co se nakonec odhodlají vyrazit, se radši vydají random směrem, vnitřní hlasy jim to poradili asi... A jak je proboha napadlo že si vyrobí zrovna nějaké uplně zbytečné "sněžné brýle", což byla scena na dobrých 15 sekund na to aby je pak ukazali v jednom jedinem zaběru a nic víc. Co třeba vyrobit si z měkkých plechů vraku letadla sněžnice, aby se nemuseli pak hodiny brodit metr hlubokým sněhem? No prostě katastrova. Tyhle lidi jsou uražka lidské inteligence a to řikam jako někdo, kdo nad tim nijak extra nepřemýšlel a kdo nedokaže nějakej debilní Urugvaj ani najit na mapě. Nakonec se zjistí že jsou jen nějakych 10 dnu pochodu od civilizace. Žádnej survival, akorát jak prasata čekali na porážku. Nicméně, hory opravdu krásně zachycené, zvuk dobrý, a nevím jestli to bylo CGI a green screen, ale vypadalo to obecně opravdu věrohodně, pokud to byly skutečné Andy tak paráda. Libilo se mi i těch par morbidních zaběrů, jak při havarce křupají kostičky atp. Takže na dnešní poměry 2* jsou asi zasloužené. Že bych si tohle pustil znovu ale určitě nehrozí. Daleko radši měli na toho Oskara nominovat muj oblibený the Fall, to je pane survival film, navíc s pěknýma holkama co mají i nějaký rozum namísto partičky latentních homosexuálů kňučicich že jim je ziminka a tulících se k sobě. A když už to zmiňuju, nejsem homouš, ale i debil snad ví že kuže na kuži vytvoři větši teplo pro oba-tři-padesát lidí. Just sayin. ()

papadoce

Len málokedy sa stane, že Európania spravia remake amerického originálu. Toto je práve ten prípad, kedy po tridsiatich rokoch prišli španielski dobyvatelia a urobili remake o najslávnejších kanibaloch v histórii, pritom na americkej verzii nie je nič špatného. Katalánci to zobrali po svojom a povenovali sa partičke hráčov ragby ešte pred pádom lietadla a aj po páde venovali viacej pozornosti iným činnostiam než len stravovacím návykom. Zrejme to malo na diváka pôsobiť osobnejšie, aby bol viac zhnusený, keď sa budú navzájom pojedať. Vy už viete, že španielskych filmárov považujem za topku v Európe a bolo to cítiť aj tentokrát. Roky sedemdesiate znázornili skutočne realisticky. Je vidno, že sa vyhrali s detailami. Bayona je umný režisér, takže o výsledok som sa nebál už pred projekciou. Ale že pôjde o parádnicu parádnu, mi vysvetlil rejža pri nehode lietadla. To bolo natočené najsamúžasnejšie. Tie detaily na fraktúry, pritom žiadne prehnané krváky čakať netreba, alebo scéna s posunom sedadiel a vôbec celá tá havária boli proste Waw. V tom momente som si povedal, že tento remake proste vidieť musím, aj keď príbeh a to ako dopadol, dôverne poznám. Musím uznať, že niektoré finesy boli veľmi efektné, napríklad vypísanie mien a veku obetí ešte počas deja tak, ako zomierali. Bola to hra na city diváka, ale nijako neurážala. Proste to zafungovalo. Remake dokonca dosiahol tu na csfd o percento vyššie hodnotenie než originál, to je vzácny jav. Ale názov mal originál lepší. Donekonečna sa opakujem, ale filmy nad dve hodiny sú zbytočnou záťažou pre diváka, najmä ak nevedia po väčšinu času ponúknuť niečo viac ako len rozhovory. Prvá pol hoďka bola kľudne aj na šesť hviezd, no potom mi práve trvanie uberalo na zážitku. 70%. ()

dkas

Dvě a půl hodiny! Známý příběh! Co tam tak dlouho může trvat? A bude to vůbec zábavné? Ano! Intenzivně natočené, chvílemi máte pocit, že jste obklopeni letadlem, případně kolem vás není nic než bílý sníh (pravda, že tady už člověk skoro ani neví, co to je). Celým příběhem provází vypravěč, co mě osobně nevadilo a pomáhalo mi to chápat souvislosti. Kamera byla výborná, hudba taktéž. Výborné, syrové. ()

TOMEK17

8/10. Vizuálně ohromující a emocionální survival drama založené na skutečném příběhu. Postavy jsou zajímavé na sledování a díky pohlcujícímu filmovému zpracování a dostatečně dlouhé stopáži získáte opravdu dobrou představu o tom, jaké to bylo být v jejich pozici. Už jsem viděl několik filmů J. A. Bayony a toto je snadno jeho dosavadní nejlepší dílo a jeden z nejlepších posledních filmů Netflixu. ()

George8

Díky za to, že to můžeme vidět! Verzi z roku 1993 jsem viděl a líbila se mi, ovšem tahle se mně líbí ještě mnohem víc. Naskakuje mně z toho husina a to mám v pokoji přes 21 stupňů. Tohle se vážně stalo, jako v tom filmu… ()

jprmusic

Ve srovnání s "Alive" ubohá sračka - všechno špatně - ano, 30 let poté se to dá natočit filmařsky lépe - ale jinak je "Alive" o parník jinde - mám jen jednu otázku - proč? SHINING taky nikdo nezkouší natočit znova ...... ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)