V roce 2010 ztroskotá pracovník OSN Edward Douglas na vzdáleném exotickém ostrově, kde pracuje nositel Nobelovy ceny za genetiku na svém šíleném experimentu. Geniální doktor Moreau, posedlý svou prací a zaslepený nedozírnými možnostmi vědy, se snaží vytvořit dokonalý živočišný druh křížením lidských a zvířecích genů. Když se mu to podaří, ze vzdáleného místa pozoruje chování a konání vzniklých mutantů. (oficiálny text distribútora)

Segrestor

Z knihy si vzali asi jako Ajatoláh z Bhagavaghíty, ale to přece vůbec nevadí. Podstata byla zachycena a to je hlavní. V momentě, kdy si jeden okapi a dva mravenečníci uvědomí své lidské já a rozhodnou se povstat proti otci (Brando) a převzít kontrolu nad ostrovem, je to i docela svižně akční, plné výbuchů a šíleného vola Kilmera. Nechápu hodnocení ostatních čsfďáků. ()

akisha

Film, kde si Marlon Brando udělal mega prdel ze všech svejch uctívačů. Ale stejně je to divný, s malinko větší porcí péče by z Ostrova mohla bejt zábavná blbina. Děj je ale tak řiďoučkej a zoufale nudnej, že to bohužel nejde. K highlightům ovšem patří - bíle namalovanej Brando v noční košili a v klobouku, bíle namalovanej Kilmer v košili (bez klobouku), pár nechutnejch mutantů - a zřejmě jeden z nich byl Ron Perlman a ještě odpornější malej scvrklík, kterýho se mi nepodařilo identifikovat ani jako člověka ani jako zvíře. Jinak je to fakt blbost, a to ten druh blbosti, kterej není ani moc zajímavej. Snad kromě poslední scény, která vypadala celkem inteligentně, o to víc kontrastovala se zbytkem filmu... A tohle že režíroval Frankenheimer? Tvůrce mého milovaného Ronina? ()

viperblade

Tento film v sobě má jistou myšlenku, s kterou se většina lidí nechce ztotožnit… to, že se lidi k sobě chovají jako zvířata je bohužel pravda a ne film!!! ()

ClintEastwood

Hodně nedoceněný snímek a zároveň již třetí verze slavného románu, tentokrát v režii hollywoodského rutinéra Johna Frankenheimera. Musím říct, že tahle verze mě, i přes veškeré své nedostatky, baví nejvíc. Masky byly velmi zajímavé, některé šílené i nechutné, Stan Winston se tady evidentně pěkně vyřádil. Triky občas trošku pokulhávají, ovšem to se dalo v klidu přežít. Co se týká poselství, tak film vysílá jasný signál a má určitou hodnotu. Herecké obsazení v čele s Marlonem Brandem, Valem Kilmerem či Ronem Perlmanem, nelze označit jinak, než jako hvězdné. ()

Davies182

Originál jsem neviděl (nečetl). Trochu jsem se bál, scénář moc neskřípal (promazat ale potřeboval), ale nic slavného to nebylo. Spíše bych na to vlastně rád zapomenul. Brandovu účast zcela nechápu. ()

Phobia

Tak co si budem povídat, on ani starší filmový jmenovec nebyl žádný zázrak a průměrných 50% bych mu připlácla jen s ohledem na dobu vzniku. Ovšem natočit remake mi přijde smysluplné asi jako vysávat hovnocucem prázdnou žumpu. Masky a efekty nejsou výrazně lepší než ty předešlé, výprava a hudba taky ne. A největší error nastal při castingu: hlavní kladnou roli dostal týpek, který vypadá jak nacistický úředníček z knihovny... no dobrá, jarmulka a pejzy by Thewlisovi taky slušely. Ještě horší bylo obsadit vrchního padoucha trapným mrožem, co deklamuje vleže nebo vsedě s podporou polštářů a ze všeho nejvíc připomíná obéznější, plešatou variantu Helenky Růžičkové - ovšem bez její živočišné energie. Aby plachta cirkusového stanu, co je v ní Brando zahalen, nepůsobila tolik nepatřičně, byl do osušky zabalen také zachmuřený pokerface Kilmer (vypadal konstantně nasraně, asi pomýšlel na roli klaďase Edwarda Douglase a opravdu by mu slušela víc). Ron Perlman tradičně usnadnil práci maskérům... jo a pak tam byla taky nějaká ženská, ale už si nepamatuju ani jak vypadala (zkrátka na mě udělala ohromný dojem:-)). Film mě hrubě nebavil a tak mu spláchnu jednu smradlavou hvězdičku (za solidní masky a prostředí) a malé půlhovénko k tomu, které neumím zdůvodnit... snad ze soucitu. 29% ()

balone

Když jsem to viděl jako menší dřív, skvěle jsem se u toho bavil, je možné, že teď by mě to tolik nenadchlo, ale stále to má své kouzlo. Mutanti mají svá práva také, jen co se objeví dr. Xaviér, odveze si je do své školy :D 70% ()

Allien.9

Nadějný úvod se mění ve zvrhlé a odpudivé cosi, co ještě více podkopávají výkony Davida Thewlise (přehrává) a Marlona Branda (je nechutný). A to závěrečné morální ponaučení mělo být jako co? Jedna hvězda za masky a za Vala Kilmera, ale jelikož jsem měla problém film vůbec dokoukat, tak už nikdy víc. ()

kingik

Přiznám se, že až doposud jsem neviděl původní verzi, a tedy nemůžu srovnávat. Tady však lacinost bije od první chvíle do očí a každý náznak nápadu je nemilosrdně zadupán či přímo zničen necitlivou režií. Herci jsou zde asi tím nejhorším. Zvláště Marlon Brando. Nápad na remake byl jistě zajímavý, ale pokud takto vypadá i originál, tak ho nechci nikdy vidět. 20% ()

HoneyBunny

Průměrný remake o dost lepšího filmu s Michaelem Yorkem, který obsahuje dost hluchých (a nechutných) míst a vyšumí hodně do ztracena. Masky šelem se povedly, mým oblíbencem se stala opravdu hnusná Hyena. ()

Kothy

Je to celkem ujeťárna. Doktor Moreau si na svém ostrově pěstuje skupinku mutantů. Docela se divím, že se tomu upsal zrovna Marlon Brando. ()

meave

Jedna za to, ze som mala dobru naladu a so sestrou sme sa zabavili ako malokedy. Slzy nam tiekli po licach, kym ostatni trpeli. Skuste to z tohto pohladu, a mozno prezijete do konca. My sme to vzdali a vdaka tomu sme prezili. ()