Piano

• Česko Piano (viac)

Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nostalgická romance o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny. Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj. Posedle zamilovaný Baines jí postupně piano odprodává, a ona za to platí narůstající povolností. Ta je však stále méně vynucována; později má naplněný milostný vztah za následek prudkou reakci oklamaného manžela. Příroda je vůči bílým osadníkům krajně nepřátelská: neustále prší a všude je spousta bahna. Moře je stále bouřlivé, husté stromy a křoviska jsou jen obtížně prostupná. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou nejednoznačné a jejich charaktery jsou obtížně dešifrovatelné. (oficiálny text distribútora)

bolan

Když se řekne film o lásce, představím si ukrutně nudnou kravinu. Tento film mi ale ukazuje cestu, že i takové filmy mohou být pro mě. ()

ursinko

Podmanivý a pôsobivý film. Neviem či dráma, báseň, historický film, alebo niečo iné, ale veľmi dobre sa sledoval. A z vynikajúcich Holly Hunter a Harvey Keitela som nemohol odtrhnúť zrak. Po rokoch, čo som sa chystal tento film vidieť, som rád, že som si ho konečne pozrel. ()

Chudobka

Film jsem viděla poprvé někdy v devadesátých letech a pamatuji si, jak mě okouzlil. Dnes jsem se podívala znovu (možná už potřetí nebo počtvrté) a opět na mě silně zapůsobil. Nechápu, jak jsem mohla dát čtyři hvězdičky -teď přidávám pátou. Výborné herecké výkony, nádherná hudba, divoká příroda a mé první setkání s H. Keitelem. ()

Saara

Úžasné nezepomenutelné dílo. Asi nemám dost slov, abych vyjádřila všechno, co ve mně Piano rozehrává, takže opustím češtinářsky hluboké věty - mimojiné, bez mučení přiznávám, že Harvey je tam prostě sexy. :o) ()

isla

Ked z cloveka nevychadza zvuk,niekedy mu staci ho len spoluvytvorit, preto je kombinacia nemej zeny a piana krasna metafora.od sceny,ked jej usekol prst som nemohla dychat...az po par sekundach som si uvedomila,ze jej zobral vsetko,co mala.scena,ked sa dotkol jedineho nezakryteho miestocka koze patri medzi najkrajsie z celeho filmu.rozhodne bravurne natoceny film s uzasnou hudbou,ktora mi bohuzial pripominala nieco ine,preto som sa dost dlho nemohla naplno sustredit.divim sa,ze to este nikto nenapisal,ale tu jasne vidiet,ze to tocila zena...vsetky pohlady sa mi zdali menej tvrdsie a co viac-zenskejsie,nez keby to natocil muz.krasne, poeticke,nadpozemsky ciste zabery prirody a smutku spolu s uzasnym pribehom ma totalne priklincovali.ani raz som sa nepozrela na hodinky,co je v poslednom case dost vzacne...pri tomto filme by to bolo skoro ruhanie. p.s.:anna paquin ako cisty fracek absolutne nevinika,od momentu,kedy dostala oscara,by som celu ctenu akademiu prehodnotila... ()

adriane9

Já Adu prostě miluji..Ona je to, co je tak skutečně neskutečné..Všechno co udělala, bylo podle mých představ. Můžu být pyšná na fiktivní postavu? Ano jsem. To jak ji Holly Hunter stvárnila by nedokázala žádná jiná herečka. Ta touha hrát na piano, to že nemluví a vlastně říká vše, to všechno kam dokáže člověk zajít.. Nemám jedinou výtku a film řadím mezi své nej.. ()

Aere

V podstatě jsem stále jen čekal na hlavní klavírní motiv, zbytek filmu je poněkud utahaný a ztrácí tempo. Přesto se jedná o film, který se nemusíte bát shlédnout, jen z toho šlo dostat víc. ()

jandula00

Nádherná hudba, která mě přiměla znovu po letech otevřít klavír, není jediný výstup z filmu The Piano. Doslova mi učaroval výkon Harveyho Keitela, kterého jsem měla pouze za průměrného herce, který nezklame, ale ani nepřekvapí. To se změnilo a každý záběr, ve kterém účinkoval, jsem dosova hltala! Úžasný herecký výkon plný emocí doplněný skvělou Holly Hunter a neméně výborného Sama Neilla dělá z filmu velmi silný zážitek, který mně velmi oslovil a na který jen tak nezapomenu. ()

chelsea17

Přiznávám, že jsem se na Piano šel dívat jen proto, že jsem očekával skvělou hudbu. Sledovat film, ale čekat spíš na tu hudební stránku asi není moc obvyklý, ale to mi je celkem fuk. Dočkal jsem se super hudební stránky, ale s příběhem zas tak nadšený být nemůžu. Není to nic, co by mě nutilo se zaujetím pozorovat dál a dál. Průměrný až lehce nadprůměrný děj, za to skvělá hudba a pro mě ohromující výkon Anny Paquin. Počet hodnocení: 5 816 ()

Matli

Velmi dobře natočené, moc hezká hudba i scénář. Ale něco tomu prostě chybělo. Film se tváří velkolepě, ale šlape sám po sobě. Hvězdička za Annu Paquin, sice mladá, ale šikovná, oscara si zasloužila. Znám ji už dlouho ze seriálu True Blood, takže příjemné překvapení. 68% ()

bery71

Nejlepší romantické drama jaké jsem kdy viděl. Obyčejně mi tenhle žánr nic neříká, ale příběh okolo lásky a piána předčil všechna má očekávání. A nebýt přehnaného happyendu neměl bych co vytknout. Za nejlepší považuji výkon Harveyho Keitela a hudbu Michaela Nymana. ()

Smejdik

Tohoto filmu se nemůžu nabažit ani po čtvrté. Je to úžasné psychologické drama s romantickým příběhem, které se úžasně doplňuje s poetickými záběry novozélandské džungle a ÚŽASNOU hudbou Michaela Nymana, která mě uchvátila už od prvních okamžiků. Holly Hunter ve své životní roli jako hlavní postava milostného čtyřúhelníku, kde se ostatní tři části perou o její přízeň, si sošku určitě zasloužila. Naopak mě překvapuje, že Harvey Keitel nedostal ani nominaci. Tento počin by rozhodně měli vidět všichni, kteří si libují v hudbě, romantice, poezii, atmosféře. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami