Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiálny text distribútora)

Zmiu

To tohle bylo hodně divné. Hodně nelogické, a na konci tam chybělo něco víc k vysvětlení. Strašidelné to zas tolik nebylo, to jsem se víc bála u Harryho Pottera. :-) Jinak tedy už jako děti jsme se učili, že ve tmě svítit baterkou v lese je blbost, zvlášť, když chceme, aby nás nikdo neviděl. A svítit si, když vím, že tam je vrah, to si říká přímo o zásah. Dvě hvězdičky za lesy a za herce. ()

Skip

Mělo to docela dobrou atmosféru a ani herci nehráli nijak špatně. Ale celou dobu jsem si říkal, že se vlastně nekoná nic nového pod sluncem. Lehce nadprůměrný film, na který se dá koukat a docela i baví. ()

Laurent

To je: CHILDREN OF BODOM. ... .... ..." What do you about death?!" - . . . skvělé 4,5* hvězdy . . . . . . . . death metal na plátně !!!! ()

Chrysopras

Ano, ano... temné hvozdy, parta na samotě, drsný boss a hloupé vtípky - prostě správný teambuilding :-) Hloupý ale je, že máte pocit, že už jste něco podobnýho někdy ( s jinými xichtíky ) viděli a nezachrání to ani koncovka. A tudíž průměr. ()

kagemush

No to se zas jednou soudruzi v ČT pochlapili případně poženštili a pustili na nás něco napínacího (6.11.10).Ovšem spíše ošklivě napínavé drama s implantovanými (dobrými a četnými ) horrorovými prvky a hodně rádoby šokantním a stupidně osekaným závěrem. I přesto,že jsem měl pocit,že chvílemi koukám na zdařilou horrorovou českou inscenaci zasazenou do lesů,které už prostě nemáme a herci nic moc,tak díky dobré (temné)atmosféře 70%. ()

honajz2

Neskutečně nudný film, kterému zoufale chybí zajímavé postavy, atmosféra a napětí. Tady fakt nebylo ani komu fandit, všichni byly takový nijaký. Samotný příběh je tak natahovaný, že by to sotva vystačilo na 20 minut, možná i míň, dokonce i za těch 80 minut se toho stane strašně málo. Lekačky slabé, nevyděsilo mě nic. Hvězda za lesy a druhá hvězda za zpočátku zajímavý nápad o reality show (který se vůbec nerozvíjel) a asi tři minuty napětí. Slabé 2* ()

MartinNDL

Na Villmark jsem narazil čistě náhodou na jednom soukromém promítání mých přátel. Možná by mělo jiný efekt, kdyby jsem se na film díval sám v "temném lese" a ve křoví za mnou by se ozývaly hrůzné zvuky (ve skutečnosti by šlo o zvuky, které vydává medvěd při páření), ale takhle, v partě kamarádů, jsem se u Villmarku hlavně smál. Film má evidentně nulové náklady, proto také skoro nic děsivého není vidět. Jestli ale nějaký rozpočet měl, pak musel padnout na herce. Jeden z nich dokonale přehrává snad v každém záběru a další (nejhustější postava ze všech - Gunnar) má jeden drsný výraz "ožralého Ira" a s tím si vystačí celou hodinu a půl. Nejúžasnější složkou filmu je ale scénář. Některé dialogy jsou naprosto kultovní. A:"Musíme odjet a nahlásit to na policii." B:"Počkáme do neděle." Když jde o život, každý by přece počkal několik dní do neděle, že? Nebo klasické hororové hlášky. A:"Venku něco je." B:"Ano, venku něco je." C:"Něco je.....venku". Film se svým způsobem sám paroduje. takže Vás nepřekvapí scény, kdy jedna z postav uprostřed noci kácí v lese strom, protože vadí v cestě slunečnímu světlu. Villmark má celou řadu nelogičností, klišé momentů víc než telenovely a nula zvláštních triků, ale po celou dobu jsem se bavil. ()

Martin741

Dalsi film z rady, ako ide partia mladych ludi do lesov a tam sa zacne odohravat strasidelny pribeh. Tento pribeh mal vsak aj strasidelnu atmosferu a slusnu reziu Pal Oie-ho. A od filmu Zlo mezi Nami rad a dost pravidelne sledujem skandinavsku kinematografiu. Zacala ma fascinovat a mam ju aj hodne rad. Takze kvalitny norsky filmecek. 69 % ()

Havaj8

Už sem měl možnost pár skandinávskejch, dokonce právě norskejch hororů vidět a úplně marný to nebylo. Oproti teda tý USA tvorbě. Tady to ale bylo od začátku špatný, už od herců, který neměli žádný charisma. Reagovali naprosto nesmyslně. Dějově to nemělo ani hlavu, ani patu. Člověk celou dobu nechápal proč tam vůbec lezli, kdo tam má co za lubem. Spousta neužitečnejch scén, který ničemu nepomohly. Jediný co by šlo aspoň minimálně vyzdvihnout byla ta lesní noční atmosféra, i když bez nějakejch větších akcí a posledních řekněme 15 minut. A i když to rozuzlení přišlo během 5 minut, tak to stejně nedávalo smysl. Ani v roce 2003 se tomuhle nedalo řikat horor.. ()

Jino

Já tady to všeobecné, podle hodnocení nadprůměrné, nadšení moc nesdílím. Vadila mi místy chaotická (i když asi cíleně) kamera a nepřesvědčivé herecké výkony. Pocitu amatérského snímku jsem se nezbavil ani díky sem tam nelogickému ději, který má však překvapivě povedenou atmosféru - klavírní podklad je na poslech dobře zneklidňující, záběry na jezero, potažmo okolní lesy jsou pak pastvou pro oči. Pomocnou hůl podává napětí také účelové maskování identity vraha, které mě k mé nelibosti začalo bohužel časem štvát. Tento teambuilding mě nepřesvědčil tak, jako se to povedlo hororovému thrilleru Severance. 50% ()

Mefistofelle

Lesy můžou být opravdu strašidelné a zvláště severští filmaři jsou si toho dobře vědomi. Les je totiž místo, kde na naše dosud neoděné předky číhala ta největší nebezpečí. Před lesem a tím, co se v něm ukrývá, se jeden musel mít na pozoru, jinak dlouho mezi živými nezůstal. A něco z těchto dob v nás perzistuje dodnes a tak na nás les působí jako místo, kde si nejsme moc jistí v kramflecích a kde občas máme nepříjemně divný pocit. A pokud někdo dokáže takový pocit převést do filmu, je téměř zaručen dobrý hororový zážitek. O Villmarku se dá říci, že v tomto ohledu se to povedlo. Místy opravdu jen stačilo prasknutí větvičky a nasměrování baterky ve směru zvuku a už bylo o napětí postaráno. Atmosféra je zde opravdu nezvyklá, navíc ji podporuje mrazivá minimalistická hudba a šero. Herecké výkony sice nejsou nic moc a třeba postavu Gunnara jsem moc nechápala, ale v tomto případě jsem ochotná jim to odpustit, stejně jako posledních pár minut, které se mi zrovna moc brilantní nezdály. Shrnuto a podrženo, Villmark rozhodně mohu doporučit. ()

Rodriguez

Osobně bych řekl, že tu někdo hodně přestřihl....ve střižně pásu, protože některé věci ve filmu nedávají moc smysl a člověk si musí domýšlet. Škoda, jinak by to mohl být solidní mysteriózní horor. 55% ()

dubinak

Kristoffer opět potěšil. Ten kluk mi začíná dělat velikou radost. :-D Není divu, že už chybí jen málo, aby se tato špička mezi norskými hororovými díly dostala k červeným číslům. Dlouho jsem neviděla něco tak pěkně atmosferického. Škoda, že je takovýchto norských hororů žalostně málo. Na Villmark je vidět trochu nevyužitého talentu a konečný závěr by mohl být, pravda, trochu vynalézavější, ale no což. Spokojenost. Doporučuji. ()

darm

Po všech těch nadšených ohlasech jsem dost v rozpacích. Nemůžu si pomoct, ale prvních cca 50 minut, což jsou skoro 2/3 filmu jsem se opravdu moc nebál, atmosféra na mě po většinu filmu nepůsobila a pár lekacích scén to nezachrání, i když ty byly opravdu skvěle zvládnuté. Oproti Blair Witchi má Villmark méně chaotickou kameru, ovšem co se týče atmosféry a strachu jsem zase příliš velký rozdíl neviděl. Co mě opravdu naštvalo byla situace: Mladík je za trest přivázán ke stromu uprostřed lesů a celá skupinka ho tam nechá a odchází někam jinam. Tato situace až neuvěřitelně okatě vybízí k tomu, že se prostě s dotyčným něco stane... Jen jsem čekal na okamžik, kdy se to naplní... Poslední třetina filmu už mě upoutala o dost víc, najednou přišlo mnohem větší soužití s filmem, ale rychlé scény a snad až přílišné třepání s kamerou mě přiváděly spíše do chaosu než do strachu. A co mě taky štve je, že se prostě do hororu musí nacpat sexuální scéna, která temnou atmosféru, která se pracně buduje, opět rozbíjí... Ale abych jen nekritizoval, sice jsem se příliš nebál, ale atmosféra byla občas vykreslená slušně, několik lekaček bylo opravdu krev v žilách zastavujících a severská příroda je fakt krásná... Celkově mi první dvě třetiny filmu přišly spíše průměrné se dvěma megalekačkami a poslední třetina trošku akčnější a poutavější, ovšem nic extra... 60%. ()

PavelVanekArt

Ve výsledku nic moc, lehce amatérská věc, nějakou atmosféru to mělo, ale od půlky nemám ponětí co se dělo, protože si to prostě neudrželo moji pozornost. A když mi pozornost dokáže odvést můj penis a ne film, tak je to smutný. 2* a.k.a 30% ()

Plangi

Je až s podivem, že z hororů/thrillerů, kterých se posledních pár let sype z Norska, právě ty „lesní“ jsou na tom kvalitativně o hodně hůř, než zbytek (Fritt Vilt...). A už jsem zmínil v komentáři ke Skjult, že potenciál, který skýtají právě ty lesní exteriéry, je nesmírný a bohužel promarněn pro špatný nebo profláklý scénář. Ani Villmark na tom příběhově není dvakrát dobře, ale zas je fajn, že se nesnaží za každou cenu polekat a nechává diváka radši v nejistotě co též a jestli vůbec to tam po lesíčku pobíhá a co má za lubem s, ehm, nebohými členy teambuildingu. Přes pár ryze účelově matoucích věcí (magnetofon, pomatenost teamleadera…atp.) jsem se dočkal nakonec kýžené míry napětí a po vypointování jsem se uchechtl nad !!!SPOILER!!! režisérovou oblibou konkrétního archetypu vraha, ne nepodobného tomu z již zmíněného Skjult. 60% ()

fars

Tri jen diky fakt bozi atmosfere (temnej norskej les a jednoduchy znervoznujici hudebni podkres funguje skvele), ale to je tak vsechno. Klise pribeh mi nevadi, ale ze se postavy chovaji jako vylozeni kreteni uz docela jo. Mame tu holohlaveho nesympatickeho typka, u ktereho jsem doufal ze zemre jako prvni, at uz se na jeho priblby smich nemusim divat. Dale vecne zmateneho blondaka s psima ocima (asi nejzajimavejsi postava), tmavovlasou couru, svetlovlasou nudnou necouru a fakt divneho zamestnavatele vazbice, ktery tenhle divny vylet neukonci i kdyby slo o krky. Prvni pulka super, pak to jde dolu, konec stoji za hovno. No nic, blizi se pulnoc, jdu do lesa. ()