Devils

Thriller / Mysteriózny / Krimi / Horor
Južná Kórea, 2023, 106 min

Před dvěma lety utrpěl detektiv Jae Hwan (Dae-hwan Oh) velkou ztrátu, když byl jeho kolega a zároveň švagr zavražděn sériovým vrahem. V průběhu honby za tímto brutálním vrahem dojde k nehodě a když Jae Hwan znovu nabere vědomí, uvědomí si šokující fakt – jeho tělo bylo vyměněno s tělem vraha. V naprostém zoufalství začíná Jae Hwan nekompromisní závod s časem, aby ochránil svou rodinu a odhalil tajemství této tajemné výměny. (mikki089)

TheEvilTwin

Hodně zajímavá, netradiční a originální Korea! Detektiv a vrah se nahánějí po lese a záhadným způsobem si "vymění" identity, tedy detektiv v těle vraha a vrah v těle detektiva. A zábava může začít. Kromě obstojného násilí a fajn gore scén se zde dočkáme hodně nápaditého motivu, který se postupně rozplétá na pozadí detektivní naháněčky zločinců, kteří sériově zabíjí a porcují lidi, takže premisa dost dobrá. Vlastně bych řekl, že až do odhalení zvratu (v posledních 30 minutách) jde o hodně vtahující a strhující podívanou, které divák prostě nemůže nefandit, ale kde polovinu diváků zvrat dostane a vtáhne ještě víc, mne tady trošičku ztratil a sám o sobě byl sice dost wow, ale to, co přišlo po něm, byl už spíš jen takový dojezd s hodně špatně utnutým a zkratkovitě vyřešeným závěrem. Každopádně na něj si musí asi každý udělat názor sám, jelikož když jej pominu, tak jde rozhodně o vidění-hodnou věc, u které mi vlastně ani Korea samotná nevadila a originalita z filmu přímo tryská. ()

EvilPhoEniX

Korejský debut jako Víno! Z hlavního hrdiny záporák!  Neznámý režisér si vzal na paškál oblíbenou korejskou tématiku sériových vrahů a šikovně vymyslel originální příběh a je tu přesně to, co divák od podobně laděného filmu očekává. Už je to doba, kdy tu vyšel z Koreje nějaký drsnější Krimi Thriller, ale tohle rozhodně za pozornost stojí. Příběh sleduje odhodlaného detektiva, který přišel o bratra a pátrá po kruhu sériových vrahů, kteří rozřezávají lidi na kusy. Když se konečně setká tváří tvář z jedním z nich skončí to nehodou a po probuzení v nemocnici zjistí, že mají vyměněná těla! Parádní Spin do Serial Killer tématiky ( měli jsme to v komedii i hororu, ale ne v drsném Thrilleru) a funguje to výborně. Film tedy těží ze zápletky maximum a trochu jsem se bál jak tohle vůbec vysvětlí ( aniž by to bylo Sci-Fi), tak klobouk dolů Korejci na to opět šli velmi inteligentně a Twist je rozhodně pecka. Tradičně dobrý vizuál je samozřejmostí, oba dva hlavní představitelé předvádí skvělé výkony ( Jeden z nedávného Project Wolf Hunting a druhý z Deliver us from Devil), dojde i na násilí, kterého je tak přiměřeně ( tady šlo určitě přitvrdit, ale tolik mi to zde nevadilo), film rychle odsýpá a zaujme i šokující finále, které je rozhodně nečekané. Tady jsou Korejci silní v kramflecích a já si to příjemně užil. 8/10 ()

*CARNIFEX*

Južná Kórea prichádza s originálnym námetom v podobe zámeny identity počas lapačky sériového vraha, no a mne ako starému kokotovi nezostáva nič iné ako skonštatovať, že takýto “mindfuck” ide úplne mimo mňa a som skôr vďačný za klasickú, temnú naháňačku, než takéto sci-fi. Kým človek tak nejak netušil o čo kráča, “Devils” dokázal udržať pozornosť. Odstupom času ma však film ako taký prestával zaujímať a dosledoval som ho čisto zo zdvorilosti. Kto si nad týmto “vyhoní”, klobúk dolu. Ja si počkám na niečo obdobné, ako je starý dobrý “I saw The Devil” či "The Chaser". Toto je pre mňa len akási planá snaha ohúriť za každú cenu, pričom o horor sa nejedná ani omylom. ()

sochoking odpad!

Celý čas som napäto očakával na rozuzlenie záhady zámeny identít. Ked k tomu došlo, film sa pre mňa zmenil na totálnu kokotinu, v ktorej hlavní aktéri vypadali ako tí najväčší idioti. Do rozuzlenia sa na film ešte dalo ako tak pozerať (musím dodať, že som mal verziu s jedinými dostupnými titulkami, ktoré boli preložené zrejme cez Google Translator, takže už len to bolo utrpenie si domýšľať kontext viet). Potom zo mňa zvedavosť opadla a stále som kontroloval zostávajúci čas do konca. Pri pozeraní takýchto filmov mám pocit, že najlepšia éra korejských filmov o sériových vrahoch už je za horizontom. ()

ainny

Jang Dong Yoon se nebojí vystoupit ze své image hodného roztomilého kluka a dělá dobře. I záporná role mu sedne a je neuvěřitelné, jaký talent se skrýval v klukovi z ulice, který měl úplně jiné ambice, než se stát hercem. Ale osud tomu chtěl jinak a on si střihnul roli v drsném, poměrně temném filmu o odvrácené straně korejské společnosti. I záměna těl se dá natočit jinak a dobrý střih a hra kameramana s barvami tomu dají ten smrávný šmrnc. No a finále? To je pro mě výborné, i když by se tu určitá pochybnost dala najít. :) České titulky. ()

anderson

Výmena tiel alebo identít patrí k námetom, ktoré mám rád. Kórejskí filmári to ale tentokrát uhrali bez nadprirodzených síl a výsledok rozhodne nezodpovedá dvom predošlým vyhajpovaným komentárom. Kým prvá polovica filmu diváka zaujíma iba preto, že si láme hlavu nad tým ako to teda je, tá druhá polovica, po odhalení "výmeny" sa mení na absurdnú idiotskú frašku, v ktorej sa postavy správajú absolútne nelogicky a proti akémukoľvek zdravému rozumu. Záverečná scéna už túto frašku iba načisto dorazí. Ak sa naozaj jedná o debut, je to na ňom - v tom najhoršom slovazmysle - aj vidieť. Takéto námety totiž dokáže umne zinscenovať iba rodený génius alebo remeselne zdatný harcovník. Za dva riedke "koktejly". (28.10.2023) ()

Necrotongue

Hmmm, množství mnou zhlédnutých snímků asijského původu v poslední době značně narostlo, až mě to vede k přímo cimrmanovské otázce: "Kde se to zastaví?" No, těžko říct, protože mě Kimův film zaujal a bavil, tak proč se hnát zpět k evropské či americké filmografii zamořené politickou korektností? Korejci si se mnou v tomto případě pohrávali a já jsem jim ty jejich finty spolknul jako tlustý, líný kapr návnadu. Proto jsem si taky zpočátku otráveně říkal, jak je chabé přijít po šestadvaceti letech s korejskou variací na výměnu obličejů, tvůrci mě ale časem dokonale vyvedli z omylu, profackovali mou nabubřelou sebejistotu a nechali mě osaměle přemýšlet o potřebnosti pokory. Abych jim zas ale moc nenafukoval ego, musím zmínit i fakt, že je v závěru kousl scénář (z důvodu nedodržování vlastních pravidel hry) bolestivě do míst, kde končí záda. Ale i přes tento nedostatek šlo podle mého názoru o zábavný (i když silně za vlasy přitažený) počin, který mě dokázal po celou dobu bavit a v němž se nikdo z korejských herců nepitvořil, ani zběsile nepřehrával, takže jsem si tuto záležitost v pohodě užil. / Poučení: Kde fyzický nátlak nic nezmůže, přebírá štafetu chemie. 4*- ()

JASON_X

Po několika mých mírných zklamáních v posledních několika měsících teď u mě mí oblíbení Korejci opět významně zabodovali. Thriller temný a vážný, s několika zajímavými zvraty a nebojící se krvavostí a brutalit, tedy frčící přesně v té rovině, ve které to tak dobře umí snad jenom oni. A ona mysteriózní zápletka, která nakonec možná nebude tak úplně mysteriózní? Inu, je to samozřejmě kravina, ale dobře vymyšlená a vcelku přesvědčivě podaná. A že to celé (scénář i režie) je navíc debut třicetiletého mladíčka? Bravo! ()

borec999

Horor minimálne, skôr detektívka s mysterióznymi prvkami. S konceptom prevteľovania sa, ktorý je podaný trochu inak než sme zvyknutí, scenárista sa rozhodne nebojí zavádzania diváka. Neviem nakoľko reálny je záverečný zvrat v skutočnosti, ale tak či onak je film podľa mňa vcelku divácky, napínavý, má fajn akčné scény a musím uznať, že ma aj kvôli slušným záporákom bavil. Slabšie 4* a 70% ()

Thomas_xxxxx

Konečne niečo z Ázie, čo má hlavu aj pätu a dalo sa pozerať, len jediný problém som mal v tom, že som si musel stále pripomínať, kto je v skutočnosti ten "dobrý" a ten "zlý", keďže nie dosť, že sú všetci Kórejci rovnakí, tak ešte do toho sa prehodia aj ich telá a je v tom totálny galimatiáš. ()

Flopik

Originálna podívaná z Kórei a za mňa skvelý nápad. Teda až na samotný zvrat, ktorý sa mi až tak veľmi nepáčil a na konci som kvôli tomu rozmýšľal či si to tie 4* zaslúži. Pozerá sa nato však dobre, je to napínavé a miestami slušne krvavé. Ako horor teda rozhodne nie, to by museli aj nejaké tie vraždy ukázať. So záverom celkom spokojnosť, nie som však spokojný s tým, ako zrazu začalo fungovať to sérum. Prehodenie dobrého so zlým super, obaja herci to zvládli na výbornú. Za mňa teda 4*. ()

dannyyy

Další drsná a šílená Korea přesně tak, jak jí mám rád. Zápletka zajímavá a původ zápletky ještě zajímavější. Čekám, jaké nadpřirozeno se mohlo stát a při rozuzlení si tluču na čelo, co jsem jakože čekal :) ()

Daiker

Ničím originální kriminálka.... Těšil jsem se na brutální napínavou korejskou jízdu a spíš jsem se nudil... Vrah, vrazi jsou divní a nejde z nich strach, výměna těl tu už byla tolikrát, že mohli vymyslet něco jiného.... Celkově se na to podívat dá, ale od korejců jsem čekal lepší film... ()

HanzoBureshi

Nikdy jsem ještě neměnil tolik názorů během sledování jednoho filmu. Úvod na začátku byl pro mě dost nezajímavý a docela i nad tou smutnou situací zbytečně hloupý. Poté když nastala nějaká scéna, tak šmik a najednou skok v čase, ten úvod mohl být lepší. Poté nastala ona zápletka, která mi přišla okoukaná a myslel jsem, že to bude nic moc. Mýlil jsem se! Protože z toho vznikla velká a zábavně napínavá podívaná, ze které jsem byl opravdu v šoku. Byl tu cliffhanger, který jsem nečekal, parádní drsná akce a v jednu chvíli tu byl i strašidelný moment, kde se thriller proměnil na horor. Konec sice opět spadnul trochu dolů, ale dalo se. Obsazení bylo dobré. V oblasti nadprůměru to rozhodně je. Mé hodnocení: 6/10 ()

xxmurphyxx

Zaujímavý námet zámeny dvoch postáv, kde som sa dosť obával o jeho ako tak rozumné vysvetlenie bez toho, aby sa film v tomto konkrétnom prípade zvrhol do nechceného mystery alebo sci-fi žánru sa Kórejcom vydaril na jednotku. To, čo by Američania dojebali na kašu a nesúrodý guláš logických fuck upov sa Kórejcom podarilo udržať v medziach uveriteľnosti a logickosti bez toho, aby človek prevracal očami a ťukal si na čelo. Za to má film veľké plus u mňa. Vysvetlenie a rozuzlenie príbehovej a vzťahovej linky oboch postáv v druhej polovici filmu navyše slúži aj ako kvalitný plot twist a vie držať diváka v napätí, ako to celé na koniec dopadne. Mimo to obsadenie, výkony a celkový drive filmu je na klasicky vysokej úrovni, ako som u Kórejcov zvyknutý. Jediné, čo mi tak trochu udieralo do očí bol určitý lacný feeling televízneho formátu, ktorému som sa nevedel ubrániť, ale to môže byť len môj pocit. Takže za mňa dosť silné tri, po ďalšom pozretí dosť možno dvihnem aj na štyri. ()

vinducha

K hororu si to ani nečuchlo , ale nic to nemění na tom , že to je docela jízda. A ta zápletky se může v 1 chvíli jevit překombinovaná . Ale vzhledem k tomu , že už jsem docela dlouho nic podobného neviděl , tak docela spokojenost. Jinak příznivcům Snuffu bych ordinoval koupele v kyselině sírové. ()

mdf

Netradiční,korejská krimi,chvílemi jsem se ztrácel kdo je kdo,ale až na ten konec,to byla vcelku dobrá zábava. ()