Štvanec

(festivalový názov)
  • Česko Bílé maso (viac)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

mm13

Dokonale vystihnutý chaos pri vyšetrovaní, kedy je na stole nepostačujúce množstvo relevantných informácií, ktoré si naviac každá strana interpretuje či filtruje v závislosti na svojej pozícii, skúsenostiach a podľa toho, čo sa tu od koho očakáva, prípadne, čo je komu dovolené. Takže aj keď majú všetci do jedného riešenie doslova a do písmena priamo pod nosom a rovno pred očami (a aj o tom väčšina z nich vie), blúdia v zúfalom kruhu. O to zúfalejšom, že všetkým dýcha na krk čas... a to sa im ešte do toho montujú hovná na starostovom ksichte (čoby do celkovej výpovede skvele využitá vedľajšia línia). Dlho som veru nevidel taký intenzívny, pritom (práve vďaka tomu, ako sú tu veci podávané) presvedčivý nervák. ()

teutates

Když někdo umí tyhle prasárny točit, tak sou to právě oňi, ťamaňi. Ty jejích syrové tzv. thrillery donutí člověka nejenom zavírat oči, nic před filmem nejíst, no taky přemýšlet nad opravdovou zkaženosti. Asijskou kinematografii se to podobnýma, chorobnýma, zvrácenýma snímkama jenom hemží, "Bílé maso" je ještě opravdu v rámci norem a slušnosti stolovaní. Co mne ale opravdu udivuje je, že pořád něco v tomhle duchu točí, kdežto třeba Američanům nápady v tomhle směru docela chybí. Pokud nejde o trapný remake, tak je to jen slabý odvar (každopádně nebudu rozebírat rasovou odlišnost, bla bla). Základ je, že v tomhle směru a taky řemeslném to skutečně umí. To, že všichni herci vypadají skoro stejně mně opravdu nesere, když už strašáky, tak tyhle, když už krev, tak takhle a když už "priamočiary dej" tak tenhle! Doporučuju všem rádoby úchylákum, kteří hledají brutalitu a chytrost třeba ve "wrong turn IV" 7/10 ()

ledzepfan

Neuvěřitelně chutný thriller, který příběh vede tak odlišným a poutavým stylem jaký se vidí jen opravdu vzácně..Navíc se do toho všeho míchá ta zvláštní asijská sloučenina brutality a roztomilého černého humoru...Nevím k čemu bych to přirovnal, jak to správně popsat a podle jakých měřítek hodnotit.Tohle se prostě musí vidět. ()

tahit

Namíchaný thriller, který směšuje své prvky děsu s žánrem hororu až téměř s naturalistickým detailem a od prvních záběrů lze tušit předzvěst čehosi hrůzného. První třetina filmu dokáže určitě strhnout svým napětím a nevyzpytatelným šílencem včetně obvyklých rekvizit podobných filmů. Film vlastně ponechává diváka v nejistotě až do samého konce a dost sugestivně navozuje hrůzu a nerozvíjí vůbec žádnou složitou dějovou linii. Žel, musím dodat, neuvěřitelně neschopná policie, (ráj pro zločince), že jakkoliv přemýšlet nad logikou některých scén v ději je naprosto zbytečné. ()

schizmo

Sadistická čuňárna v klasickém asijském duchu, která bohužel trpí několika neduhy, které film i přes velice solidní produkci a kameru, sráží někam pod průměr. Ve filmu je to jako na houpačce, od začátku to má solidní spád i zápletku, ale značným hybným bodem celého příběhu je komická (možná záměrně, těžko říct) korejská policie, jejíž přítomnost je navíc ve filmu více než zbytečná a vše, co se kolem ní točí, natahuje jinak poměrně solidní podívanou asi o 40 minut plné nudy nebo naopak úsměvných až froškoidních scén (no těch je tam vlastně víc a nesouvisí jen s policií), kdy např. pět policajtů krotí hlavního hrdinu tak, že ho snad všichni tahaj za vlasy, při čemž se samozřejmě stíhaj i klasicky asijsky afektovaně tvářit a přehrávat. Tento aspekt je bohužel tak výrazný, že vám znechutí celý film. Škoda, tohle se trochu vymklo z rukou, příště bych se nechal inspirovat třeba dílem Viděl jsem ďábla... ()

• Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha, je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)
  • Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)
  • Ve scéně, kdy Joong-ho (Yun-Seok Kim) honí Young-min (Jung-woo Ha) a ten uklouzne, nebyla původně ve scénáři. Herec Jung-woo se bavil klouzáním na kluzkém chodníku a kameraman náhodou zachytil jeho pád. Režiséru Hong-jinovi se to natolik líbilo, že nehodu zařadil do scénáře a následně do celého snímku. (dinamit_1)

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (viac)