Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine. Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead. (Forum Film SK)

holeys

3.5 Je zde mnoho zajímavých a překvapivých zákrutů ale nepřišlo mi to jako vyloženě zásadní počin. Zároveň to na mě hlášky dnešní mládeže působily velmi strojeně a je znát, že je psal člověk starší generace. ()

lubosco

Veľmi príjemné prekvapenie od našich českých susedov. Taký svieži závan v dobe, keď mám pocit, že už točia len také tie romantické sračko-komédie a vyskakujú na nás stále tí istý herci (tak ako aj u nás). Babenka sa snaží pátrať po zmiznutej influencerke už len z dôvodu, že všetko nasvedčuje, tomu že v tom má prsty jej otec, čím sa jej rúca idylka rodiny, ktorej sa vyhýbajú problémy. Pátranie je vsadené do sveta súčasných technológií, takže sa chatuje, vidohovoruje, ale nie je to také prvoplánové, ako v iných #missing filmoch, kde mi to už vcelku vadilo, a len to dopĺňa rozbehnutý príbeh. Postavy sú pekne vykreslené a všetko sa pekne zamotáva a graduje, záver bol (aspoň pre mňa) tak trochu prekvapivý, nie tým, čo sa stalo, ale kto za tým bol. Musím dodať, že oná influencerka chodila po veľmi tenkom ľade a pchala hlavu levovi do tlamy. Veľmi slušný počin, len tak ďalej. ()

JoshSparks

Po dost dlouhe dobe muzu konecne rict o nejakem ceskem filmu (anebo serialu, viz. zajimamosti), ze se hodne povedl, tyto rohlicky byly zkratka obvzlaste vypecene. Kriminalni drama s ne rozhodne tuctovou zapletkou, dobre zakomponovana aktualni temata mladych lidi (a nemyslim jen vecne vysedavani na socialnich sitich), k tomu neokoukane herecke obsazeni (vcetne okoukanejsiho ale dobre hrajiciho Marka Nemce). K tomu pridejte vybornou technickou stranku, skvele vybranou hudbu a dobre napsany pribeh. Videl jsem filmovou verzi, celkove to na me pusobilo spis jako severska tvorba (a tu ja rad), za me jasnych 5*. P.S.: ani se me nechce verit, ze reziserovi je jen 33, scenaristce 35. Konecne to vypada, ze by u nas zase mohly vznikat zajimave filmove pociny ;) ()

klidas_pk odpad!

snazi sa to tvarit ako cool moderny film...ale je to len obycajna srajda so scenárom za dve koruny a asi najnesympatickejsími ceskymi "hercami" ()

SirErLeerdan

Takže? Jak začít? Ošklivá pseudotranska(nevěřím, že v reálu je ošklivá) v hlavní roli, nesmyslně angažovaná holka s útrpným výrazem od začátku do konce(nekecám, celý film se tváří, že má hlad nebo potřebuje kadit, úplně celý) hledající malou arogantní úchylačku, která byla tak na přestlamu od zacatku vlastně přejete, aby ji někdo už konečně zakroutil krkem. Ukázka odporné doby plné úchylů a úchylaček a toho, že člověk nesmí věřit ničemu a ani nikomu na netu a vlastně ani venku. Jak bude mít někdo telefon v ruce, nemluvit, nebavit, odejít... Zvedal se mi žaludek většinu filmu. Ale nejvíc, úplně nejvíc z té/toho/ta, nevím. Už mě ale vytáčí, jak se tahle degenerační propaganda cpe úplně všude a už i do českého filmu. Jaký toto mělo smysl pro dějství? Do toho tohle cosi chrlí jednu angločeskou sra*ku za druhou, která nedává žádnej smysl a ještě k tomu to vůbec nezní uvěřitelné. Film je plnej egocentriků, který kvůli troše slávy zlikvidujou i vlastní matku. Film asi chtěl ukazovat problematiku dnešní doby, ale místo toho ji snad ještě přiživuje a dělá to hrozně na sílu. Navíc stopáž je přepálená a moc utahaná. Radši si kouknu na nějakou starou detektivku. A závěr? Tam žádný není. Děkuji, znovu nechci. Snad bude méně takových filmů. 1* za to, že tu pindu někdo zabil, aby nenadělala ještě víc škody ()

caerol

Hodně povedený snímek, až z toho mrazí, řekla bych, že ještě lepší než předchůdce Marthy is dead. Zatím jsem viděla jenom film, ale chystám se i na seriálové zpracování. :) ()

LaVolpe

Na to, že tento film pochádza z prostredia Česka a Slovenska, musím uznať, že veľmi kvalitný počin. Boli tam síce nejaké momenty, ktoré mi prišli, že by sa dali spracovať inak, logickejšie, no nešlo o nič závažného a preto si myslím, že toto je určite film, ktorý by si zaslúžil patriť k tým naj z naších končín, čo sa aspoň týka roku 2023. Finálne rozuzlenie bolo naozaj nečakané, avšak absolútne nie nečakané. Človeka by ani nenapadlo, že "hlavným záporákom" bude zrovna tá postava, ktorá ním je, čo ma prekvapilo. Reálne som mal pocit počas celého filmu, že som tá vyšetrujúca osoba a scénáristům sa podarilo nás úplne do toho deja vtrhnúť, za čo im patrí veľká poklona. Fakt výborne spracované dielo, ktoré má zároveň aj hlbokú myšlienku. ()

1234Horymir

Příběh koukatelný a neotřelý, ale neustále zobrazování nějakých konverzací na sociálních sítítch bylo děsné - a pokud jste nestačili vše přečíst, tak se vůbec nic neděje, ale já se stále obával, že mi něco zásadního unikne a tak jsem film vracel a stopoval - asi zbytečně ... ()

Petbrab

Za mě je tohle nejlepší český film roku. Překračuje to hranice českého filmu. Má to všechno - napětí, příběh, vyspělé herecké výkony, témata současnosti v podobě sociálních sítí, vesměs neokoukaní herci, neuvěřitelný přesah ()

bujna2004

Martyho jsem zatím neviděl, nicméně tento počin na mě velmi zapůsobil. Působivé, a hlavně věrohodné, i co se týče slovníku a přednesu dnešních mladých a otázek genderové identity, tyto aspekty jistě nemusí být každému zvláště staršímu diváku po chuti, pokud se však přes toto přenese, dostane se mu dovolil bych si říci skvělého filmového zážitku. Zaujal mě pohled hned na několik problematik dnešního internetového světa. Během poslední půlhodinky jsem ani nedutal. Oceňuji zejména výkony mladých hereček a taktéž Marka Němce, kterého jsem do teď měl za spíše jednoho z herců průměrných či podprůměrných komedií a seriálů. O to víc na mě zapůsobil, byl skutečně výborný. Oceňuji onu nepředvídatelnost, napínavost a nervy drásající momenty, které jsem v českém filmu už dlouho takto neprožil. Skvělá práce co se týče střihu, scénáře a režie. Víc takových projektů! ()

Frankie86

Sorry, ale dostat 13 min před koncem filmu ve 43 letech do rypáku od pěti čtrnáctiletých, jako really? Měl je tam poskládat na hromadu jak pytel brambor, ubožák. Hraje tam nějaká mužatka, hot zrzka, která je annoying, nějaký chcípák 43 let, nějaká ig děcka. Do toho divnohudba. Tempo pomalé. Napětí 1/5. Akce 0. ()

5tipes

Velmi pravdivý film. Určitě lepší vidět v celkové filmové podobě, než v seriálových epizodách. Skvělé dětské představitelky a jejich herecké vedení vytvořily opravdu působivý film (pro mládež), který velmi pravdivě a vážně exponuje současné kritické téma svobody internetu, digitálního světa a influencerství. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD