Dva kadeti vedou paralelní a stejně nebezpečný život. Jeden je vyslancem mafie, infiltrovaný v policejním prostředí jako vyzvědač a druhý naopak vyzvědačem policie v kruzích mafie. Špionážní drama pokračuje na obou stranách. Naproti vzrůstající důvěře začíná tak jako mafie, i policie cítit šikovný podvod. Stres se zvyšuje a Chan a Lau musí jen jediné. Dostat se z této hry živí. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Tenhle prequel mě moc nezaujal. Je tam hrozně moc postav, je to samej Hau a Wau a Toby Wong, Toby Cheng, zasranej Charlie Chan (řečeno hantýrkou z Reservoir Dogs) - kdo se v tom má prostě vyznat? Dokonce i známé postavy z prvního dílu hrají jiní herci (jakože jejich mladší "já"). Vůbec mě to prostě nevtáhlo a vtažení neproběhlo ani když jsem dával pozor kdo co a jak. Asi nemá cenu to nějak okecávat... Dost nuda. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 5/10/// +i zde překrásná hudba, již známe postavy -složitý děj/// Tak jsem se nakonec dokopal i ke zhlédnutí dvojky, ale musel jsem si jí kouskovat do více dnů :-(. Nebýt viděného prvního dílu, absolutně bych nic nechápal. Takhle jsem se chytal. Po příběhové stránce sledujeme již "pádlé hrdiny" z jedničky a jejich životní osudy ještě před zmíněným první dílem. Je to zajímavé vědět, že tento určitě přežije a aha tohodle neznám, tak ten určitě nepřežije. Ale je to i slabina filmu, protože se dá předvídat a už to postrádá moment překvapení. No přiznám se nebýt několika emotivních a silnějších scén, asi bych se ukousal nudou. Naštěstí zde hraje stejně působivá hudba a jak již jsem zmínil obsazení není o moc slabší. Ovšem vydržet to 2 hodiny je skutečně náročné./// Celkem 62%/// ()

slunicko2

Som z toho volaký zmätěný... 1) Směsice podivného střihu, podobných čínských obličejů, spletitých rodinných vztahů a propojení mezi různými bandami a policií vede k tomu, že snad u poloviny akcí jsem neměl ani tušení, kdo, co a proč právě dělá. Kdybych sledoval snímek v čínštině, nebude to lepší. 2) Trefný postřeh: Eeuanmainyaq***. ()

ScarPoul

Ja si myslím že je to obstojný prequel k jednotke a všetky výhrady už uviedol POMO vo svojom komente a ja s ním v tomto smere súhlasím. Jedno sa ale musí nechať celkovo svet ktorý vytvorili Lau a Mak je tak premyslený že vás skrátka zasiahne bezohľadu na to či máte radi takéto druhy filmov alebo nie. V samotnej dvojke je kopec nezabudnuťeľných scén. výbuch auta, zbavenie sa veľkej 4, ťahanie karie. Jediné čo tento film kazí je to že bol až druhý. Volavka jedna bolo dokonalá a originálna zaťiaľ čo dvojka sleduje osudy tých istých postáv ešte pred tým než medzi nimi došlo k priamej konfrontácií ale pretože vieme že k nej došlo nemá nás tento film absolútne čím prekvapiť nech je akokoľvek zručne natočený a to je a všetky zložky ktoré som spomínal pri jednotke nájdeme aj tu, výkony, hudba, strih, kamera, réžia , scenár.Tiež sa mi veľmi páčilo že ľudia ktorý bývali TU priaťeľmi budú v jednotke nepriatelia. A že aj ten najväčší priateľ zradí vo svete ako je ten ktorý nám Lau a Mak servírujú a za to som im vďačný a samozrejem film by si zaslúžil väčšie hodnotenie dokonca aj odo mňa aj a aj keď osobne zbožnujem zrod hrdinov aj zloduchov tu to bolo skrátka očakávateľné a podané ako samozrejmosť čo mi výsledný dojem skazilo. Inak ako som povedal všetko stručne napísal POMO. thats all. ()

cubajz

pěkně zamotaná hong kongská gastnerka, působící jako prequel k prvnímu dílu - výrazně se věnuje chování postavav a tím osvětluje jejich jednání v jedničce. Nejspíš chvilku potrvá, než se v této občas až příliš velké motanici zorientujete, ale když si uvědomíte kdo je kdo a spojíte si postavy s prvním filmem, stojí to za to. ()

• Český dabing obsahuje dvě chyby. Za prvé mluví o Pekingu, městě, resp. pobočce kriminální organizace, jako o postavě, za druhé slovo „chivalry“, tedy statečnost, rytířství resp. charakter či vychování v přeneseném slova smyslu, nechává zcela bez překladu. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)