Honba na vlkolaka

• Slovensko Rosamanta (viac)

Příběh natočený podle skutečné události. V polovině 19. století docházelo ve Španělsku k sérii dlouho neobjasněných bestiálních vražd. Desítky obětí byly doslova rozsápány, znetvořeny a byl jim odstraněn podkožní tuk. Nikdo netušil, z jakého důvodu se tak děje. Šířily se pověsti o vlkodlakovi, který je ve dne spořádaným člověkem. V jedné vesnici se náhle objevuje muž jménem Miquel Romasanta. Tento film byl natočen podle skutečných událostí tak, jak byly zaznamenány v soudních spisech té doby. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Tento horor (?) svojím prístupom k látke ( avšak nie až tak veľkolepým a akčným ,) v mnohom pripomína francúzsku pecku BRATSTVO VLKOV. Romantickou atmosférou 19. storočia a skôr detektívnym, ako strašidelným príbehom. A na počudovanie to u mňa zafungovalo. Snáď málokedy nečakám od vlkodlačieho snímku ( a dupľom od producenta Briana Yuznu ) záplavu gore a brutality. A to je pre tento film, dosť veľká chvála. ()

ConanVJ

Příběhově se mi to líbilo, herecky také (hlavně Else to zde moc sluší) a výprava také povedená. Film má takovou zvláštní atmosféru, která mi moc nesedla. Tempo filmu je pomalejší. Za mě 60% :) ()

topi

Film, podle skutečné události, kdy byla poprvé zmíněna lykantropie. Ve Španělsku jsou nacházena brutálně zmrzačená a roztrhaná těla (parádní maskérská práce) a nikdo neví, zda to mají na svědomí vlci, nebo brutální vrah, který obětem odřezává podkožní tuk. A tak se rozvíjí napínavý příběh, který i přes svou brutalitu bohužel svým lookem připomíná spíše drsnější telenovelu. Ale kouká se na to opravdu dobře, zejména na tvářičku Elsy Pataky. Film vznikl v produkci Briana Yuzny a režisér Paco Plaza ho natočil před svou kultovní zombárnou REC. ()

klima777

Hombre Lobo de Allariz. Pro Antonia se místo najde a Genaro zůstal kde? V Manuelově hlavě nejspíše. Taková nespravedlnost! Teď vážně (tedy skoro)... V posledních, řekněme, 15 letech pracují španělští a někteří mexičtí tvůrci mysteriozních thrillerů a žánrově spřízněných počinů zajímavým stylem: V jejich filmech se realita a fantastický prvek neprolínají; většinou se oba elementy srážejí, a to dosti brutálním způsobem (třecí plochy občas vrzají, občas se rozpadají a občas nenapodobitelně jiskří). Navzdory všem předpokladům je výsledkem nemilosrdné kolize atmosféra velice specifická a velice silná – vemlouvavě plazivá, lehce omamná a poněkud návyková. 3,5* ()

LEATHERFAC

Proboha jak může někdo z filmu s tak zajímavým námětem s J. Sandsem v hlavní roli udělat tak hroznou nezáživnou nudu? A to i kdyby to bylo televizní provedení, což podle informací není. Nechápu. Atmosféra nulová, napětí mizivé. Ano je to spíš historická detektivka než horor, ale přesto - i ty nejslabší díly televizního Dobrodružství kriminalistiky mají 100x lepší atmosféru a záživnější děj než tohle. S těmi nejlepšími raději ani nesrovnávat. Režisér tohoto kousku je neumětel. Dokoukat alespoň do poloviny bylo krajní utrpení. Vlastně ani nevím za co tu jednu hvězdičku. Snad jen, že odpadové filmy vypadají přeci jen mnohem hůř. Bratrstvo vlků - Hon na bestii byla sice moderní slátanina s kung fu bojůvkami na historickém francouzském venkově, ale tu atmosféru a napětí a zajímavé herce to přeci jen mělo. v tomhle kousku ale chybí úplně všechno. ()

Drc

Přestože má tento film pár zajímavých momentů, celkově by atmosféra mohla být o hodně lepší a zejména soudržnost a náboj celého příběhu jej táhné dolů. Zábavnosti také moc nepobral. ()

Prochy38

Ono to vlastně ve výsledku nebylo vůbec špatné! Napětí i příběh kvalitní. Bavilo mě to celou dobu. E. Pataky opravdu nádherná! Trochu mě zaráží, proč, když je "hrdinův" konec natolik nejasný, tvůrci nám vnutili svůj vlastní, ale tak... Vlci nádherní a ještě jednou se rád zmíním, že Elsa Pataky u mě teda fakt hodně stoupla! ()

Jayem

Celkom dobrý úmysel skončil ako zlý sen. Čo na tom, Španieli sú radi že vôbec niečo natočili. Ps : taká drobnosť zabudli napísať medzi obsadenie hlavnú hrdinku na ktorú sa celkom dobre dívalo Elsu Pataky. ()

lu-cinka

Julian Sands v jiných filmech nevýrazný, tady je to pro mě sexy chlap se vším všudy.Škoda, že ho Elsa Pataky zabila a mohli být šťastní až do smrti : ) ()

Ombak▼Penari

Tento film mě tedy moc neoslovil. Nemohu říct, že by to bylo vysloveně špatné, ale děj mě prostě nechytil a dost jsem se u filmu nudil. Ale asi jsem od filmu očekával něco jiného, něž o čem ve skutečnosti byl. ()

MickeyStuma

Zdánlivě hororový, jinak dramatický snímek pojednává příběh, který je kupodivu na základě skutečných událostí. Španělsko roku 1851 a u soudu se zodpovídá ze svých činů sériový vrah jménem Romasanta, který o sobě tvrdí, že je vlkodlak. Jedná se tedy o historický příběh pojednávající jak soud, tak i předchozí osud souzeného. Temná atmosféra sice ze všeho kýpí, ale dějově je celá tato věc značně těžkopádná a místy nesrozumitelná. Spousta hluchých míst nudí a to ostatní nijak nedává šanci zaujmout. V podstatě nejde rozlišit myslí-li to tvůrci vážně nebo se skutečně jedná jen o pouhou úpravu do hororového žánru. Takto natočený snímek spíše vypadá, jakoby vznikl pro televizi, jen s poněkud větším rozpočtem na výpravu. ()

foundation

Lacna, realizacnym timom a hercami po vsetkych strankach vrcholne nezvladnuta fraska. Pritom film na ktorom spolupracovali Spanieli s Britmi sluboval ked uz nie pribehovo aspon technicky a herecky nadpriemerny zazitok no a skoncilo to tak ze film vyhorel prave v tychto dvoch pripadoch. Tym ale nechcem vyzdvihovat pribeh a dej ktory bol sam o sebe takisto jedna velka nuda. Proste nie. Na podobne veci co najrychlejsie zabudnut. Ono to je vlastne v pripade Romasanty uplne jednoduche. ()

Petulka88

No, je to blbost, ale podívat se na to dá. Celé to zachraňuje druhá polovina, protože ta první je místy zralá na odpad. Vůbec mi nevadilo, že se nejedná o vlkodlačí horor, víc mi vadilo, že film je plný naprostých zbytečností. Proč je tam ta přeměna vlkodlaka v člověka, když je to úplný trapas a navíc není nejmenší důvod, aby to ve filmu muselo být? A proboha, proč je tam ten podivný plešatý pán, který sice není vlkodlak, ale rád pobíhá po lese nahý a všechny udivuje svým vlčákem? Je toho tu víc co si tvůrci mohli odpustit. To tenhle film zbytečně sráží, i když i tak se rozhodně nejedná o žádný zázrak. ()

Acrobat

Vyjadriť rozpaky nad dielom, ktoré nemá vlastnú ambíciu veľkoleposti, je namieste. V skratke, lebo ozaj nie je o čom, je film viac ukážkový, symbolický, náznakový – beh, vtáčik, oči, klasy, oheň. Jednoliatosť línie nie je zachovaná, charaktery postáv sa nevyvíjajú dostatočne a nad všetkým sa zmráka alternatíva európskej kinematografie. S výnimkou nádherne utrápenej Pataky a premena vlka na človeka, ktorá je po technicky – humusnej stránke fantastickou fackou iným filmom s honosnejšími efektmi, sa film ťažko emočne, duchovne, technicky, formálne dostáva pod kožu. Fakticky tam nikdy nedôjde, no prinúti nájsť si niečo o Romasantovi. Až potom sa filmu snáď tá povrchnosť odpustí, no druhý pokus by mohol skončiť diskutovateľnou nudou. Španieli do toho, o tom niet pochýb, ale Priméra Divisón to ešte nebude. Hoci film kvalifikačne nezlyhal. http://en.wikipedia.org/wiki/Manuel_Blanco_Romasanta ()

SurbPsycho

Uufff všetci hovoríte, že film bol hrozný a námet a prevedenie sra*ka, ale Elsa Pataky úžasná! Nepopierac jej pohľadnosť mi práve ona v tomto filme vôbec nesedela, uhladená nadblbečná tvárička so zlatistými vlasmi, ktorá s kudlou naháňa vraždiace monštrum po lese v 19. storočí...Vážne? Predstavovala by som si to inak, a však odhliadnuc od tohto, film bol podľa mňa veľmo veľmo fajn aj atmosféra bola skvelá + dávam za temné poetické momenty "Môj život patril tebe, teraz ti patrí moja smrť a smrť trvá večne" alebo „Niektorí tvrdia, že som bol človek, ktorý sa občas menil na vlka. Ja si myslím, že som bol skôr vlk, ktorý sa občas menil na človeka.“ Vlci krásny a konkrétna premena vlka na človeka bola epická, najlepšia "filmová" premena! Áno bola zaujímavá a nie nie sú lepšie, rozhodne nie tie kde chlapík zrazu ochlpatie, narastú mu zuby a zväčší sa mu čeľusť :D ()