Cady Heron mala nezvyčajné detstvo. Jej rodičia sú zoológmi a spolu s nimi žila 15 rokov v africkej džungli. Naučila sa  všetky techniky prežitia a stotožnila sa s tamojším spôsobom života. Ako tínedžerka odchádza  študovať na strednú školu do veľkomesta. Na škole sa zoznámi s Damianom a Janis. Čoskoro jej skrížia cestu aj tri nafúkané a zároveň veľmi obľúbené dievčiny – Regina, Gretchen a Karen – ktoré Cady zasvätia do mestského štýlu života a ich skupiny vôbec. Situácia sa vyhrotí vo chvíli, keď Cady začne chodiť s Aaronom Samuelsom, bývalým priateľom Reginy. Tá si to samozrejme nenechá a  ako pravý samoľúbi teenager si zaumieni, že začne s Aaronom opäť chodiť. Keď to Cady zistí, rozhodne sa s  Reginou rázne skoncovať. Spoločne s Janis a Damianom vymyslia diabolský plán, ako sa pomstiť... (TV Markíza)

NICOX

Musim říct, že tam bylo opravdu jen minimálně hluchých míst, takže bylo skoro nemožný, aby se člověk začal nudit. Akorát teda Lindsay Lohan moc nemusim, Rachel McAdams sem v těch blond vlasech skoro nepoznala a Jonathan Bennett.... ááách... prostě kus. Docela slušná komedie. 65 % ()

jondoe

jedna z teankomedii na ktoru sa velmy dobre pozera.vtipy nie su trapne a herecky aj rezisersky je to dobre zvladnute.dva krat som to uz videl a urcite si to este pozriem. ()

bari68

Novodobé americké komédie neznášam , no táto ma celkom príjemne prekvapila. Znovu a znovu je , ale mínusom neherecké výkony Lindsay Lohan a už trápne ohrané americké komediálne klišé. ()

rozbris

Není to špatný, ale viděl jsem lepší:-) Co zachraňuje hodnocení, jsou dobrý americký školní akce nad kterýma mi zůstává hlava stát a pěkný holky. ()

see_sawandrew

Opravdu nepamatuji, kdy se mi takto líbila jiná americká teenagerská komedie. Tento film o dívce, která se shodou okolností dostane do dívčí party vedené jednou ze největších školních mrch, je oproti jiným filmům tohoto typu až nevídaně vkusný a v mnoha ohledech trefný. Filmu dodávají koření také scény Cadyiných představ mladé společnosti tak, jak by vypadala mezi africkými zvířaty. Zaujaly také přijemnosti jako dělení plátna při telefonickém kvartetu děvčat; hlášky Damiena, jenž je "moc teplej, aby fungoval"; či minirozhovory s nechápavou kozou Karen, kterou výborně zahrála Amanda Seyfried. Závěr sice pracně vybudovanou dívčí válku bezohledně zlikviduje, ale kvůli koncům se na filmy nedívám. 65% ()

MilkyA odpad!

ja tomu už skutočne nerozumiem ako môže mať toto vôbec nejaké percentá...keď už pozerať Queen bitch aj s jej príveskami, tak nech je aspoň patrične krutá mrcha ... Jawbreaker je 1000x lepší ()

Michelle75

Viděno před šesti lety při makačce na orbitreku a ono mě to tak bavilo, že jsem z něho slezla až po skončení filmu. Prostě komedie a Rachel McAdams s blond vlasy, které z ní dělají úplně jiného člověka. Na cvičení dobré. ()

Billie777

U Lindsay Lohan je u mě (zatím) nejoblíbenější a podle mě její nejlepší film "Freaky Friday", tohle je o něco slabší. Ale nakonec čtyři hvězdičky. Je to zásluha hlavně Lindsay, která tu byla skvělá ale líbily se mi i ostatní ženské představitelky - Rachel McAdams, Lacey Chabert a Amanda Seyfried. A hlavně film nenudí, zabaví a má správné tempo. Teen komedie nemám ráda ale všechny špatné nejsou - a tahle je dobrá, v rámci možností. Vlastně víc než dobrá. Čekala jsem to horší a to o dost. Je to fajn, zábavná podívaná. Dokonce jsem se na to mohla podívát i vícekrát po nějakém čase, aniž by mě to nějak nudilo. Pořád mě to bavilo. A zpětně si tak i zavzpomínám na dobu, kdy to Lindsay nejen slušelo a působila sympaticky ale hlavně její herecké schopnosti byli více než průměrné. ()

KmK

Ale jo. Bavil jsem se. Ono to je vážně jiná teenage komedie a stojí za podívání. A na Lindsay je nejenom pěkný pohled, ale umí také hrát. ()

1860

"Klasický teenagerovský film ze střední školy", dalo by se povrchně napsat.. Ale já určitě kvůli předsudkům ihned film nezavrhuji, jak se říká dám mu šanci.. Já jsem se královsky bavil (samozřejmě film má hluchá místa), u některých scén jsem se opravdu popadal za břicho, tady se totiž jedná o parodii na "klasické teenagerovské filmy ze střední školy". Tenhle film si určitě nezaslouží 5 hvězd, ale jsou tam proto, že se mi zdá tahle parodie nedoceněná.. Možná jsem to pochopil jen já jako parodii, ale to vem čert.. ()

baXter

Přesně taková vypatlávačka na jakou jsem byl připraven, takže se mi to celkem i líbilo a nebyl jsem ani zklamán, ale ani překvapen. Vážně by mě zajímalo jestli to na amerických středních fakticky takhle nějak chodí. ()

7trpasliku

Jeden z těch filmů, u kterých stačí vidět trailer a nic víc nepotřebujete. V traileru jsou všechny zápletky, všechny ftípky a všechny převrhnuté talíře a skoky do odpadkových košů, které činí ten to film tím, čím je. A samozřejmě, že dobro vyhraje a rozmazlený blondýny dojdou ponaučení. The Happy End. ()

farfalla

Svěže pojatý film ze střední školy. Hlavní hrdinka Cady Heron (Lindsay Lohan) se vrátila s rodiči do USA z Afriky, kde několik let žili. Matka ji učila doma, takže školní život je pro ní úplná novinka. Chování spolužáků ji v mnohem připomíná chování zvířat v džungli. Je to úsměvné s dosti výstižné. Za hodinu a půl se toho hodně přihodí, Cady se ocitne na výsluní i updne do hlubokého zavržení. A také zklame své rodiče. Cady je však odvážné a akční děvče, a tak se se vším snaží poprat co nejlépe. Ale zlé skutky, i když s dobrými úmysly, dláždí cestu do pekel. Postavy školáků, učitelů a rodičů jsou záměrně typizovány. Celý příběh je vyprávěn s lehkou nadsázkou.Velmi dobrá ukázka filmu svého typu. Z mladých herců největšího úspěchu v pozdější kariéře dosáhly Rachel McAdams (Regina George), královna ´platikových´ děvčat a Amanda Seyfried (Karen Smith), jedna z jejich obdivovatelek. ()

Adramelech

Zpočátku je to komedie, jež se postupně mění v trapárnu, až ji totálně zabije sentimentální závěr. Buď je to parodie poměrů na amerických školách nebo parodie filmů o poměrech na amerických školách. Pokud by mentalita mládeže v USA byť jen z deseti procent odpovídala tomu, co se ukazuje ve filmu, bylo by to dost strašné. Ale optimisticky věřím, že jde pouze o úlet americko-kanadských filmových tvůrců. Hrají tam holky, jež lahodí oku, takže nějakou tu hvězdičku si ten film zaslouží. ()

maslic odpad!

Viděl jsem posledních 20 minut a nechápu proč se tyto odpadky točí, proč v nich je ochoten někdo hrát a není mi jasné kdo dokáže s čistým svědomím napsat takový cukrový scénář. ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (viac)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)

Sacha rockovým zpěvákem

Sacha rockovým zpěvákem

01.01.2006

Herec Sacha Baron Cohen (kultovní postava Ali G-ho, či hlas lemuřího krále Juliana z Madagaskaru) si v připravovaném biografickém snímku CURLY OXIDE AND VIC THRILLS zahraje postavu rockera Curlyho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)