Aká asi môže byť losangeleská tínedžerka s menom Poppy Mooreová (Emma Robertsová)? S takým menom sa asi sotva bude starať o opustené zvieratká a zbierať na ulici odpadky po bordelárskych spolužiakoch. Poppy je rozmaznaná potvora, s ktorou sú len samé problémy. Keď sa k nim má nasťahovať jej budúca macocha, pretože je vlastná mama opustila bohatého manžela, dievča sa rozhodne všetky jej veci rozdať kamarátom. A to bola presne tá povestná posledná kvapka a jej otec (Aidan Quinn) sa rozhodne urobiť posledný krok – drastickú prevýchovu. A na to niet lepšieho miesta ako klasická internátna škola Abbey Mount vo Veľkej Británii. Dievčatá tu nosia uniformy, učitelia rozprávajú spisovnou angličtinou a večierka je o desiatej. A kto poruší niektoré z prísnych pravidiel, za trest dostane na večeru nejakú tú anglickú špecialitu. Poppa nemá v pláne zostať na škole a jej spolubývajúce sa jej rozhodnú pomôcť. Aj keď sa zdá, že by sa z nich mohli stať priateľky, je tu ešte niekto, komu leží Poppy v žalúdku – závistlivá Harriet (Georgia Kingová). Nielenže Poppy prevracia celú školu hore nohami, preberie jej tím, ale ešte si dovolí očariť Freddieho (Alex Pettyfer), syna riaditeľky školy. A keď sa zdá, že Poppy už vie, že život je o niečom inom, ako si donedávna myslela a už sa jej z internátu nechce, Harriet proti nej poštve všetkých. Najskôr jej kamarátky, potom Freddieho a napokon celú školu. A nech sa Poppy snaží, ako vie, nikto jej neverí. Čo teraz? Hádam sa len priznať niečomu, o čom si myslia, že to urobila, ale vlastne neurobila. Odvahu jej napokon dodá matka, ktorá tiež na školu chodila a bola kapitánkou rovnakého tímu ako je ona... (TV JOJ)

Lewisek

Tohle schéma filmů opravdu nemám moc rád, ale musím uznat že po několika minutách jsem se do toho zadíval a film docela utíkal. Navíc poté co Emma Roberts "vyrostla" z hloupé blonďaté holky se zdála být i sympatická... No, jakmile jsem uviděl její jméno v závěrečných titulcích, tak mi došlo že bude mít spojitost s Julii Roberts a taky, že jako její neteř má. Režie je docela povedená, na soudtracku se nešetřilo, ale na 4* to vážně není. ()

Aknah

Ale jo, celkem normální film, kde rozmazlená holka změní prostředí - školu, která je pro ni něco úplně jiného. Chová se jako barbína a nedovede řešit nic jinýho, než značkový hadry... Nakonec je Poppy nejen blbou blondýnou, ale citlivou holkou, která se ještě nevzpamatovala ze smrti svý mámy. Sice se chovala jako Paris Hilton, ale nakonec se mi líbila - hlavně zkoušení šatů, což byla naprosto spontánní scéna, nebo když se proměnila v brunetu, což ji nejen slušelo, ale hned mi připadala citlivější a rozumnější. Ke konci trošku dojetí a bojového tance... a VOALA - prostě relax. ()

Guzo

Nemůžu se rozhodnout mezi 3 a 4 *.. Na jednu stranu klišé na každym rohu, ale když si vzpomenu, jak jsem se smál, když "služka" jela v autě za autobusem.. ;-) Navíc mi Emma Roberts připomíná S.M. Gellar zamlada, jsem hodně zvědavej na její další filmy. Díky lakrosovému finále ale dávam jen 3, to se tam absolutně nehodilo a kazilo dojem :-( ()

Sammya

Skvělý film pro teenagery věkem i duší :) I když už jsem pár let za hranicí puberty, pořád mě tenhle film víc než baví. Chtěla bych se někdy vrátit do doby, kdy mi bylo 16, všechno bylo takové jednodušší, jako tady. I když se tu objeví problémy (škola, kluk, boj s autoritami, se ztrátou rodiče), všechno se snadněji vyřeší, než když je člověk dospělý. Líbí se mi konfrontace Americky a Velké Británie s tím, že Amerika z toho vyleze jako poražený :D "At least they speak American." Co to o těch Američanech vypovídá. Ale zpět. Výborný soundtrack je třešnička na dortu.A Emma Roberts mě tu přesvědčila, že má šanci stát se přinejlepším tak dobrou a slavnou herečkou jako její teta (pro mě možná i lepší, protože jsem Julii nikdy moc nemusela). ()

Tomik.

Zcela jedinečný filmový zážitek! K jeho zhlédnutí mě přiměly hned dva faktory. Veliké očekávání hereckého výkonu Emmy Roberts (která patří k mým srdečním záležitostem) a také již několikrát avizovaný a z děje poměrně dobře čitelný střet britského a amerického světa v očích teenagera. A musím říct, že jsem nebyl zklamán, ba naopak. Děj je poměrně jednoduchý, v průběhu filmu snadno odhadnete „zápletku“ nadcházející scény, ale o to tady vůbec nejde. Zcela dokonale je zde vykreslen život mladé, líbezně vypadající a rozmazlené Američanky, která si myslí, že ji tzv. „patří svět“ - může si všechno dovolit (ať už v nakupování, tak ve výběru kluka atd.). Nic jí není svaté. Po příjezdu do Anglie ji čeká tvrdý střet s realitou (druhý extrém v podobě místních, silně konzervativních dívek – typické Angličanky), kdy si poprvé v životě uvědomuje, že když je mimo dosah tatínkova honosného sídla a nadité peněženky, nikdo se s ní mazlit nebude. Postupem času si „zvykne“ na nové poměry, stává se z ní velmi sympatická mladá slečna a zde nastává moment, kdy začíná naplno propukat její vztah se synem ředitelky internátní školy, kterou navštěvuje (do té doby po sobě pouze „pokukovali, usmívali se na sebe“, však to znáte). Počínaje touhle částí filmu je tento snímek opravdová perla – nádherné vykreslení velmi příjemného vztahu kluka a holky v krásném anglickém prostředí, založeném na opravdové lásce, citech a porozumění (velmi si cením toho, že zde režisér ve scénáři nesklouzl k oněm pověstným „sexuálním scénám“ jako v jiných teen komediích, kde nemají hlavní postavy na mysli nic jiného, než ve vztahu s prominutím co nejdříve „zasunout“). Je to prostě krásný čistý vztah o lásce a brilantní obraz toho, jak se z rozmazlené „Malibu party girl“ stala přímo dokonalá, sentimentální princezna, kterou ve svém životě hledá asi každý z nás. Narovinu říkám, že při závěrečné scéně, kdy se objala se svým otcem a stokrát mu (nejen) ve skrytu duše děkovala za vše, co pro ni udělal (na začátku filmu jev zcela nemožný), jsem měl slzy více než na krajíčku (jestli mi rozumíte). Prostě dokonalý film, jeden z nejlepších, který jsem za svůj život viděl. Silně doporučuji (nenechte se zmást nízkým hodnocením, k tomuhle se opravdu nemám sílu vyjadřovat). ()

• Keď Poppy (Emma Roberts) nájde svoju matku na fotografii lakrosového tímu, mená pod fotografiou sú mená rôznych členov filmového štábu. (Arsenal83)
  • Natáčení probíhalo v Kalifornii v Los Angeles a Malibu a v Anglii na místech Robin Hood's Bay, Whitby a v Harrogate v Severním Yorkshiru, na Cobham Hall School v Kentu, v Balls Park, Hertford v hrabství Hertfordshire, v Západním Yorkshiru na místech Haworth, Keighley, Bradford a v Elstree Film Studios. Natáčelo se od června do září 2007. (noelcoward73)
  • Pri vybaľovaní má Poppy (Emma Roberts) v kufri minerálnu vodu S. Pellegrino. Túto minerálku obľubuje napríklad aj herec a spevák Jared Leto. (metal.storm)