Čmuchalové

Akčný / Krimi / Dráma / Thriller / Športový
Južná Kórea, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 55–74 min)

Tři zaměstnanci dobrotivého finančníka se rozhodnou společně zničit krutého lichváře, který sdírá z kůže chudé lidi. (Netflix)

Ingtar2

Po nudnom Makanai, divnom The Last of Us a v poslednom diely pokazenom Beefe som sa konečne dočkal. Síce až v júny, ale konečne som dostal poriadny, až do konca výborný seriál. Plný bezchybne zahraných, napísaných postáv, z ktorých som si obľúbil naozaj každú, z ktorých každá funguje a každá jedna interakcia je výborná. Plný dobrého, zábavného deja (aj keď si myslím, že posledné dva diely sa dali rozvinúť ako potenciálna druhá séria). Plný neskutočnej akčnej choreografie, ktorá je splneným snom každého akčného fanúšika. Lepší box som vo filme ešte nevidel. A nie len box, ku atraktivite prispieva aj využívanie rôznych chladných zbraní a absolútna absencia streľných zbraní. Prečo ma vlastne absolútne neprekvapuje, že tento seriál je z Kórei? Ak teda chcete vidieť zomrieť kórejského Toma Cruisea, počuť Huh Joon-Hoa na vozíku opakovať "Toto je flex", Xi Jinpinga pozerať solo male porno alebo vidieť podnikateľov mlátiť bezdomovcov, tento seriál je priamo pre vás. Tl:dr; Netuším, prečo som tento seriál čo i len sekundu odkladal a určite odporúčam každému pozrieť čo najskôr. Taký strašný turbomasaker a zároveň také krásne scény som naozaj nečakal. Svojim spôsobom vlastne ide o rozvinutý režisérov starší celovečerný film, Cheongnyeongyeongchal, ktorý tiež odporúčam. 95%, jasných 5*. ()

Wancohoff

Priemerny serial, ktory nad priemerom drzia len dobre krvave bitky. Naopak dole to neskutocne tahaju preafektovane neherecne vykony. Tak je to u mna na 60% ()

Massaro74

Za mě suprový korejský seriál, plný boxerských pěstních bitek a dalších bojových akcí. Hlavním tématem je něco docela neokoukaného, a to lichvářství ve velkém a z toho plynoucí následky, Děj je napínavý, místy až nechutný a drsný, ale i dojemný zároveň. Kluci byli super, záporák se svojí gorilou mě štvali už od začátku... Trochu jsem se ztrácel ve jménech a ksichtech, ale to hold ke Koreji patří, stejně jako neustálé klanění.. Mohlo se to možná vyřešit v méně dílech, ale i tak mimořádně povedené. ()

Hapretor

totální pěstní nářez a něco docela neokoukaného ... napínavé, nechutné, drsné i dojemné ... tohle se Korejcům mimořádně povedlo ... detaily a blbosti v logice neřeším ... ()

Vabr

Promiň Sammy.Boy, ale tohle byla pro mě trefa vedle 😬🫣. Čmuchalové mi nenavozují nic jiného než filmy a seriály s dějem, postavami a rozhodnutími třicetkrát viděnými a je to pro mě jako každý jiný seriál. Ústřední postava je přehnaně správňácká a chová se až moc dobrácky. Jeho parťák je zase ,,cool rebel‘‘, který na mě působí spíše kýčovitě. Zde se mi na rozdíl od Sick zasazení do covidu vůbec nehodí a přijde mi spíš tlačené, aby měly postavy o čem mluvit. Vyhodnocení: Můžeme se spolu domluvit zase na nějaký film, budu se těšit 😉 ()

bararich8

Další skvělá věc z Koreje. Netradičně tu máme v hlavní roli box, ale stojí to za to, akce je totiž parádní, přehledná a fakt baví. Kromě akce je tu samozřejmě i hodně dalšího prostoru pro vývoj postav a postupné rozkrývání příběhu, občas je trocha toho jejich humoru. A navíc velké plusové doby, že se tvůrci nebojí drsných dějových zvratů, ale nic prozrazovat nebudu :). Jo tohle se prostě neomrzí. 5* ()

AnanAss

Dostávalo mě to sice pomaleji, ale pak se to do mě zarylo, stejně jako nože a sekáčky do zdejších obětí. Sledujeme zde nekalé lichvářské praktiky ze země mistrů bojových umění a nadměrných konzumentů nudlí a sodžu… a ze sympatické akční buddy komedie se postupně stává nekompromisní tragédie. Korejci se s tím nikdy moc nepárali, ale zase moc rádi párají lidské těla… a tady to jde krásně vidět a všechny postavy dostanou pořádně zabrat (kontaktní souboje jsou nehorázný masakr). Občas sice s pro ně typickým humorem, který nemusí sednout každému. Zato z akční choreografie musí spadnout brada snad každému. Škoda trošku rozvleklého tempa v první polovině, protože to co přijde potom je chuťovka… hlavně tedy šestý díl je absolutní vrchol, poté následuje povinný dojezd, který (téměř) vše krásně uzavře. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

Shaddy1

Nevím, jestli to je tím, že jsem teď nalazen na asijskou notu, ale Korejci mě opět velmi příjemně překvapili. Po letech sledování amerických klišé jsem rád, že můžu objevovat korejskou tvorbu a dopřávat si odlišný zážitek. Seriál má spád od začátku do konce, hlavní herecké duo je skvělé a musím říct, že jsem si hlavní postavy oblíbil od prvního dílu. Boxerské souboje je radost sledovat - kromě pěstních soubojů jsou vidět v akci různé chladné zbraně (žádné pistole a kulomety nečekejte). Trošku zamrzí, že se další série nejspíše nedočkáme, nicméně velkou výhodu spatřuji v tom, že poslední díl nenechává prostor pro nezodpovězené otázky a přináší uspokojivé rozuzlení celého příběhu. ()

vikino1

Není to sice taková vykosťovačka jak Modrá až na kost, ale celkově vzato boxerský styl v pouličních bitkách na bejzbolky a nože nevypadá vůbec špatně. ()

Nix

Zase další objev. Jsem rád, že jsem zase narazil na seriál, který teda má brutální tempo. Nejdříve působí spíše jako drama a tak jako boxeři vás ze začátku pomalu oťukává a pak vám nasadí brutální direkty, které máte co dělat zpracovat. To, jaký přechod seriál dostane a stane se z něj ultimátní řezanice, jsem nečekal. Hlavně všechny postavy tady mají smysl, jasně občas u takových seriálů je nevýhoda tolik postav a člověku dají zabrat ještě ty korejský jména, ale když vás to baví, tak není problém se v tom neztratit. Občas sice už bylo trochu moc to, že se tam vraždilo až moc postav najednou a když se to stalo podruhý, tak nějak to ztrácelo moment překvapení jako v prvním případě, ale i tak jsem spoustu věcí v seriálu nečekal a  seriál si neustále udržuje napětí. Hlavně bitky jsou krásně nasnímané a vidět v akci boxerské souboje se často na obrazovkách nestává. Já jsem nadšený a určitě se k tomu vrátím, tenhle seriál má vše, co má opravdu dobrý seriál mít. ()

messi@h

Natahovaná kaše po korejsku - tzn. plná naivních, nereálně dobráckých charakterů a sentimentality s táhnoucí se zápletkou. Přestal jsem sledovat v polovině třetího dílu. ()

bearmeedek

V covidové době ovládli finanční trh lichváři a těžili z úpadku drobného podnikání. Seriál to podává v drsném i mírně zábavném pohledu. Jsou zde  zdánlivě nekompaktní linie. Lichvářské gangy coby novodobá mafie a dva naivní boxerští mladíci, kteří umí žít jen poctivý život, místy až dětinský. A přesto to dohromady funguje. Je to tedy trochu jiné, než jen nekompromisní korejské mlátičky. Celkově mě tato kombinace překvapila a rychle jsem si na ni zvyknul. Úvod je pozvolný a gradace je pak vzestupná a nepřestávající. Zajímavé je, že zde nepoužívali střelné zbraně. Jen ruce, nohy, nože, případně železné tyče. A hlavní záporák byl celou dobu na přes držku. ()

RAFT

Další pecka na Netflixu. Něco nového, neokoukaného, napínavé každý díl seriálu.Drsné, dojemné. Další sérii uvítám. Za mě 80% ()

CaladanChmur

Jsem zklamaný. Docela jsem se těšil a musím říct, že kromě choreografie soubojů, tohle patří k tomu horšímu, co jsem z korejské produkce viděl...a viděl jsem toho už docela dost. Hodní lichváři a špatní lichváři....a vůbec., celé to působilo strašně hloupoučce...První díly ještě ok, ale ta demence, která se stupňovala od šestého až po osmý díl, byla nesnesitelná. A i tolerance nelogičnosti, musí mít svoje meze. Pokud nad tímto někdo pomlaskává pěti hvězdičkami, tak jen nepochopil , že se mu to líbilo jen díky něčemu. Určitě to není seriál, na který by jsem se podíval po druhé.  Jo a netušil jsem, že boxeři mají díky tréninku tak tvrdé kosti, že mnohonásobně opakovaný úder  na loketní kost kovovou trubkou, způsobuje pouze modřiny. Ale tak každého právo hodnotit po svém. ()

SAINTS

Seriál , ktorý sa odohráva počas covidu v roku 2020 dobre využíva reštriktívnu situáciu. Vrstvi s najnižšími príjmami trpeli najviac, keď sa zatvárali podniky a rástla nezamestnanosť. Čmuchalovia sa ponoria do tohto utrpenia a spriadajú príbeh, ktorý zahrňa majiteľov malých podnikov, pôžičkových žralokov a niekoľko benevolentných jednotlivcov. Je to čistý príbeh dobra a zla a počas ôsmych častí sledujeme ako tieto dva extrémy bojujú o prežitie a nadvládu. Postupne sa dej dostáva do príliš známej pointy a nakoniec stráca iskru. Akčné scény v seriály sú efektné, príbeh už menej. Jednotlivé časti sú až príliš naťahované. Pri kratšej stopáži mohol byť seriál pútavejší. Najlepšia bola šiesta časť, na túto posledné dve časti nedokázali nadviazať. ()

siver

Nářez, začátek trochu táhlý, ale potom super. Až na podprahové náhubky na hubě a jde vidět krásná nelogika používání. Jinak bych dal pět hvězd. ()

Dejvecd

Keďže Hollywoodske seriály sú poslednou dobou poriadna shit-show, tak holt musí človek hľadať inde. No a keďže v tej Ázii to vždy dobre vedeli s akciou tak som sa pustil do kórejského Bloodhounds. A neľutujem to. Bloodhounds je seriál so sakra dobrou akciou, kedy je cítiť každý jeden úder a každá jedna rana, ktorú protagonisti rozdajú alebo dostanú, a originálnym príbehom (veľmi sa mi páčilo zasadenie do covidového obdobia), ktorý minimálne mňa bavil sledovať. Avšak čo je hlavné, Bloodhounds majú fantastické postavy. Hrdinovia sú sympatickí (ja som si ich zamiloval) a záporákov zasa nenávidíte (hlavne preto, že pôsobia ako reálna hrozba pre postavy). Každá postava je niečím iná a zaujímavá, akcie tu majú následky, postavy sa ovplyvňujú navzájom a správajú sa ako reálny ľudia. Nie je to dokonalé a špeciálne mne vadil fakt, že postava Hyeon-ju bola úplne vynechaná z finále a pár iných menších nelogickostí, avšak ako super akčná jednohubka to padne neuveriteľne dobre. 8/10 ()

Vykuk

Moje krevní skupina, kombinace absurdní naivity, násilí, vtipných dialogů s funkčními akčními scénami, od boxerů jsem toho tolik nečekal, ale povedlo se, konec je trochu zklamáním, ale i tak pořád příjemný kousek mezi tím nudným až otravným balastem kolem.. ()

Isag1

Nie som moc pre Kórejské seriály, ale toto ma absolútne odpálilo. Emócie, budovanie napätia a celkovo upútanie a vtiahnutie diváka do deja seriálu je niečo neskutočné. Absolútne sa toho nebáli, bojové scény sú totálne logické a vyhrotené z nejakého určitého dôvodu, áno, pravdaže, seriál nemá moc pozoruhodný scenár ale je to určite nadpriemer, vysoký nadpriemer. Taktiež ak mám napomenúť to, že seriál obsahuje veľmi veľa gore a krvi je len fajn a je krásne vidno, že sa toho absolútne neboja, ani pri seriály, ktorý je PG-13/15 rated. Určite Kórejci by sa mali držať takéhoto žánru seriálu/filmov a zabudnúť na sci-fi + podobné tomu. V tomto seriály sa absolútne odpútali a herci predviedli absolútne famózny výkon, až by som povedal priam OSCAROVÝ. Za mňa určite seriál ÁNO! 9/10 (1 bod dole, lebo nemám rád moc gore a niektorými scénami to bolo až priveľa na mňa) ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD