Čmuchalové

Akčný / Krimi / Dráma / Thriller / Športový
Južná Kórea, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 55–74 min)

Tři zaměstnanci dobrotivého finančníka se rozhodnou společně zničit krutého lichváře, který sdírá z kůže chudé lidi. (Netflix)

Algernons

Krásné, temné, ale i naivní a kouzelné korejské krimi. Celý seriál neuvěřitelně tahají postavy a akční scény, protože naopak struktura děje a odhalování umí potrápit. První epizodě trvá, než vám vlastně ukáže směr kam to celé povede a prostřední pasáž zas upozadí naše hrdiny a jejich proaktivitu. Ovšem celé to utvořilo neuvěřitelně silnou podívanou, která má užasnou bromance, postavy které si zamilujete a záporáky, které budete nenávidět jak dlouho nikoho. K tomu je to celé moc pěkně natočené a nasvícené. Tohle je milé a pěkné seriálové překvapení, které vás i několikrát odzbrojí, když už si myslíte, že víte jak to skončí. Škoda toho finále, které mělo buď přijít dřív a nebo trvat déle a znovu si zasloužit to budování, které měl vrcholný šestý díl. Ovšem oceňuji jak náhodné kousky skládačky, které jsem nechápal proč sleduji nakonec do sebe zapadly. Můžu to jen a jen doporučit. Kdo chce vidět seriál, který je temný, ale neutápí se v depresi a nabízí nejsympatičtější hlavní duo za dlouho dobu, jaké si nejde nezamilovat, tak tohle je pro vás. PS.: I přes horší strukturu jsem se skrz herecké výkony, scénář, dialogy a postavy nikdy nenudil. ()

Fr

„TVOJE MATKA SI OD NÁS PŮJČILA…“  V podstatě historickej seriál. Lidi v rouškách,  covidová pandemie a s ní spojený problémy lidí a živnostníků, který nás přivádí k těm nejhorším lichvářům… Místy to je slušnej masakr. Dobro dostává (skoro furt) na prdel a napínavý to je jako prase. Ale místy i dost blbý… (jakože ty rozhodnutí… ale co, prostě seriál…). A ten padouch! Kurva fakt dobrej! Akce je tady celkem dost, ale jde o ruční práci, většinou ve stylu jeden (dva) proti všem. Bavilo mě to, ale dost to sráželo to „nerozumný“ jednání.   ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jednu z hlavních rolí měla herečka Kim Sae-ron. Seriál jí nedovolili nedokončit, protože bourala pod vlivem alkoholu. Poškodila mmj. transformátor a na 57 místech v Soulu nešla elektřina, čímž dle soudu způsobila škodu 20 miliónů wonů (cca 330 000Kč). 2.) Thx za titule „Vojtěch Tuček“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Korejskéj akční nášup a parádní zářez pro Netflix. Další nečekaný hit ve stylu Modrá až na Kost. Konečně se Korejci vysrali na experimenty v podobě Sci-Fi, Postapa a podobných žánrů, které jim zatím zkrátka nejdou a pustili se do něčeho, co jim jde nejlépe, tedy silný kamarádský příběh okořeněný realistickou a brutální akcí s gangsterskou tématikou a opět jim to náramně vyšlo. Máme tu dva mladé šikovné a talentované herce v hlavních rolích, kteří se zpřátelí po vzájemném boxerském duelu, oba bývalí mariňáci, sympaťáci až na dřeň a především Woo Do-hwan ukázal počas celé série neskutečný charakter a pokoru, takových lidí je dnes už málo. Oba dva začnou pracovat pro příjemného pána, který po nich chce, aby chránili jeho vnučku, která jde po stopách krutého a nemilosrdného lichváře. Park Sung-wong tu podává oscarový výkon, opravdu slizská, zákeřná a jízlivá lichvářská svině, který svým škodolibým úsměvem místy připomíná Jokera, jde z něj mráz v zádech a celému seriálu dává neskutečnou úroveň. Líbí se mi, že se Korejci zaměřili na né příliš časté téma lichvářství a odbočili od zbraní, drog i obchodu s bílým masem. Celý seriál má nejen zajímavý příběh a sympatické postavy, ale také úžasný drive, kde se akčními scénami rozhodně nešetří ( většinou to připadá 2 akční scény na díl, což je super) a musím říct, že z akčních scén jsem padal do kolen a šílel jsem nadšením. Když si vybavím všechny známé martial arts pecky, kde se využívalo nespočet bojových umění od Silatu, Wing Chunu, Kung-Fu, Krav Magy, Eskrimy a Muay Thai, tak nevzpomínám si na žádný, kde by se využíval čistě jen BOX, avšak mimo ring na ulici bez pravidel a musím říct, že to byla nádhera. Oba dva frajeři mají neskutečný talent a páru a všechny ty one shot knock outy proti početné převaze vypadaly božsky. Došlo i na tradiční korejské zbraně nože a baseballky, což jsem si taky velmi vychutnával. Korejci se nestřílí, ti se zkrátka řežou !! Hodně mě bavila i Parková gorila, což byl tank a dělal hlavním hrdinům největší problémy. To byl doslova fight middle weight vs heavy weight on the street! Vyzdvihnout musím ještě díl číslo 6, který svou nekompromisností k postavám vyrážel dech a za něco takového by se nestydělo ani GOT! Za mne seriál, který si našel cestu k mému srdci, je to přesně má krevní skupina a předvádí mou oblíbenou starou Koreu v nejlepším světle. 9/10. ()

Okara

Korejci válí. Když začnu výtkama - zasazení do starověku by odpovídalo víc, protože střelný zbraně ani policie neexistujou a vše se vyříkává ručně. Kromě logiky občas pokulhávaj i pokusy o humor, který s Asiaty nesdílím a v tomto formátu působí spíš rušivě, a ignorace minulosti některých postav je úsměvná. Jinak je to ale šílená jízda v raidovskym/wickovskym stylu, která je natočená tak dravě a syrově, že u některých scén i divákovi co má nakoukáno není dvakrát příjemně. Šestá epizoda je jedna z nejlepších seriálových epizod, co jsem kdy viděl. Za automobilový honičky by se nestyděl ani Greengrass a Bloodhounds jsou proto trefa do černýho pro všechny milovníky adrenalinu u obrazovky. 80 % ()

Yoshitsune

Když pominu první díl, který je až přes míru romanticky stilizovaný, tak díl od dílu je to drsnější a drsnější a vyvrcholí to v šestém dílu. Zbylé dva díly, mi přišli možná trochu uspěchané, uvítal bych ještě jeden díl, ale to nic nemění na tom, že je to naprostá pecka. A opět se potvrdila jadna věc, je jedno jestli tyhle Jihokorejské seriály a filmy, se odehrávají v roce 1400 a nebo 2399, furt budou mít aktuální témata a postavy. A tak se snimi divák, mnohem lépe sžije a pochopí jejich motivaci, pochopí když udělají něco špatného či něco dobrého, protože je šance že i divák měl podobné problémy či má. Takže tohle je důvod, proč v tomhle směru Jižní Korea dominuje. A nelze nic vytknout, herci, akce, příběhy, motivace vše funguje a rozepsat to nejde, protože bych nedokázal dobře popsat co se musí vidět. ()

Chrustyn

Fajnové, realisticky pojaté bitky v obyčejném příběhu, zbytečně roztaženém na 8 hodin. Další případ projektu, který by dobře fungoval jako celovečerák ale jako seriál se táhne a více nudí než baví. ()

ainny

Milovníci té "staré" a naivní Koreje budou zase brblat, že tohle už není to, kvůli čemu Koreu tak milují. Není, je to Netflix a tomu je přizpůsobený styl vyprávění, který je plný násilí, litrů umělé krve, hodin práce maskérů a skvělá choreografie. Nicméně příběh je korejský, láska k rodině a neskrývané city. A herci! Tam není jediné dřevo, ale nejvíc mě zaujali tři (záporáka nekomentuju, ten pán snad nic jiného nehraje, takže už má to herectví zajeté). Woo Do-hwan podal svého naivního a v jádru dobrého kluka naprosto excelentně. Lee Sang-yi mi byl poprvé sympatický, protože jinak ty jeho roztlemené hrdiny nemusím a Siwon byl prostě pecka! Jeho chaebol, který se dostane do problémů, je bezkonkurenční. Twist v šestém díle jsem nečekala, teda čekala, ale ne tak brzy. To bylo na celém seriálu snad nejlepší. V poslední čtvrtině seriálu jde sice o to samé, ale úplně jinak. Paráda. Jediné, co jsem nepobrala byla Woo Do-hwanova výdrž při pití. P.S. Rozarka10 nemá pravdu, střelná zbraň se tam objevila. Právě v onom mnou zmiňovaném šestém díle. :^) ()

Janek

Jsou to spíš tři***, ale nahoru to tahají výborné bitky a skvělý záporák. Jinak místy strašně zdlouhavé, kdyby se odkrojila vata, tak jsme na krásných pěti dílech. 70% ()

Lacike

Bitkársky nárez v ktorom sa pre zmenu v hromadných bitkách vo veľkom používajú ruky, keďže hlavné duo sú boxeri. A napriek tomu, že mám radšej rôznu akrobaciu a kopy, tak tentoraz ma bitky nadchli. Sú dynamické, tvrdé a tak akurát krvavé. Krv nechýba, ale ani to nie sú nechutné gore jatky. Zápletka (dobrí vs. zlí úžerníci a ich obete) je jednoduchá, priamočiara, bez nejakých zbytočných odbočiek alebo šialených šokujúcich odhalení, ale dokonale funguje. A to vďaka postavám. Tie kladné si ma získali behom prvého dielu. Ústredné duo mladíkov, ktoré sa skvele dopĺňa. Jeden je trochu nudný správňák za každú cenu a druhý je ukecaný chválenkár. Ďalej tu je charizmatický dobrý úžerník a jeho sympatická chránenkyňa  dvaja ultimatívny vymáhači. Na druhej strane je slizký megaparchant, ktorému som hneď prial smrť a po boku má verného nabúchaného golema u ktorého som si nevedel predstaviť jak ho ústredné duo premôže. Od prvého do šiesteho dielu seriál neskutočne graduje a bola radosť to sledovať. Vrcholom pre mňa bol štvrtý diel, ktorý je najakčnejší. V šiestom diely ale dôjde k redukcii kladných postáv. A aj keď od začiatku dielu bolo jasné, že sa k niečomu tragickému schyľuje, tak som nečakal, že to neprežije tak veľa z nich. Mohla to byť skvelá zámienka k prerodu ústredného dua od dobrákov od kostí k ultimatívnym parchantom, ktorí by sa vydali na cestu pomsti v krvavom finále, ale prevedenie je teda riadne rozpačité. Atmosféra seriálu sa po tom masakry prekvapivo zľahčí a duo vtipkuje snáď viac ako v predošlých dieloch dokopy. Dejovo to úplne zdegeneruje a začne sa diať jedna nezmyselná chujovina za druhou s cieľom nejak dať hrdinov a zloduchov do jednej scény, aby si konečne rozbili držky. A nakoniec aj finále bolo pre mňa mimo bitiek vlastne neuspokojivé. Už dávno som nevidel seriál, ktorý by sa v posledných dvoch dieloch tak úplne pokazil. Našťastie tých prvých 6 dielov stojí za to a kto má rád poriadny tvrdé bitky, tak bude spokojný. Seriál som sledoval v CZ dabingu, ktorý mi tentoraz celkom sedel. Dokonca aj to dnes už nezvyčajné časté použitie najtvrdších nadávok sa mi páčilo. Kurvuje, píčuje a vyjebáva sa tu ostošesť. :-) Celkovo je seriál u mňa za 8/10. ()

MartinezZ

Ve zkratce: Byla to nečekaně fajn akční jihokorejská pecka, které by ale prospělo zkrácení o alespoň dva díly. 7. díl mi přišel vyloženě zbytečná natahovačka. ()

agentmiky

Bloodhounds nabízí vyváženou porci zábavy a krvavé akce, jak jsme u Korejců zvyklí. A také těží z nesmírně sympatické hlavní boxerské dvojky (jeden extrovert a druhý introvert). Po stránce postav se Čmuchalové prostě vydařili na jedničku (třeba ten záporák Bom....ten vazoun připomínal spíše terminátora...neskutečně to tam boural). Ale i příběh nepatří do starého železa. Jasně, v zárodku se jedná o zápletku točící se kolem ničím nevyčnívající pomsty. Ale ty samotné zvraty dokáží šokovat (z šesté epizody jsem se ještě doposud nevzpamatoval...tohle zamávalo s emocemi). Bitky opět famózně nasnímané, zařadit prvky boxu do akčních sekvencí jsem určitě naplno kvitoval (kde jinde to člověk vidí?...navíc opět doprovázené pořádnou brutalitou). Jen ten konec mi přišel malinko uspěchaný. Klidně bych ocenil dvě epizody navíc. Ale každopádně fajn podívaná ve všech ohledech. Za mě dávám 8/10 P.S. Mám-li být upřímný, tak My Name z roku 2021 se mi líbilo o chlup více :) Ale u Bloodhounds si umím představit 2.sérii. Tak uvidíme ()

beran-ek

Já tomu těch pět dám, i když poslední dvě epizody to kazí a vyvrcholení je v epizodě šesté. Celou dobu pěkně budovaná a drsná gangsterská story a mariňácká bromance, která bohužel trpí aférou kolem Sae-ron Kim (řízení v opilosti), kdy se muselo na měsíc stopnout natáčení a rozhodnout, jestli jí vystříhat a přepsat to celé, nebo předělat 'jen' nedotočené poslední dvě epizody. No, takže se pod tlakem přepsal konec a je to bohužel znát. Výhodu to mělo alespoň v tom, že hlavní duo asi během pauzy nezahálelo a trénovalo. 9/10 ()

ilemas

Velmi drsné praktiky krutého lichváře, který sdírá z kůže chudé lidi je velmi dobrý příběh s překvapujícími nečekanými zvraty, ale místi mě to připadalo velmi hloupé , dosti nevyvážené.  Rozhodně i přes hluchá místa stojí za zhlédnutí. ()

Sinn

Skvela akce, kamera, herecky vykony i zapletka, cenim sceny kolem jidla.. ale proboha proc se tam vsichni chovaji jako banda dementu neschopnych logickyho uvazovani. ()

Chen

Korejci se opět vytáhli. Je to sympaticky obsazené a akčních scén není extrémní množství, ale když na ně dojde, jsou rozhodně působivé. ()

Kwaichi

Na pár miestach, hlavne v epizóde 6, dej pekne zakolísal na kvalite keď sa tvorcovia rozhodli vložiť do deja zvrat deja ale veľmi lacným prevedením. Inak sa séria veľmi dobre a ľahko sledovala. Z môjho pohľadu vydarená kórejská "bro-drama". ()

Lenka.Vilka

Příjemná a brutální jednohubka. V čem je tenhle příběh jiný? Ty postavy! Už dlouho jsem neviděla v seriálu tak dobrou práci s postavama. Každý si svou přirozenou cestou jde tím odkud se od začátku posune až na konec svého příběhu. A stejně tak i u zaporáků. Jako jo, od začátku jsem jim přála jenom to nejhorší. Ale ke konci? Tisíckrát hůř na ně! Jenom trochu škoda uspěchaných svou posledních dílu (vzhledem k tempu předchozímu, byť špatné to nebylo). Prostě naprosto perfektní  :) ()

kenkaku

Film má obrovské plus v choreografii bitek a dynamickém scénáři. A jedno relativně úsměvné mínus v neskutečné naivitě a “teatrálnosti” některých částí. Jako celek každopádně za dlouhou dobu nejlepší seriálová podívaná. Korejci prostě umí (více u jednotlivých epizod). ()

Wiluna

Vynikajúca, silná séria plná ohnivých bojových scén a bravúrneho prepracovania jednotlivých postáv – od hlavných protagonistov, záporákov až po vedľajšie úlohy. Skutočne ťažká téma o veriteľoch – úžerníkoch, ktorým naletia v dobrej viere zúfalí ľudia, len aby dokázali zachrániť svoje živobytie v najťažšom období Covidu.  Najväčšia perla a obrovský talent, je však bez pochýb hlavný predstaviteľ Woo Do Whan (Kim), ktorý predviedol priam majstrovskú prácu, rozhodne svojou prípravou na túto rolu (musela byť ohromná)  alebo samým hereckým prejavom. Zato vnučka Hyun-ju mi išla svojim hereckým, slabučkým výkonom neskutočne na nervy, bola viac trápna než cool. Ale našťastie ju decentne spacifikovali.  AVŠAK doporučujem pozerať sériu jednoznačne v kórejskom jazyku s titulkami, pretože českým dabingom klesla hodnota série enormne dole (hluché, nezáživné a zbytočne padali vulgarizmy aj tak kde nemuseli). Celkovo ale riadny FLEX 😉. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD