Animatrix: Světový rekord

• USA The Animatrix: World Record (viac)

SVETOVÝ REKORD je príbehom bežca Dana Davisa, ktorému nebol po pozitívnom dopingovom teste uznaný nový svetový rekord. Teraz sa rozhodne očistiť svoje meno v ďalšom závode, ale tentokrát sa priblíži k inej bájnej méte - oslobodeniu sa z Matrixu... (Avathar)

lennyd

Dan Davis byl kdysi obviněn z dopingu při běžeckých závodech, a nebyl mu uznán světový rekord. Dnes má šanci svoji reputaci napravit - a možná se vymanit i z vlivu Matrixu ... Tento příběh mi taky nic moc neříkal. Sice nějaký ten potenciál má, ale oproti předchozím animákům mi přišel hodně slabý, navíc i animace mě dvakrát nenadchla.. ()

Madadajo

Tento příběh má strašně silný potenciál vzhledem k Matrixu... Vždy mi vrtalo hlavou, zda se od Matrixu někdo osvobodil jako první nebo to byli vždy obyvatelé Sionu, kteří museli pomoci. Zde se jistým způsobem nachází skrytá možnost samovolného odpojení díky jistým schopnostem a nezdolné vůli. Poslední slovo tohoto krátkého filmu mluví za vše.... Takhle by to bylo i na 100% jenže... Nemůžu se zbavit špatného dojmu ze zpomalených scén, ve kterých sice vyniká maskulinita, ale samotný pohyb je nepravidelný jako ve stylu "Hééééj rup!" A jestli je něco pohybu v čase (jakožto veličině jej spolurčující) vlastní, je to logická pravidelnost, ať už zrychlujete nebo zpomalujete, jedná se o sinusoidu, nikoli o záznam bijícího srdce buchBUCH... 80% ()

vincent

Vizuálna stránka sa mi veľmi nepáčila i keď zaujímavo to vyzeralo. Príbeh je celkom zaujímavý ale určite sa nájdu aj lepšie časti Animatrixu. ()

Maynard.

Poměrně zajímavá animace, styl který sem doposud neviděl. A co se týče informací, tak sem se vlastně dozvěděl o tom, kteří jedinci sou předurčeni k tomu, aby se od Matrixu odpoutali a přestali na něm býti závislí. Při tom běhu sem vzíval Aláha, aby si při tom přetržení vazů nehejbnul i s kolenem, naštěstí to odnesly "jenom" vazy... Ale palce sem mu držel, to jako jo. ()

Devilian

O tomhle těžko něco říct. Myslím, že by bylo lepší to vidět. Grafická stránka se mi tady skoro vůbec nelíbila (moc ,,rozlítaná", hranatá... taková kterou u anime nemám ráda), ale mělo to jakýs takýs spád, ale o čem to vlastně celé bylo...? No, jednodušše mi to nijak moc Matrixovské nepřišlo. ()

LuciusWlk

I když je tento díl poněkud odlišný, svou myšlenkou je výborný. Vybičovat se k takovému výkonu, kdy neurotické synapse nezvládnou neočekávaný nápor a vy se probudíte. V Matrixu. Ať je to tak, či jinak, Animatrix jsem poprvé viděl v roce 2003, podruhé nyní a pouze tato epizodka, mi utkvěla v paměti. Proč, to netuším, ale už proto za mě plný počet. ()

BluT

Škoda, že to nějaký lidi nepochopili a proto hodnotí nízko. Příběh je výtečnej a je to neskutečný oživení/ozvláštnění animatrixu. ()

Bafo

Dle meho nejlepsi dil serie... Krasna animace (ikdyz dosti lidem se nelibi) a skveli dojemny pribeh o cloveku ktery svou vuli a silou dokaze neco zmenit... tady nejde o Matrix, tady de i o realitu... ()

Anderas

Povídka o nekonečné síle lidské vůle, o nezkrotitelné touze překračovat bariéry, žel i o destruktivní síle otupující lidský smysl a schopnosti. Sugestivní animace nutí nahlížet na celý příběh jiným zrakem, zve jakoby do jiného světa kam vstoupí jen ti, co mají fantasii. I když je ta ohromná vůle občas zlomena, vždy bude mít člověk dost síly aby znovu povstal a branil se tyranii, leč často zaplatí svým životem. ()

kwoky

Moje srdcovka a absolutní top. Nezdolnost lidské vůle poráži mašinerii strojů, která si myslí, že má všechno pod kontrolou. Leda kulový, vy šmejdi! Free! ()

Rozjimatel

[3,5*]     Šiesty diel rozmanitej a podmanivej zmesi krátkych filmov zo sveta Matrixu, nazvanej The Animatrix. Výtvarný štýl je síce opäť raz veľmi osobitý, ale tentokrát mi až tak veľmi nesadol. Príbeh je však celkom zaujímavý, tajuplný, obzvlášť pôsobivé je to prebúdzanie hlavného hrdinu v cieľovej rovinke. ()