Votrelec vs. Predátor

• Slovensko Votrelci vs. Predátor (viac)

Ikonické príšery z dvoch najdesivejších filmových franšíz, ktoré boli kedy natočené, bojujú o nadvládu - na Zemi. Objav starodávnej pyramídy pochovanej pod ľadom Antarktídy priláka skupinu vedcov a dobrodruhov na tento zamrznutý kontinent. Zvedavosť sa zmení na teror, kým dve mimozemské rasy vedú vojnu a osud ľudstva visí na vlásku. Ktokoľvek vyhrá... my prehráme. (Disney+)

JanniV

Po tolika letech čekání od doby, kdy jsem mastil první stejnojmennou hru v devadesátých letech nějakej CENSORED natočil tuhle CENSORED, kterou bych přirovnal k močůvce, hezky napěněný, aby vypadala jako smetánka. Proč? Placatý děj, vykradený z knižní série, která jeden čas vycházela i u nás (shodou okolností jediný paperback, který jsem si z tý série koupil, byl zrovna ten, ze kterýho děj scénárista opsal, jen to z jiný planety dal do Antarktidy). Snad každý fanoušek, Aliena, Predatora a Colonial Marines při shlédnutí tohohle "veledíla" zaplakal. Tohle patří do daleký budoucnosti a měla to být pořádná sci-fi, jako Vetřelec 2. Nemluvě o nelogičnostech v ději... Najmou si ženskou, která tam je kvůli tomu, jak je dobrá v horách a jaký je horský vůdce a nakonec se tam motá absolutně jak zmatená včela, aniž by jí tahle zkušenost k něčemu byla, nemá bojové zkušenosti a pak ještě vraždí "alíky" jak profi voják a aby toho nebylo málo, musí to být politicky korektní a tak je to černoška. Bože!!! Nic proti ženským (viz. Ripley) ani černoškám, ale tenhle film byl prostě dokonalý pohřeb AvP. Na to, jaký pohřebiště nápadů je Hollywood, si fakt nezvyknu. Radši furt dokola točí to, co už tu bylo a ještě mizerně. Jedna * s odřenejma ušima a to ještě za triky, jinak nic. Víc se nebudu vztekat. :-) ()

torn666

Nahodov celkom dobry film. Potencial kombinacie Aliena a Predatora ktora sa prvykrat objavila jmyslim v roku 1994 v hre Alien vs Predator na konzolu Atari Jaguar a neskor sa dockala PC verzie ako aj mnozstva pokracovani a verzi pre rozne platformy. Ked mi najprv o filme rozpraval kamos ze sa v nom rozvinie urcity emocionalny vztah medzi "takou cernoskou" a predatorom ocakaval som riadny trapas no nakoniec som bol prijemne prekvapeny (este jej mohli spravit dredy nech sa k predatorovi hodi viacej :-D :-))) . Videl som i Director's cut verziu a urcite ju doporucujem pretoze za jeden z najvacsich nedostatkov filmu pokladam jeho kratku minutaz, dalo sa tam toho dat este ovela viacej s cim suvisi i priliz rychla smrt votrelcej kralovny. Atmosfera filmu nieje najhorsia, na prve vzhliadnutie ma naozaj chytila oproti otrasnej a odpudivej dvojke ktora je premna jedno z najvacsich filmovych sklamani ake existuje. Pokial by som hodnotil na % tak urcite minimalne 66. ()

ShaThyc

Na tento film som sa veľmi tešil, z dôvodu, že som prvýkrát videl boj predátora a votrelca v PC hre asi pred viac ako dvoma rokmi pred vydaním tohoto filmu. Samozrejme, že predtým som videl aj samostatné filmy votrelecov a predátora. Keďže PC hra bola výborná ( v tej dobe, ked som hral hru som bol ešte pomerne malý) a dozvedel som sa, že bude aj film, tak som bol veľmi nadšený a tešil som sa. A naozaj film AvP bol pre mňa skvelý. Ale teraz z odstupom času som si ho pozrel po dlhej dobe znova a už to nebolo také ako vtedy. Tentokrát som bol sklamaný, predátor sa tu"skamaráti" s človekom (odveci) a na konci filmu, takmer záverečná scénka v ktorej sa tá žena smutne skláňa nad predátorovým mrtvým telom je fakt neuveriteľne hlúpa. Veď jej pred tým zklividoval takmer polovicu tímu. Pôvodne som dal ešte o hviezdu viac, ale musel som jednu ubrať aj keď som fanúšik. Myslím, že takto sa votrelec a predátor vo filme stretnúť nemali. ()

michell2

Milovníci vetřelců a predátorů museli jásat. Objevil se film, kde jsou monstra obě a ještě se to natáčelo u nás. Jenže ouha… film má dost nízké hodnocení. Přičemž byl pořízen za ca 60 mil. dolarů a vydělal celosvětově více než 170 mil USD. Film jsem shlédl asi 4x a to vždy se slušným odstupem. Ne není špatný. Zasadit děj do Antarktidy již sice předvedl John Carpenter s Věcí v roce 1982, ale někdo prostě musí být druhý, že ano, ale tady je Paul W. S. Anderson zase první s pyramidou jako bojištěm, takže.. Snímek tím získal na ponuré atmosféře odloučené od výdobytků současné civilizace. Dřevěná dávno opuštěná stanice nemá chybu a vstoupení týmu do jejích prostor přináší první úleky, týmu i diváku. Nejsem strašpytel, ale v opuštěné dílně jsem se docela bál. O tom přeci vždy vetřelec byl už zpočátku. Děs a běs a to nebyl ani vidět. Film má solidní tempo a myslím, že se divák nenudí. Vidíme tým odborníků pátrající po tajemné pyramidě i přílet predátorů. Když se pyramida stane obětním místem a smrtící Kostkou najednou, začnou se pane dít věci a pronesená úvaha „Celé to byla past! Oni nás neloví. Dostali jsme se doprostřed války“ se stává krutou realitou. Vědecká expedice v boji monster nemá šanci ani na bezhlavý ústup. Och promíjím drobné detaily, že cosi až tak v tomto souboji neladí a že hrdinkou se stává opět žena a tentokráte i díky vynucenému přátelství s mladým Predátorem. Závěrečná scéna nabízí asi nejpádnější otázky možné reálnosti, ale ony závěry všech těchto filmů nesou určité stopy „krizového scénáře“. Já jsem se bavil i bál celých více než sto minut. Pak jsem si ještě přehrál DVD z natáčení, které jsem dostal od známého a to rozhodlo, že dávám 4 hvězdičky. ()

GlaDOS

Postavit proti sobě smrtonosného high-tech lovce a jednu z nejgeniálnějších slizkých potvor vesmíru? Komixům se to povedlo dobře, stejně tak jako i hrám (teď myslím arkádovku od Capcomu a Alien vs Predator 1 a 2). A tenhle film si vede dobře. Mě prostě bavil, i když měl svoje slabé chvilky. Rozhodně lepší než druhý film. ()

Cekonek

Ano je to tak, já prostě po mnoha úvahách musím dát 4 hvězdičky. Oba fešáky, kteří musí nutně vyhledat dentistu, neboť jednomu vypadává čelist z držky a druhý má blbě narostlé 4 špičáky, mám rád. Po vetřelcích a predátorech měl přijít bonbonek v podobě tohoto filmu. Moc dobře si pamatuji, jak jsem byl mezi prvními při uvedení v kinech. Myslím, že příběh vymyšlený tak aby se tyto dva metroušci setkali je vymyšlen dobře, ale zároveň souhlasím s tím, že vše okolo je jen paběrkované klišé. Ale já víc od tohoto filmu nečekal. Prostě jsem chtěl vidět jak si ti dva dávají přes hubu a musím přiznat, že jsem fandil tomu s blbě rostlými špičáky a dost mě štvalo, že frajer co neudrží čelist na uzdě tak nějak vyhrával. Od filmu více nečekejte, je to prostě příběh naroubovaný a těžící z těchto legendárních filmových postav. Pro zarputilé fandy však není jiné volby a hroooozně mě mrzí tak promarněný a vysloveně zahozený potencionál dvojky, která mě doslova uráží. ()

EP2012

Tak předně, jsem velký fanoušek Vetřelců. Paul mě nikdy extra nezaujal, ale u jeho filmů se přinejmenším pobavím a AVP pro mě byl zážitkem, navíc Millu zbožňuju . Konečně jsem ty moje zrůdičky zase viděl na plátně a říkám, ten film natočil fanoušek! Mě se to líbilo o něco víc než A:R, ale jasně že chyběla Sigourney... Přes všechno, jediné co filmu vytýkám je nízká přístupnost, některé scény by si zasloužily krvavější zakončení. Jinak ubožáci predátoři spíš otravovali, film by fungoval i bez nich a možná i líp... ()

violik

Nechápu nízké hodnocení. Krev mi rozhodně nescházela - ostatně ve Vetřelec 1, který je špička také chybí. Napětí nic moc, ale ta pointa. Predátor je vyšší inteligence, človíček byl pro něho jak myška, ale vetřelec hnusnej instink zabijáka, kterého je třeba zlikvidovat ať je kdekoli. O to překvapující a uznávaný predátorem byl nakonec výkon myšky coby bojovníka s mozkem větším než sám očekával. Prostě to byla pěkná oddychárna a klidně si ji někdy opět pustím - prostě pro pohodu bez přemýšlení. Proč odsuzovat nenáročný průměr, který jen pobaví. ()

derris

Jako popcorn dobrý. Slušná výprava, snesitelné efekty a i zápletka s vetřelci jako loveckými trenažery pro predátory docela ujde. Horší je to s dějem jako takovým, protože ten se téměř nekoná. A co se týče pořádého napětí, to Anderson asi ochotně půjčil do jiných filmů. Nemůžu říct, že jsem se skvěle bavil, ale rozhodně jsem se nenudil. . . .lepší průměr ()

Loky393

No nevím co na to říct jako dobrý nezklamalo mě to , ale myslím si se tento film dal více využít vždyť dvě legendárni postavy v jednom filmu se dají lépe nakopnout lépe a více agresivněji . ()

ciapok

strašne hlúpy film...ale mám ho rád. A viem mu odpustiť veľa blbín najmä preto, že konfrontácia hlavných protagonistov je záživná, príjemne animovaná a v zásade celkom poctivá. A v neposlednom rade, obdivujem veľký podiel bratov čechov na filme ()

goodridge

som velkym fanusikom predatora aj votrelca. samozrejme ze tento film sa nemoze s originalmi zrovnavat ale pre mna bol velmi prijemnym prekvapenim. cenim si akcne sceny ktore sa neodohravaju v uplnej tme ako v AVP2. tu je vidiet detaily a je sa naco pozerat. pre fanusika votrelca a predatora je tento film lahodkou. ()

patko7777

Príjemné spojenie dvoch velkofilmov - celkový dojem potešil ale niečo mi tam proste chýbalo, možno lepšia akcia alebo jej väčšie množstvo.. 60 % ()

legenda

Film byl dost dobrý,napínavý a hezky udělaný proto naprosto nechápu lidi kteří píšou že efekty jsou velmi podprůměrné a takové věci nebo že by člověk čekal ňákou řežbu což vůbec není pravda.tento film se mi velmi líbil už od dětství když mi ho doporučil kamarád předtím než jsem viděl vetřelce nebo predátora tím pádem sem postavy neznal a byl jsem velmi spokojen.od té doby se k tomuto filmu rád vracím,a nikdy mi nepříde že by film ztrácel na hodnotě tím že by byl okoukaný ba naopak proto si podle mě AVP zaslouží pět hvězd fakt super film :) ()

zsh3

Hrozně mě překvapuje zdejší velmi nízké hodnocení. Mě se líbilo, jak jsou příběhy dvou moster smíchány a pro mě to dává smysl. Lidi jsou jen jako návnada, zatímco okolo probíhá lov. Vizuálně není co vytknout, rvačka vetřelce a predátora je nezapomenutelná. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)