Votrelec vs. Predátor

• Slovensko Votrelci vs. Predátor (viac)

Ikonické príšery z dvoch najdesivejších filmových franšíz, ktoré boli kedy natočené, bojujú o nadvládu - na Zemi. Objav starodávnej pyramídy pochovanej pod ľadom Antarktídy priláka skupinu vedcov a dobrodruhov na tento zamrznutý kontinent. Zvedavosť sa zmení na teror, kým dve mimozemské rasy vedú vojnu a osud ľudstva visí na vlásku. Ktokoľvek vyhrá... my prehráme. (Disney+)

LojZza

Jak udelat film o tom, kde se dva nejznamejsi filmovi mimozemstani (uz tam chybi jen Vec) navzajem lovi a zabijeji? Tech moznsti je spousta, ale rozhodne to neni jedna z tech jak nam naserviroval Anderson. ()

Stíba

Slibně se rozjíždějící úvod přešel do rutijní řežby kde se ve finále ještě Predátor spojí s člověkem proti Vetřelci. Celkem ulítlá představa. Pro fajnšmekry obou legend většinou asi nic moc ale mohlo to dopadnout i hůře. Já to strávil celkem bez újmy. ()

Kingjiri

Původní filmy patřej mezi moje nejoblíbenější snímky vůbec, nicméně nesdílim pohoršení mnoha skalních fanoušků z toho, že si někdo dovolil dát vetřelce a predátory do jednoho příběhu. Podle mě to nedopadlo nijak tragicky a místama jsem se fakt bavil. Dokonce bych si na základě ústředního námětu dokázal představit vznik skromnějšího blockbusteru, nicméně pouze za předpokladu, že by byl napsanej mnohem lepší scénář (některý dialogy i chování postav byly fakt přiblblý) a líp obsazenej casting. Ale třeba efekty byly na béčkovej žánr ucházející a na akční scény se rozhodně dalo koukat. Nakonec ta hodina a půl utekla jako voda, jen je škoda, že si za pár dnů nevzpomenu, že jsem film viděl. ()

Al44...

Docela dobře to vypadá a jsou zde přítomni Predátoři a Vetřelci v jednom filmu - vše však kazí naprosto jednoduchý příběh, stupidní postavy a jejich dialogy - nulová, sterilní atmosféra - nevěrohodná hlavní postava - nezachraňuje to ani přítomnost L. Henriksena - jedna z posledních scén, kde se "zkamarádí" Predátor s hlavní hrdinkou aspiruje na jednu z nejdebilnějších scén, co jsem kdy viděl (WTF!!). ()

pa3ce

Film o zrode priateľstva medzi človekom a predátorom a ich boji proti zlým, zlým votrelcom. Pánečku, to ti byla ale píčovina. 2* za to, že to občas skĺzlo k zábavnosti. ()

Pekisan

To su zasw keci okolo. Ma to slusny spad, kopec efektov a dokonca aj par novych veci pre predator fajnsmejkrov. Zdalo sa mi, ze vacsina spomalovaciek bola celkom zbytocna, ale aj to je odpustene za votrelec matku a slusny zaver. Herci neprehravali a bolo fajn vidiet znamu tvar z Votrelca. Asi makknem, ale u mna dobre. ()

AxelWers

Na prvý pohľad celkom slušný akčný sci-fi, dozvieme sa čo to z histórie Predátorov a Votrelcov. Moje hodnotenie 4* treba však brať ako zhovievavé, je to skôr niekde na úrovni 60%. ()

Hever

Já říkám, víc krve a míň slizu. Nápad to vskutku velmi podařený a film těch pár světlých míst má, ale když si vzpomenu na všechny ty Vetřelce a Predátory, které jsme vídávali když jsme byli malí, musím přece jen uznat, že ono kouzlo se tak trochu vytratilo. Ano, AvP překypuje skvělými triky a akční scény jsou předkládány jak na běžícím pásu, ale prostě to není ono. 3 hvězdičky nejen kvůli vyloženě špatnému scénáři, ale ono závěrečné bratříčkování hlavní hrdinky (která si asi v životě hodně zkusila, když při pohledu na pár trapných nestvůrných mimozemšťanů ani nehne brvou) s dredatým kamarádem mi prostě tak nějak neleze pod kůži. ()

HawkeyP

Nejsem velký fanda "Vetřelčí ságy" ani "Predátora", takže mě tento pokus o "pokračování" či "předkračování" nijak neurazil, spíš celkem přijatelně pobavil. Stačí zapomenout na do očí bijící logické díry v ději a bavit se i při nechtěně vtipných scénách :-) ()

Candyman

Když jsme s přítelkyní na tento film šli hned první den promítání do kina, byli jsme plni očekávání. Potom přišlo sice trochu zklamání, protože děj byl nevalné kvality. Ale i tak pro totální fandy Predátora a Vetřelce to bude určitě „vzkříšení“ dvou dlouho spících monster. BTW: Nejvíce se nám na konci líbilo otevřené pokračování představené křížencem Predátora a Vetřelce, kterého jsme nemohli pojmenovat jinak než „PRDELEC“ :))) ()

Allan

Po Freddy vs. Jason už druhý „versusový“ film, který mě víceméně pozitivně překvapil svou kvalitou. Nemám moc rád ty fráze o oddychových filmech, nenáročné zábavě atd. Ta hranice je poměrně těžko viditelná a rozlišitelná a jde spíš o osobní senzitivitu každého jednotlivce, jak s informacemi o daném filmu naloží, a kam jej na svém filmovém žebříčku umístí. Pro mne jsou tyto dva filmy dokonalým prototypem tohoto druhu zábavy, protože obsahují vše, co od nich člověk očekává. A je úplně zbytečné rozebírat jednotlivé segmenty, protože mám pocit, že se musí rychle skousnout takové jaké jsou a příliš se v nich nenimrat (viz „30ti stupňová“ recenze v Cinemě). P.S.: Tenhle film jako vůbec první naplnil mé dávné touhy, vědět jaké to asi je, když se spojí monstrum a člověk v boji proti třetímu parchantovi. Za tuto scénu jsou to poctivé 3 hvězdy. ()

MilesTeg

Satelit korporace Weyland přelétá přes jižní pól, když tu najednou objeví na jednom z ostrovů pod ledovým příkrovem tepelnou stopu, z níž se po bližším zkoumání vyklube pyramida s prvky kambodžské, aztécké a egyptské civilizace. Přizvaní odborníci soudí, že to může být nejstarší pyramida světa, ale jejich průvodce Alexa Woodsová všechny účastníky expedice varuje před extrémními podmínkami, panujícími v Antarktidě. Když dorazí na místo, s údivem zjišťují, že k pyramidě vede tunel, který už někdo před nimi v ledu vyhloubil. Den předtím, 600 metrů hluboko. Zvědavost už zabila spoustu lidí, ale nikdo se nepoučil. Společné dobrodružství dvou nejzajímavějších vesmírných oblud je tady a podle mého názoru je dostačujícím spojovacím článkem mezi oběma sériemi. Většinový názor na tento film je spíše negativní, ale co se úrovně týče, nijak nezaostává za úrovní prvních dvou filmů o Predátorech, protože ta taky není bůhvíjak vysoká. Můžeme ho chápat jako závěrečný díl trilogie Predátor - odehrává se na Zemi a v současnosti a nabízí ucelený pohled či spíše legendu o původu rasy Predátorů, která má hodně společného s lidskou civilizací. Predátoři jsou lidská minulost, zatímco Vetřelci budoucnost, a jak to vypadá, Predátoři se zřejmě už na Zemi nevrátí. Nabízí se samozřejmě hodně nevyjasněných otázek. Proč ve dvou filmech Predátoři lovili lidi a v tomhle jim jde hlavně o Vetřelce? Pravdivá odpověď na všechny otázky o nesrovnalostech je ta, že si to autor tak napsal, režisér natočil a producent schválil a zaplatil, ale to nikdo z fanoušků slyšet nechce - jenže je to jediná odpověď, která má smysl. No dobře - v prvních dvou filmech lovili lidi dospělí Predátoři, zatímco v tomto jde o mladíky, kteří si dospělost musí zasloužit tvrdším způsobem, bojem s mnohem nebezpečnějšími Vetřelci. První Predátory lze chápat i tak, že to jsou lovecké kluby pohodlných zbohatlíků, kteří si přijeli na Zem jen tak povyrazit. Hodně pěkná je závěrečná pointa, i když je hodně předvídatelná; aniž bych ji prozradil, má železnou logiku - nikdy si nikdo nepamatoval, že ho v sobě má. Proč se líhnou vetřelci z lidí několikrát rychleji? Protože z genetické paměti od Královny si dobře pamatují, že musí sakra spěchat. Zajímavé je, že se nikdy nikdo nepozastavoval nad tím, že po narození z člověka rostou z ničeho, že se mezi tím, než jsou velcí, ničím neživí - vždycky se živí lidmi AŽ jsou velcí. Tady je to stejné, ale nikoho to nepřekvapuje. Jak to, že lze Vetřelce zabít jedním bodnutím? V ostatních filmech o Vetřelcích se taky zabíjeli občas jedinou kulkou, nevidím rozdíl v tom, když vám skrz tělo udělá díru kulka nebo tlustá tyč. Jak se může Vetřelec utopit ve vodě? Dýchají vzduch jako my - pocházejí z nás a mají některé naše vlastnosti - a i když mají velkou výdrž, někde musí končit. Jeden známý se rozčiloval nad tím, že při vzájemném souboji na sebe Vetřelec s Predátorem útočí jako hráči amerického fotbalu. Osobně bych tipoval, že v maskách oblud byli hráči amerického fotbalu - už podle tupohlavé snahy pořád útočit - ale Predátoři vždycky útočili jako lidi, protože mají stejnou stavbu těla, u Vetřelců bych spíš vzhledem k jejich plazímu tělu odhadoval útok jako u velociraptorů, zkombinovaný s bodáním ocasu škorpióna - ale také musí logicky běžet hlavou napřed, když se odráží zadními končetinami. Velmi jsem uvítal zpomalené sekvence, které ukazovaly detaily Vetřelců ve skoku a uvědomil jsem si, že ten „bullet-time“ má své opodstatnění - když narážíte autem do auta před sebou, zůstane vám na sítnici a v paměti spíše statická fotka obrovských pátých dveří než průběžné video. Hodně mě pobavil dialog o tom, že „musíme přežít, protože máme děti“, půvabně zakončený rychlou smrtí obou tatínků. Sanaa Lathan jako Alexa Woodsová je pěkná, sympatická a docela uvěřitelná expertka na přežití a hlavní hrdinka, i když k jiným logickým kopancům přidala svůj vlastní, když na počátku hovoří o třech minutách přežití v Antarktidě bez pořádného oblečení a na konci běhá v mrazu pouze v tričku. Když už, tak mělo být na strategických místech roztrhané. Lance Henriksen jako umírající miliardář Weyland, praotec robotiky, fungoval jenom jako další předěl vedle Vetřelců do budoucnosti, jinak byl úplně nanic. Ostatní účastníci, včetně českých kaskadérů coby samopalníků, sloužili jen jako oběti, bohužel ke škodě filmu umírali za zdmi a pouze zvukově - a to tam nebylo slyšet ani vetřelčí mlaskání, hanba! Jinak ale film ukázal, že Predátoři si úctu nezaslouží. Když se důkladně zamyslíme nad tím, k čemu vlastně lidi používali, byl jejich „iniciační“ boj pouhou fraškou. Každý Predátor si s jakýmkoliv člověkem poradil jednou rukou (Arnolda vynechme, mluvím o homo sapiens) a Vetřelci přejímali v lidských tělech spoustu nevýhodných vlastností, které usnadňovaly Predátorům jejich lov. Jakápak to byla zkouška, když v sobě neobsahovala skutečné nebezpečí? Predátoři si nezasloužili jiný konec, než jim tento film přisoudil. () (menej) (viac)

Trixi

Fakt hustý........v jednom filmu, dvě nejhrůznější sci-fi příšery. Jedna obluda slintá, druhá funí a ještě se to celé odehrává v podzemí. Nejdřív jdou po lidech, pak jeden po druhém........proboha, čí to byl nápad? ()

LordMysti

Od filmu jsem mnoho neočekával, o to víc sem byl překvapen. Zajímavá myšlenka, vizuální zpracování nebylo špatné a slabej děj spravila alespoň pro mě solidní atmosféra. ()

pistik

Tento film je pošpinením dvoch slávnych legiend, ktoré tvoria vrchol žánru. Keby bol Schwarzenegger, Cameron, Scott, McTiernen a Weaver mŕtvi, tak rotujú v hrobe ako vrtule. Vo filme nebolo snáď nič dobré. Podpriemerná réžia, nezáživné zápasy a bitky- proste nič inovatívne, nič čím by sa dalo prispieť do žánru sci-fi hororu. Dokonca ani s počítačovou hrou sa to nedá zrovnávať. Toto bol ukážkový príklad filmu, ktorý nikdy nemal vzniknúť. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)