Votrelec vs. Predátor

• Slovensko Votrelci vs. Predátor (viac)

Ikonické príšery z dvoch najdesivejších filmových franšíz, ktoré boli kedy natočené, bojujú o nadvládu - na Zemi. Objav starodávnej pyramídy pochovanej pod ľadom Antarktídy priláka skupinu vedcov a dobrodruhov na tento zamrznutý kontinent. Zvedavosť sa zmení na teror, kým dve mimozemské rasy vedú vojnu a osud ľudstva visí na vlásku. Ktokoľvek vyhrá... my prehráme. (Disney+)

deiwitch

Do biografu jsem šel s těmi nejhoršími obavami, které se nakonec ne až tak potvrdily. Děj má spád a oněch necelých 100 minut uteče jako voda, snímek ovšem sráží bezvýrazné charaktery, chabý scénář a další (několikrát zde zméněné) okolnosti. Ke konci už jsem se musel smát na celé kolo. Začínám být alergický na režiséra Andersona. Copak nikdy nedokáže přenést atmosféru hry na plátno? ()

Strike

Docela se mi to líbilo.Ucházející triky, slušně tempo filmu, kvalitní bitky alien vs. predator. Horší bylo smíření člověka s predátorem, i když z toho byla docela solidní akce. Na konci sem si myslel, že predátoři hoděj černošku(Lex??) domů před barák:-). Jinak dobrej frk s alienem na predátorský lodi - i když to se dalo čekat. ()

thunnus

Zneuctění celé vetřelecké série. Aby toho Andersona taky vetřelec sežral!! Narozdíl od klasických vetřelčích příběhů se tu vůbec nedočkáme uvěřitelných "lidských" charakterů, logika je fakt taky zajímavá (tři čtvrtě filmu třeba lidé bloudí v labyrintu, aby pak z něj hlavní hrdinka spolu s kamarádem predátorem ve stylu pobřežní hlídky vyběhli ven za 10 sekund), vetřelčí životní cyklus je naprosto minimalizován, predátoři jsou spíš k smíchu a vykrádají předchozí filmy a dalších výtek je spousta. Mám rád vetřelčí sérii (to jde asi poznat), mám rád hry avp a avp2, a proto se musím snažit tuhle zrůdnost přehlédnout. Jediné co se mi líbilo, je účast Lance Henriksena a pár povedených akčních záběrů, třeba souboj vetřelce s dvěma predátory, který ale taky nemá moc logiky a navíc nezjistíme (malý spoiler), co se s tímhle vetřelcem pak stane.. ()

CamperCz

Jen velice kratce - veskera atmosfera je tatam, drsny Predator je mnohem min drsny nez bych cekal a hruzostrasny Alien je nesrovnatelne mene hruzostrasny nez kdy driv. Tento film je popcorn nejhorsiho radu a dokazal z nejoblibenejsich filmovych vesmirnych zaporaku vsech dob udelat dve pitomoucke a radoby cool potvurky, ktere se "proste rezou"! SUPER! 1/5* ()

rsimonyi

Tak poprvé jsem byl tímto filmem zklamán, ale zas tak špatný nebyl. Problém byl v obsazení, nebyla žádná herecká osobnost (krom Lance Henriksena), která by utáhla celý film jako to udělala Sigourney Weaverová ve všech Vetřelcích. Jsem zvědav jak asi dopadne pokračování AVP 2 ()

no2

2/10 - Tytam jsou doby, kdy jsem všechny akční filmy osmdesátých let házel do jedné škatulky s nálepkou "filmový brak". Momentálně jsem schopný dát Terminátorovi stejné hodnocení jako třeba Schindlerově seznamu, ale abych se držel dvou slov z názvu tohoto filmu - po skvělém prvním Predátorovi jsem si kdysi docela užil i jeho ´městskou´ dvojku, zatímco první tři díly Vetřelce/Vetřelců už asi patří do zlatého fondu sci-fi filmu. A jak to s těmito příšerkami vypadá v roce 2004? S příšerkami je to tedy beze změn, ale s filmem je to už horší a zdá se mi, že Vetřelec vs. Predátor by mohl být názorným příkladem "filmového braku". Nedávno jsem někde byl svědkem rozhovoru o tom, že známý nějakého známého se něčím podílel na filmu Vetřelec vs. Predátor a za pár týdnů si prý vydělal celkem slušný balíček peněz. To by tomu opravdu odpovídalo - jedna hvězdička... ()

Emzet

Tento film má s původními predátorskými (natož vetřelcovskými) filmy společné opravdu jenom vzhled oněch titulních potvor. Ale co jiného se taky dalo od Andersona čekat? ()

Simgal

Pro ty, co chtějí vidět Vetřelce a Predátory spolu v opravdové akci doporučuji počítačovou hru Aliens vs Predator (I.,II.). Při zhasnutém světle a prostorovém zvuku je totiž atmosféra dokonce i lepší než u prvního filmového Vetřelce. Pro ty, co preferují filmový zážitek a chtějí tento "film" vidět stůj co stůj doporučuji vypnout mozek a brát to jako parodii. Musím říct, že na konci jsem se zatajeným dechem čekal, jestli příjde scéná romantického polibku hlavní "lidské" hrdinky s největším predátorským frajerem. Nepřišla. ()

werus

Tak já nevim. Nejsem fanda ani žánru, ani pana vetřelce, ani predátora - vetřelce jsem viděla jenom kousek a predátora jenom druhý díl a už je to hodně let, takže tenhle film můžu úplně nezaujatě hodnotit jako samostatnou jednotku. Celý mi to přišlo jako docela úlet - slizák vetřelec, více méně charakterní predátor, do toho pár našinců, kteří buď rukou jednoho nebo druhého postupně přicházejí o své životy kdesi pod zemí v pyramidě na Antarktidě. Docela absurdní. Navíc se toho ve filmu moc nenamluvilo, což se ukázalo že je dobře, scénář nebyl zrovna silnou stránkou filmu. A na závěr závěř, který čekal asi každý á la (trochu SPOILER) godzilla je po smrti, ale co to leze z vajíčka.. Co ale vůbec nebylo trapný - rozhodně efekty a masky. Navíc jsem se na to dodívala a zajímalo mě jak to dopadne, což u mě vůbec neni samozřejmý. Nic víc to ale ve mě nezanechalo, dokonce ani touhu zkouknout ty vetřelce a predátory a doplnit si tak filmové vzdělání :). Celkově ale - a berte to prosím jako hodnocení nefanouška skoro všeho co v tom filmu bylo - to prostě nebylo tak špatný. ()

Nightbreed

Keby predtým neexistovali žiadne diely votrelcov a predátorov tak by to bola v pohode rozprávka. Takto to je nič - moc film z nevyužitými nápadmi. No ale po tom čo som videl dvojku asi začnem na jednotku hľadieť s väčším rešpektom. ()

wampire23

Toto už nemá nič spoločné s pôvodnými snímkami. Žiadna tiesnivá atmosféra z pôvodného Votrelca. Žiadny extrémny nářez ako v prvom Predátorovi. Obyčajná snaha vytícť, čo najviac peňazí z dvoch kultov a z hlúpučkých divákov, ktorí im to budú ochotne žrať. A ten strih musel robiť asi Nožnicovoruký Edward. Hanba. 40% ()

chalp

Pre filmové štúdia to bol zásah do čierneho(pozrite rozpočet a tržby), ale pre nás divákov(niektorých aj fanúšikov) utrpenie...a to veľmi silné utrpenie. ()

waits

Kdyby to nebyl crossover, ale originální projekt, hodnocení by bylo vyšší. Akce je tu totiž dost, triky slušné, jednoduchý děj poměrně odsýpá. Jenže to crossover je a jeho největší chybou je degradace Vetřelce na lovené zvíře. Tak aby bylo jasno, tuhle potvoru mám zařazenou ve stejné skupině jako Tyrannosaura Rexe (toho, pravda, nedávné výzkumy označují za pouhého mrchožravce, ale on to zase jistě někdo vyvrátí:)) a jiná potvora bude vždycky v lovící technice jen pokulhávat.. Ještě podotknu, že podobné zklamání jsem zažil u komiksových Vetřelců, Knihy první.. ()

JM87 odpad!

Tak sem se na to po šesti letech opět podival a mé hodnocení se nemění. De vidět, že to dělal Anderson... debilní vyvražďovačka ve stylu resident evil. Ta pointa o predatorech a Vetřelcích byla vyloženě stupidní... čas, za kterej se vylíhne vetřelec je opravdu rekordní, hlavní hrdinka, která zažila vietnam mě jenom srala a jediný co mi na tom filmu přišlo trošilinečku dobrý, byl ten nápad s Bishopem a začátkama celé společnosti... bejt o tomhle celej film, tak to aspoň nebude ***** *****. ()

Blue.Shark

Můj verdikt: "Uééhefle". Co je to? Pyramidu bych ještě přežil, ale hodného predátora, který chová úctu k mladé (ne moc hezké) černošce a snaží se jí pomocí naturalistických dárků sbalit, či co, to už je na mě moc. Zpočátku to vypadalo zajímavě, ale čím déle jsem na tu věc koukal, tím to bylo horší (asi jako koukat, jak se vám odpařuje pivo z půllitru). Dvě hvězdičky za snahu a za predátoří zbraně, které mě odjakživa fascinovaly. ()

Kratoc

Už jsem dlouho předlouho neviděl, že by někdo dostal do ruky materiál s tak obrovským potenciálem a prostě ho vzal a mrsknul do koše. Co chtít více? Dva nejultimátnější ufouni - vetřelec, který si dává mariňáky k obědu a predátor, který trhá páteře a vystavuje si je doma z obýváku. Z tohohle měla být řežba jakou plátno ještě nevidělo. A co jsme dostali? K uzoufání nudný příběh, kde postavy dělají naprosto nelogické věci, které komentují ještě nelogičtěji, do toho se motá banda lidských přitroublíků, která je nesympatická už od úplného začátku. Takže nakonec největší sympaťák je ten predátor, který udělal královně - matce ten piercing svým kopím. A tu jednu hvězdičku dávám za jeden vydařený záběr, kdy predátor hvězdicí rozpůlil skákající vetřelčí zárodek. Jinak to celé stálo za starou bačkoru. ()

ChaZty

páte přes devaté asi takhle bych to řekla. V první moment bylo hned jasny, že jako jedina přežije ta černoška. Snaha dobrá ale filmu Vetřeleč či Predátor to nesahá ani po kotníky. Některé akční scénky celkem ušli ale aby me film nějak zaujal potřebuju k tomo i něco víc. A přišlo mi jako kdyby celej ten film někam pospíchal, všechno šlo nějak moc rychle. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)