Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

castor

Kdesi nad Brooklynským mostem v New Yorku se rozléhá skladba Moon River a na střeše domu se za tónů smyčce koná romantická večeře šarmantního anglického vévody a emancipované Američanky. Láska jako trám? Možná? Je mezi nimi totiž propast 125ti let. Trošku tak pošilháváme po žánru sci-fi, i když v romanci je možné takřka vše. Romantická komedie (jejíž druhá část je kupodivu povedenější) naštěstí nečerpá jen z trablů galantního gentlemana v moderní společnosti. V omezeném čase se milenci sbližují relativně slibně, slušně jim sekunduje i dvojice Meyer/Schreiber. Hlavní devízou je ale duo Meg Ryan a Hugh Jackman, kdy první jmenovaná se v žánru pohybuje už nějaký ten pátek a stále má co nabídnout a Jackman je jednoduše přesný. Zejména v situacích (znalosti opery a francouzštiny, gastronomické zvyklosti), kdy může projevit své schopnosti vychovaného a vzdělaného elegána z dob minulých. ()

Mahalik

Ženská část populace bude rozhodně nadšená. Co by ne, když se v tomhle filmu vyskytuje muž, který nosí snídani do postele, vstane od stolu, když vstane žena a umí francouzsky, rozumí divadlu.......a bla bla :D Na druhou stranu si budou muži rvát vlasy. Jejich milované chotě se do nich začnou navážet kvůli jejich neschopnosti v oblasti kultury a taky toho, že nesjou schopní umýt nádobí, když se to od nich sakra čeká. Já, jakožto člověk single, mám radost, že mě nic podobného nečeká a že jsem mohl bez zaujetí sledovat něco tak...skvělýho. Po pravdě mě nejvíc dostal byt, který okupoval Hugh. Upsal bych půlku duše za něco tak dokonalýho a navíc ten jeho pes byl taky úchvatnej. Jó, samozřejmě láskyplné skřípení mezi Meg a panem "co je to toaster?", byl taky dokonalý a třeba při scéně, kdy tančili na střeše jsem měl nutkání zajít na libimseti.cz, abych si taky mohl zablbnout jako oni. Prostě a jednoduše geniální film, po romantické stránce, na který bych se mohl dívat do nekonečna. 85% ()

Hrabka

Z týhle romance dýchá taková pohodovost, že to prostě musím ocenit. V některých romantických filmech se autoři snaží diváka emocionálně vyždívat, co to jen jde, to já teda moc nemusím, ale v tomto případě je to spíš naopak. Nenásilný, příjemně humorný film, který navíc obohucuje fantasy námět, který z toho pro mě dělá mnohem zajímavější film (někdo to nemusí, já mám ovšem tenhle typ romantických komedií nejradši). Film se mi líbil i přesto, že Meg Ryan opravdu moc nemusím. 75% ()

Jamal

Hlavně to skákání z mostu bylo ujeté, ale celkem hezký příběh, který se ale snažil napodobit něco ve stylu Návštěvníků (( :: ()

juta

Dobrý film, který šlape na patu čtvrté hvězdičce. Romantika, kterou mužské pohlaví moc nemusí tu není ani znát, jde takovým směrem, že nakonec podporuje Leopoldovu cestu do budoucnosti. Pěkná podívaná s dobrými herci a povedeným příběhem. ()

ajuska

Taková klasická romantika, kde nad logikou časoprostorových hrátek není radno příliš přemýšlet. Pokud toto dodržíte, není důvod, proč byste si u tohohle filmu příjemně neodpočinuli. Akorát na Meg Ryan se mi už moc příjemně nedívalo, pro role tohoto typu a romantickou image začíná být kapku přezrálá a umělá. ()

Shakers

Zaujímavý námet, ale to prevedenie je nič moc.Niektoré scény sú síce zaujímavé, ale iné zase nudné a tie ďalšie až príliš sladko romantické.Celý film vlastne kolíše a nevie nájsť svoj rytmus.Tvorcovia vlastne ani nedokážu zdvihnúť latku moc vysoko, pretože tu nieje žiadna fajn zapamätateľná scéna.Do tohoto filmu by sa zmestilo kopec nápadov, ale ostalo to viac pri klasickej romantike a s toho fajnového deju nič moc nevyťažili.Koniec filmu tiež stál za nič.Charizmatický herec Hugh Jackman ťahá film aj za Meg Ryan, pretože ta mala asi slabšiu chvíľku. 65% - 3* ()

Jacinda

Fimu kazí dojem český dabing, protože nesnáším dabérku Meg (pro zajímavost dabovala třeba Edie z Manželek). Jinak se mi tahle romantika moc líbí a miluju scénu s natáčení reklamy. Takže příště si to pustím v originále ()

Boogeyman

Překvapivě nezajímavá mnou oblíbená Meg Ryan a překvapivě dobrý Jackman, kterého moc nemusím. Dohromady zcela průměrná romantická komedie, při které HLAVNĚ neřešte časové paradoxy! ()

Indiana

Meg Ryan už na poli romantické komedie patrně neví coby. Od začátku do konce je to nuda, postava Ryanové je tu otravná, není tu žádná více méně vtipná scéna a ani to nehýří tou správnou romanticko-pohodovou atmosférou, jako se to povedlo třeba Lásce přes internet. 2* za skvělého Hugha Jackamana. ()

Stegr

85% - Jednou jsem si o Vánocích pustil televizi a běžel tam tento film. Říkal jsem si, že to bude hloupost, ale byl jsem velmi rychle vyveden z omylu. Hlavně skvělý Hugh Jackman mě usadil u obrazovky až do konce... ()

MIMIC

Scenár diváka príliš nepresvedčí, že Kate miluje Leopolda natoľko, aby za ním skočila z Brooklynského mosta, no fotografia z konca 20.storočia, vyhotovená koncom 19.storočia, na ktorej je Kate z konca 20.storočia, ma úplne dostala. Teoretik fotografie Roland Barthes by tento detail výstižne označil ako "punctum". Ja by som to označil ako "Punctum". A ono "Punctum" je čímsi, čo bohato vynahradí nedostatky v scenári i nedostatok "chémie". ()

kingik

Netušil jsem, že mě tahle romantická komedie nechá tak chladným. Meg Ryan má na víc, než hrát v těchto plytkostech (a roky letí, krásko), Hugh Jackman ucházející milovník, ale později dostal daleko kvalitnější role. Nebavilo mě to, protože režie Jamese Mangolda byla (jak je jeho dobrým zvykem) opět děsně odtažitá a diváka prakticky nepustila na dostřel. Scénář chtěl být nápaditý, ale pak to vzdal a mnoho nenabídl. Celkově dost podprůměrné. A to jsem opravdu nečekal. 20% ()

Snorlax

Mám ráda fantasy a tohle bylo vtipné fantasy. Nemám ráda romantické dojáky, ale tohle byla vtipná romantika. Nesnáším reklamy a tady dostaly krásně na frak. Za to má ode mne tento snímek jednu hvězdičku navíc. ()

Anderton

Kate a Leopold má jednu nespornú výhodu oproti konkurenčným súčasným "romantickým komédiám". A to nie prvok sci-fi, ale využitie ústredného páru ako príklad chovania sa k ženám v dobách dávno minulých. Je iba dobre, že sa režisér nevyžíva v otrepaných komediálnych vsuvkách typu návštevník z minulosti verzus moderná doba (aj keď aj na to dôjde, ale asi iba raz) a venuje sa pravému gentlemanstvu Leopolda. Nenahlodal väčšine chlapov tento film trochu svedomie? ()