Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

Pavlin

Mírně nadprůměrná romantická komedie s příjemnou ústřední dvojicí.Setkání galantního muže ze starých dobrých časů s hektickou moderní ženou,která už nemá sílu ani čas,hledat nový vztah.On jí ukáže,že všechno může být jinak a že pravý muž se občas objeví. ()

rafix

Je to nádherný romantický příběh. Je to spíš pohádka pro velké. Je to nenáročné a koukatelné pro nudný večer. ()

natalie15

Milá romantická komédia, s celkom príjemným a sviežim nápadom. Hugh Jackman a Meg Ryan sú tu proste skvelý. Možno Kate a Leopold ničím neprekvapí a ani nejako obzvlásť nerozosmeje, ale príjemne pohladí po duši a prinúti k úsmevu. Na pochmúrne jesenné večery komédia ako stvorená :) 75%. ()

m.xFuck

Protivná Meg Ryan (proč se mi dřív tak moc líbila?) mi kazila celý film. Nepromakaný scénář, který nevytěžuje časový paradox a pobyt člověka z 19. století ve dvacátém prvním. Do toho je ve filmu moc vatové výplně a působí to roztahaně. Stuartovo psychiatrické intermezzo je zbytečné úplně. Popravdě mě to hodně zklamalo... Stingův song je ale dobrý moc http://www.youtube.com/watch?v=2wmaUw_I33g ()

BlackAngels

Jo, možná je to přehnaná romanťárna, ale je krásná :-) Hugh Jackman coby Leopold je okouzlující a neodolatelný snad pro všechna dámská kukadla. Navíc svým šlechtickým a urozeným chování musí dostat srdce každé na kterou si ukáže. A on ukázal na Kate. Ale samosebou baba z New Yorku nemůže skočit na divně znějící mluvu a podezřelou, ale upravenou vizáž tohoto neznámého muže. Časem však pozná, že Leo je opravdu upřímný a normální muž ... z minulosti. Ale jak by řekl Petr Pan :-) kdo uvěří uvidí. Tak mu Kate uvěřila a skočila kvůli němu z mostu... Ale ne z nešťastné lásky :-D , ale skočila aby prolétla oknem času a vrátila se za svým vysněným princem do minulosti. No prostě HapyyEnd jak kráva a obešlo se to i bez krve, podvodů a lží a dalších podobných ptákovin co se teď jako sůl sypou do každýho filmu. Moc hezky se mi na to dívalo, řekla bych, že to byl takový hladký film :-) ()

mivr

Podarená romantická komédia, mám rád filmy na tému, cestovanie v čase a do tejto témy sa to celkom hodilo. Bolo to milé, galantné a bolo zvláštne vidieť Hugh Jackmana v takej úlohe.75%. ()

wallax

Jeden z najmilších filmov aký som kedy videl. Príjemná romantická komédia s hviezdnym obsadením zakončená krásnou Stingovou skladbou "Until". ()

AndrewNewman

Škoda, že sme v tej minulosti nezostali dlhšie, pretože tá vyzerala oveľa pôsobivejšie, než "súčasný" New York vo filme. Meg Ryan už bohužiaľ vyzerá trochu staršie, avšak Jackman podáva veľmi dobrý výkon. Celkovo je to fajn romantická komédia, ale súhlasím s ostatnými v tom, že vzťah medzi ústrednou dvojicou nemá tú správu iskru. ()

Buraking

Film s velice slabým začátek při kterém jsem musel hodně odolávat pokušení sáhnutí po ovladači a jeho přepnutí na jiný, jistě zábavnější kanál. Nakonec jsem to vydržel a s přibývajícími minutami se můj pocit z tohoto filmu nepatrně zlepšil. Tedy 2 - 3*.... ()

Pepe1783

Na film sem se hodně těšil. Začátek byl překvěpivě zábavný a zajímavý. Jakmile se ale Leopold dostal do současnosti a trochu se rozkoukal, tak mě film začal nudit. A ten konec byl zkažený nejvíc a znechutil mi celý film. Chtěl sem dát jednu hvězdu, ale kvůli Meg Ryan a dobrému začátku dávám slabé dvě. ()