Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 2
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa waits k tomuto seriálu (22)

Dva a pol chlapa (2003)

Když to běželo poprvé, měl jsem to za lepší průměr, pak jsem se párkrát fakt pobavil, posunul jsem si to na čtyři a ted mi to časově vychází ta, že se dívám dost často a váhám, jestli to neposunout ještě výš, poněvadž nemůžu narazit na slabší díl....Bez dílů s Kutcherem bych posunul na pět, ty poslední díly jsou prostě, ke konci se hodně opakují, působí unaveně a konečně, i závěr mohl být lepší. (Takže tedy díly se Sheenem 4,5, s Kutcherem 3,5) U sitcomu, který závisí na hláškách a ve kterých musíte mít ideálně několik desítek alespoň ucházejících forů za díl, to snad ale ani jinak nejde. Jinak ale Cryer udržel latku celou dobu a Sheen do doby svého odchodu taky, jejich postavy (a postava jejich matky) byly ve svých charakterových vlastnostech dotaženy téměř k dokonalosti. Pro lehce cynické chlapy ideální televizní zábava před spaním (nebo odchodem do postele k partnerce, jak je libo:)) Viděny téměř všechny díly ze všech šesti serií. ()

Když skáčou na obě strany tak jsou umělý (2003) (S01E07)

Charlie: "Rozumím". Judith: "Děkuju, že jsi mě vyslechl.". A jako bonus Kristin Dattilo, kterou, jakožto donašečku pizzy. sváděl Ross v Přátelích. ()

Šťastné díkůvzdání (2003) (S01E10)

Pikantni dil, ve kterem vystupuje v roli Lisy Sheenova tehdejsi manzelka okouzlujici Denise Richards. Cloveku prijde, ze jim to v realu muselo klapat, a asi to tak bylo, vsak se taky rozvedli az o dva roky pozdeji:). ()

To byly sliny, Alane (2004) (S01E16)

"Charlie pro sebe: Jsi fajn chlap. A pusa na tvář. Proč mě rovnou nekopne do koulí?" První serie se většinou vždycky hledají (S výjimkou třeba Simpsonů nebo Červeného trpaslíka, které jsou dokonalí od prvního dílu) a tenhle díl už ukazuje správnou cestu. Ještě ne tak cynický, ještě ne tak vybroušený jako v seríích 2-5, ne tak přehnaný jako v 6, ne tak nudný jako s Kutcherem. Ale i tak super. ()

Jako bizoni (2004) (S01E23)

Žena: "Ty se nikdy neoženiš?" Jake: "Nechci přijít o polovinu majetku.". Dva a půl chlapa jsou jasně nejlepší, když v podstatě přehrávají obvyklé vztahové situace (partnerská komunikace, vztahy dětí s rodiči aj.) V tomhle dílu je výtečně konfrontována militantní skupina žen naštvaných na muže vs rozvedený otec, se závěrečným bonbonkem, kdy Charlieho kritizovaný životní styl slaví u oné skupiny naštvaných žen neočekávané úspěchy. ()

Dárek k narozeninám (2005) (S02E12)

Není tu zapsaná, tak ji dopíšu. Pokus Charleyho i Alana o Paget Brewster (Joeyho a pak Chandlerova známost Kathy z Přátel). ()

Špíz, špíz, špíz (2005) (S02E23)

Prvotřídní díl! "Kdyby tak existoval kouzelný nápoj, který by dokázal vymazat pamět" ()

Season 3 (2005) (S03)

Třetí serie našla přesně ten stupen cynického humoru, který pohrdá korektním mainstreamem,ale přitom nepřekračuje míru. A v onom ryze machistickém humoru vymáchá ve zvýrazněném měřítku všechny základní situace, se kterými se může standardní nebohý muž setkat - od peněz, přes vztahy s matkou až po potíže se synem. A je až neuvěřitelné, jakou kadenci smrtelných gagů dokáží scénáristé přes Sheena a Cryera divákovi servírovat. ()

Co umí moje Woodoo (2005) (S03E08)

Charlieho rafinovaný pokus o krásnou Emmanuelle Vaugier. "Můj synovec zbožnuje balet. Talentovanej chlapec, pohyby gazely." ()

Santova vesnička prokletých (2005) (S03E11)

Neuvěřitelná kadence vypointovaných scének! (Charlie: Our mother always said: Oh, that reminds me, she called and invited us for Christmas. - Alan: You told her yes, right? - Charlie:Absolutely. Sandy: You and I were going to spend Christmas together. Alan: We are. Sandy: But you're going to your mother's. Alan: What gave you that idea? Charlie: You see, Sandy, it's kind of a family tradition. Our mother invites us even though she doesn't want us to come. We say yes even though we don't wanna go. When we don't show, though she's relieved she gets to complain about what horrible children she has. It's the perfect gift. Sandy: Christmas is supposed to be about spending time with your loved ones. Charlie: Yeah, going to our mother's would cut into that.") ()

Ponížení je nutné (2006) (S03E13)

"Upřímnost je naprosto zásadní. Upřímnost musiš předstírat naprosto dokonale" ()

Poplivaný koláč (2006) (S03E18)

Brutálně přímočarý díl se smrtelnými hláškami, kadence hlášek pro dospělé je fantastická. Alan:" Kandi není taková" Charlie: "Jen počkej. První mrtvice a bude šoustat s kardiologem než zvládneš načmárat na tabulku Co se stalo?" ()

Líbal jsem Abrahama Lincolna (2006) (S04E10)

April Bowlby jako Kandi, Katherine LaNasa jako Lydia a spousta dialogů, které by kdekoli jinde vyzněly sprostě a přihlouple, ale s Cryerem se Sheenem je to prostě ono. ()

Odjezd (2007) (S04E15)

Víš určitě, že nejsi gay? Jsem sečtělý a ohleduplný. Nejsi první, koho to mate. ()

Úlisný jako Ken (2007) (S04E19)

Judy Greer, která hraje Herbovu mladší sestru, se později, v 9.serii, objeví v roli exmanželky Waldena Schmidta. ()

Baseball byl lepší se steroidy (2009) (S06E24)

Alan (sitting in coffeehouse, writing script at his laptop) : "|An unconventionally handsome man pounds away at his lonely laptop, writing the summer blockbuster that will lift him from poverty and put him in a home of his own." Kromě smrtících dialogů opět pastva pro oči - Jennifer Taylor jako Chelsea proti Emmanuelle Vaugier jako Mia. ()

Zotročení do třetího kolena (2009) (S07E02)

" Beep! Hello, Charlie? It's your mother. Remember me? The woman who carried you in her womb for roughly seven and a half months? Anyway, I'd say call me, but what's the point? I've long since given up expecting any kind of consideration or.." ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)