Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
TV spot 1
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

avatarak393

Tato recenze má pro mě dvě různá hodnocení. Jsou dvě kvůli pozdějšímu obsazení Ashtona Kutchera místo Charlieho Sheena, s jehož odchodem Dva a půl chlapa skončilo a stal se z toho úplně jiný pořad. To jestli dobrý, nebo špatný záleží na Vás, ale za sebe mohu říci, že spíš špatný. Nu, pojďme to tedy zhodnotit. Charlie Harper si žije svobodný, dalo by se říci bohémský život, než se k němu nastěhuje jeho bratr Alan se svým synem Jakem a zažívají různé příhody, do kterých se občas zachomítne jejich matka, Rose, Charlieho milenka, která se na něj upjala a je na něm nezdravě závislá, nebo Charlieho uklízečka Berta, která je ze všech postav nejmužnější. Bohužel pak na začátku deváté série nastupuje místo Charlieho Ashton Kutcher, který má zachránit show a být údajně ještě lepším než Charlie. Leč skutek utek jak se říká, a postupně se z toho stane fraška. ()

Ruda.neck

Díly s Charliem jsou seriálový nadprůměr, kdo taky jiný než Charlie Sheen by měl hrát bohatého děvkaře a pařmena. Od nástupu Kačera je to už jen velká trapárna. ()

Miso1985

Keď to preženiem tak je to one-man-show.Bez toho,žeby som chcel znižovať kvality ostatných hercov.A už vôbec nie Jona Cryera.Charlie "hrá" sám seba a mňa to fakt neskutočne baví.Baví ma jeho ležérnosť či sarkazmus.Niekedy stači pohlad a musím sa smiať.Samozrejme niekedy sú aj slabšie diely ale ako celok to fungujé niekedy až famózne.Dokonca je to jeden z mála počinov kde ma nejde trafiť šľak zo slovenského dabingu.Tu mi dokonca ani nevadí.Od 9tej série ma to už nebavilo.Aj keď sa Kutcher snaží ako vie (a on naozaj vie) proste to už nebolo ono. ()

tehol

S postupem času jsem si to docela oblíbil. Charlie byl fajn, ale mě paradoxně nevadil ani Ashton naopak po jeho příchodu byly imo nejlesší díly, protože co se stalo z Alana to bylo něco skvělého. To dovedení do krajnosti tomu dalo nový impuls(ne charlieho odchod). Pro mě to vlastně nikdy nebyl serál o Charliem, ale o Alanovi, výborná postava. Ze všech scének mi v hlavě nejvíc utkvěla t\hle, to je prostě ultimate suffering https://youtu.be/yEbhhsVOlc8 ()

Dave75387

Na tento seriál se můžu dívat pořád dokola a nikdy neomrzí. Dokud Charlie Sheen ještě působil v hlavní roli, tak tomu seriálu nic nechybělo - špičkový humor, vtipy, prostě stále se bylo na co koukat, navíc si myslím, že život Charlieho by chtělo spousta mužů... přece jen (alkohol, spousta dívek, peníze, dům na pláži) - to vše Charlie měl; když v seriálu začal působit Ashton Kutcher tak seriál pro mě upadl a již to nebylo prostě ono, bylo to strašně křečovité, jak humor tak i vše ostatní. ()

PsenickaR

Povedený sitcom, který postupně trpí tím, že opakuje pořád dokola téměř totožné situace. Charlie pořád chlastá a souloží, Alan je neschopný práce i vztahu a jeho syn je prakticky debilní a ke všemu tu je ještě sobecká matka, sousedka stalkerka a držkatá uklízečka. A to vše pořád a pořád dokola. Vtipné to je, jen se to prakticky nikam neposouvá, nevyvíjí a jen přešlapuje na jednom místě. Povedeným, byť nuceným oživením byla výměna hlavní postavy. Kutcher nebyl tak tragický a alespoň část děje se tak obměnila, což bylo příjemné, s Sheenem skončil seriál tak akorát včas, s Kutcherem mohl tak ještě dvě, či tři sezóny běžet klidně dál, tak bylo na čem pracovat. Celkově ale poslední epizoda hodně nepovedená, skoro tragická. Jako celek ale opravdu povedený sitcom, který patří k tomu nadprůměrnému. ()

Michael1995

Pro mě seriál naprostá bomba, škoda že kvalita u novějších dílů jde rapidně dolu :-( Bez Sheena je seriál poloviční, navíc u posledních sérií se velmi často sklouzává do tak trapného humoru že je mi stydno za ty herce..... málo kdy to píšu, ale zde se mělo skončit včas alias po 8 sérii, takto je z toho nedůstojný konec úžasného seriálu... 1.serie - 100% 2.serie - 100% 3.serie - 100% 4.serie - 100% 5.serie - 100% 6.serie - 90% 7.serie - 90% 8.serie - 90% 9.serie - 40% 10.serie - 40% 11.serie - 10% 12.serie - 10% ()

kvokain

2,5* některé díly ušly některé byly skoro až nechutná fraška, rozhodně jsem neviděl všechny ale s Charliem to bylo lepší. Těch 77% ale nechápu ()

padlar

Sice je to milionkrát to samé, ale dívat se na to rozhodně dá a člověk se u toho i slušně pobaví. Poslední série s A. Kutcherem ale již nejsou tak dobré. ()

PanIncognito

Tohle prostě šlape! Akorát se těžko smiřuji s náhradou výjimečného herce, kterým Charlie Sheen bezesporu je (byť důvody jeho konce částečně chápu). I přesto však seriálu nechybí humor, který si hrdě nese i po výměně aktérů. Tvůrci jednoduše skvěle fungují, jejich zásluhou jde o chytré dílo. :) (viděno s dabingem) ()

milous11

Dva a půl chlapa je můj top seriál :-) vždy se u něj pobavím, všechny postavy do sebe zapadají a jsou srandovní :-) Charlies je prostě svůj, nejvíc se mě líbí jak to umí s ženskýma, a jak mu Alan vždy závidí. ()

JoshSparks

Serial je jako celek pomerne zabavny, hlavne kvuli postavam Charlieho a Berty. Oproti tomu Alana bych nejradeji videl kazdy dil prejeteho autem (v tomto ohledu je casting dokonaly, Jon Cryer je fakt dokonaly ubozak, pamatuji si ho uz jako ubozaka ze Zhavych vystrelu). Nikdy jsem nepochopil, proc ho jak Charlie, tak nasledne Walden ihned nevyrazili z domu. Jake je jako dite otravne a pomerne slaboduche cune, matka Charlieho a Alana je sebestredna struktura. Dej / zapletka byly az do odchodu Sheena dost podobne (Charlie hraje v podstate sam sebe), prvni serie s Kutcherem - hulicem jeste take sla. Nasledne scenariste zrejme ztratili rozum, z Kutchera udelali psychickou miliardarskou trosku a naopak z cim dal tim vice slizskeho Cryera milovnika (echm). Secteno podtrzeno: 2* za Charlieho, 1* za Bertu, 1* za Kutchera, -2* za vazne otravne duo Alan a Jake. Jako celek za 2* P.S.: diky bohu, ze Cryera neobsadili do role Chandlera v Pratelich.. ()

dendev

Ja, osobne, sa robím, že seriál skončil ôsmou sériou... To, čo prišlo potom (Kutcher), bol neskutočný SHIT... Prvých Osem sérií mám ale veľmi rád a ''zčasu načas'' si ich pozriem. CELKOVÉ HODNOTENIE PRVÝCH 8 SÉRIÍ = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10 (série 9-12 = 35%) ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)