Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 20
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

immortalis

1. série 92% 2. série 98% 3. série 92% 4. série 93% 5. série 97% 6. série 94% 7. série 93% 8. série 85% 9. série 90% 10. série 88% 11. série 90% ()

sheldonka.

Není to seriál, na který bych se pravidelně dívala. Nikdy mě nijak nezaujal. Nemůžu říct, že se občas nezasměju, ale přijde mi, že mu chybí originalita. ()

VasaX

Bohémský televizní kousek Charlieho Sheena. Kvalita sice kolísá, ale v podstatě je to pořád dobrá, vtipná oddechová zábava. Vtipnost je založena na sarkasticko-cynickém humoru bezstarostného Charlieho, Alanovy srabské vykastrované patetičnosti a Jakeově lebečním vzduchoprázdnu. Plus pár dalších výstředních charakterů. Když by se očesaly slabší díly a vybral se jen ten lepší fond, kterého je pořád při těch přes sto sedmdesát dílů, propočetlo se k tmu pár zábavných cameo, pořád je to dost dílů, aby si prostě Two and a half men zasloužili nadprůměrné hodnocení. Každopádně s odchodem charlieho a příchodem Waldena, i přes pár povedených dílů, jde kvalita pořád hlouběji do kopru. I přes to, že jsem dal Waldenovi šanci, je akktuální sére pro mě ta poslední. ()

Sany33

Videl som všetky série a každú jednu časť, dokonca už aj tie nové v ktorých vystupuje Ashton, bohužiaľ musím povedať,že to čo mňa osobne držalo pri tomto seriály bol Charlie Sheen, jeho osobitý humor, šarm a celkovo jeho vystupovanie som na toto seriály najviac miloval a kedykoľvek si pozriem niektorú zo starších častí dokážem sa na tom vynikajúco zasmiať a to oceňujem. Ashton nieje zlý, no už to nieje ono, nejde už o natoľko inteligentný a prepracovaný humor starého mládenca na voľnej nohe, skôr o detskú demenciu a skatchový humor a to ja už nemusím ale za Charlieho 95% ()

Castrator

Díly se Sheenem za čtyři až pět hvězd, to po něm za dvě (a někdy za jednu). Po odchodu Sheena už to nebylo ono a podobně jako M. A. S. H. se stal Dva a půl chlapa po změně obsazení úplně jiným seriálem. Oceňuji nekorektní a často sprostý a cynický humor, styl a oběti vtípků se ale postupem času moc neliší a stane se předvídatelným. Změna obsazení přinesla i změny ve vtípcích, nejsou tak ostré, cynické, jedničkou z dvojice se stává Alan (možná proto, že scenáristé Kutcherovi nevěřili tolik, aby seriál táhnul). ()

Ichabod

Charlie Sheen hrající opět víceméně sám sebe, jeho bratr povoláním chyropraktik, v osobním životě - pijavicí, neustále se něčím živící Jake a spousta skvělých fórů, krásných žen a eskapád této trojice zaručuje hodně zábavy. ()

horacko

Nejdem tento sitcom porovnávať s inými. Najmä preto, že seriál Dva a pol chlapa je trošku iný ako ostatné. Celý humor v tomto sitcome sa sústredí totižto najmä na jedinú vec....a to sú tie geniálne odpisy. Charlie vie síce brutálnym ale zato vtipným spôsobom zotrieť ako Alana, tak aj jeho syna Jakea, či inú postavu. No keď si otvorí ústa Berta alebo Charlieho matka moja bránica sa nedokáže ukludniť. Presne týmto druhom humoru si ma sitcom absolútne získal a očaril. ()

ganz

Po pár dílech v původním znění na mě seriál zapůsobil mnohem více než s dabingem. Seriál stojí kompletně na Charliem Sheenovi a navazuje na velmi podobný charakter, který hrál ve Spin City. Bohužel ostatní charaktery už nejsou kdovíjak zajímavé a velmi často jejich výkony, ať už zásluhou nedotaženého herectví, nebo pouze přestřelením scénáristy, dost kolísají. Dva a půl chlapa není nic extra, ale pokud hledáte pohodu na večer než zalehnete do postele, tak proč ne. 3,5* ()

Ravi

Mě tenhle seriál vždycky velmi dobře baví. Záviděníhodné je, že si udržuje stále svou míru vtipnosti a elegance i po těch mnoha dílech. Z amerických popseriálů pro mě jistě jedna světlá výjimka. Škoda, že jsou tam stále ti samí a nikdo nový, ale to asi patří k jeho kabátu. 85% = 4/5 Aktualizace: po odchodu Cheena je seriál třetinový a i když mi zde Kutcher vadí asi nejméně, kdy mi kde vadil, stejně to není ono. Jak je vidět, ze dvou mlýnských kamenů - Cheen/Lorre - byl Cheen ten, co hýbal soukolím. 50% = 3/5 Celkem 70% = 4-/5 ()

mirec88

Dosť vulgárny a sexom presiaknutý sitcom, ktorý držia nad vodou len Charlie Sheen so svojím nemožným bratom a drzým synovcom. Z Jakea by si deti rozhodne nemali brať príklad. Nemorálny, nerodinný, primitívny. Ďakujem, neprosím. ()

m.a.t.o.

Hodnotené po koniec 8. série. „Hej Herb, povedz Alanovi ako sadíš tie semená!“ – „No, najprv sa uistím, či je pôda vlhká.“ – „Aha... povedz ako to robíš!“ – „Jednoducho strčím prst do starej matky Zeme. A ak ho vytiahnem suchý, tak vyberiem hadicu a dobre ju ostriekam. Potom opatrne zasadím semeno do pôdy.“ – „Opatrne? Prečo opatrne?“ – „Pretože keď ho len tak rozhadzuješ, polovica je nanič.“ – „A čo povieš na porast Herb?“ – „Mám rád plný porast. Tak ako to narastie.“ – „Ja pristrihnutý, a ty Alan?“ ▐ „ Povedz mi to narovinu! Tá žena bola Jakeovou učiteľkou v piatej triede a stala sa striptérkou, pretože si ju nechal. A teraz ho doučuje, lebo si mal pocit viny?“ – „Presne tak!“ – „A ty si súhlasil Alan?“ – „Mal som slabú chvíľku.“ – „Aha. No, nesúdim vás, takmer som predala jedno z detí, aby som si mohla kúpiť kosačku.“ ▐ „Neverím, že si jej dal moju izbu. Ako dlho tu ostane?“ – „Kým sa nepostaví na nohy.“ – „To sú len reči. To som tvrdil aj ja pred šiestimi rokmi.“ – „Ty si tu už šesť rokov?“ – „Usteliem si na gauči.“ ▐ „Jake, mám skvelú správu. Odteraz bude súčasťou každého doučovania aj vyháňanie zlých duchov z tela. To satan ťa robí takým hlúpym.“ ▐ „Vidím, že máš novú poštovú schránku Herb.“ – „Áno, stará už bola nanič. Ten čo tu býval predtým ju zle osadil.“ – „To som bol asi ja. A všimol som si, že je tam štítok Melnickovci.“ – „No, je to moja schránka. Chodí mi tam pošta. A volám sa Melnick. No a čo je na tvojej schránke?“ – „Charlie Harper.“ ▐ „Pekný náhrdelník Jake!“ – „Vďaka.“ – „Kúpil si si ho sám?“ – „Nie, dalo mi ho jedno dievča.“ – „Asi ťa má rada.“ – „Áno, je do mňa zbláznená.“ – „No nemáš z toho veľkú radosť.“ – „Nemám.“ – „A čo ti prekáža?“ – „Má deväť. – „Deväť? A kde si spoznal deväťročné dievča?“ – „Chodíme spolu na matiku.“ – „Aha, ona je z tých lepších žiačok.“ – „Žiaľ nie. Ale pomáha mi s úlohami.“ ▐ "Kto je to dievča?" – "Neviem, stretol ju v supermarkete. Pomáhal jej vybrať kukuricu." – "Kukuricu? Heh! Nuž nemám právo niekoho súdiť. Raz som mala chlapa za nádrž benzínu." ▐ "Dobre, začneme s prvou pozíciou! Jake, poznáš prvú pozíciu?" – "Myslíte misionársku pozíciu?" ▐ „Ste priateľ nevesty alebo ženícha?" – „Nevesta je moja matka. Takže ženícha." ▐ „Vyzerá to ako alergia. Aplikovali ste si niečo na oblasť genitálií?" – „To čo vždy, čašníčky a herečky." ▐ „Máme problém." – „Tvojho otca?." – „Áno. Správa sa ako strýko Charlie, obleka sa ako strýko Charlie, len to skupánstvo mu nejak ostalo." ▐ „Walden, budem otcom, čo nato povieš?" – „Super, ale mal si radšej použiť kondóm Jake! Alebo ty Alan." ▐ „Charlie Harper, milujem ťa." – „Ďakujem!" – „Čo prosím?." – „Ehm...ďakujem veľmi pekne?"▐ „Kto z vás dvoch trpí disfunkciou erekcie? Ty alebo strýko Charlie?" – „Bože, Jake, vieš čo to vôbec znamená?" – „Áno, má to niečo spoločné s penisom. V telke vraveli, že tým trpí každý tretí chlap. A môj penis je v poriadku." ▐ „Zavolaj svojej matke a povedz jej, že si u tvojho otca." – „Haló mami? Som u tvojho otca."▐ „Čo podľa vás znamená prežívať skutočnú intimitu so ženou?" – „Nepoužiť kondóm?" ▐ „Mami, takže ty a ten chlap ste..." – „Ach, bože nie, veď má milión rokov. Je zázrak, že sa mu miešok nehojdá medzi kolesami invalidného vozíka."▐ „Čo je to za voňavku čo používate, drahá?" – „Alpa a púder na nohy." ▐ „Ozaj, čo je to otcovražda?" – „Že by si za otca aj vraždil." – „Hmm, tak potom tá pieseň veľmi nedáva zmysel."▐ „Alan, zlatko, ty si bol vždy veľmi dobrý syn. Aj keď tvoj brat nenasadil latku príliš vysoko."▐ Vtip na záver: „Koľko mužov je nakazených vírusom HIV?" – „Jeden z dva a pol chlapa." () (menej) (viac)

J-o-k-e-r

Kvality Přátel to jistě nedosahuje. Ale i přesto jde o seriál na úrovni. První díly se mi trochu vlekly, ale postupem času, jakmile jsem se do seriálu pořádně ponořil, bavím se u něj čím dál víc, a nemohu se nabažit dalších dílů. Ne každý je opravdu tak vtipný, ale v každé části se minimálně pousměju (zde rozdíl od Friends) a o to jde především. Vše samozřejmě táhne Charlie ´Harper´ Sheen, ale ani ostatní členové rodiny nezůstavají přiliš pozadu (hlavně J. Cryer). Vystupují zde různé hollywoodské hvězdy, a v každém díle je min jedna kráska, takže zpestření spokojeně zajištěno! Celkem jsem překvapený, že jsem děsně dlouho tento seriál zarputile zavrhoval... ()

Puyi

Skvělý, zábavný seriál, který se sice neustále drží jednoho témátu, ale i tak mě vždy dokázal pobavit. Skvěle napsané postavy a parádní Charlie Sheen. + Pár nezapomenutelných hlášek. :) ... Dlouho jsem se vyhýbal dílům, ve kterých schází Charlie, ale s Ashtonem seriál kvality rozhodně neztratil. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)