Hviezdna pechota 2

• Slovensko Vesmírna pechota 2 (viac)
všetky plagáty

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiálny text distribútora)

slovan1

Poměrně ničím zajímavý film. Děj se odehrává v jedné starě ztísněné základně a už to nemá grády jako jednička. Jiní noví herci nezaujmou a ani si je člověk neoblíbí. Chybí mi zde víc hlášek, humoru a památných scén jako v jedničce. ()

sedm.1

Já bych druhý díl Hvězdné pěchoty rozdělil asi tak do tří částí,nicméně bych svůj komentář chtěl začít především tím,že HP2 nemá s jedničkou už téměř nic společného.Zatímco Verhoevenova Pěchota byla odlehčenou teen zábavou,zde zmizeli všechny prvky,kterými byl první díl prošpikován a díky kterým se vlastně i proslavil.Proto byla dvojka naprostým propadákem a je tak zatracována.Já to ale tak černě nevidím.Nicméně k oněm třem částem.Prvních deset minut bylo opravdu otřesných a pokračovat to tímto stylem celý film,asi bych po půl hodině skončil.Toporné postavičky,které kolem sebe pořád jen jak trubky stříleli z plastových pistolek a prokládali to neuvěřitelně tupými dialogy.Pak však přichází část druhá,kdy se skupinka vojáků ukryje a začne se zde hodně diskutovat a diskutovat.A ačkoliv i zde dialogy nenaberou na přílišné inteligenci a aktéři též jen spíše herecky přešlapují,děj alespoň dostává nějaký směr a občas se objeví i napětí a snímek začne nabírat na tempu.Co se ovšem stane po zhruba hodině filmu jsem v žádném případě nečekal a ona třetí část staví film do zcela jiné roviny.Nablbloučké sci-fi vesmírné dobrodružství se totiž změnilo v nefalšovanou krvavou řezničinu,vzdáleně připomínající třeba i Carpenterovu kultovku Věc.Atmosféra jak bejk,napětí by se dalo krájet,krev stříká na všechny strany,prostě mě to posadilo na zadek a já se ocitl v naprosto jiném filmu.Ona třetí část HP2 už není žádnou cool podívanou pro mládež,kdy nabušení mladíci a pohledná děvčata střílí vesmírný hmyz a neustále se při tom tváří,jako by právě točili reklamu na šampón,ale je skutečnou nekompromisní řežbou a já si bezesrandy chrochtal.Mít takové grády celá HP2,šlo by o neskutečný nářez,takto musím hodnotit jen chtě nechtě průměrně a to především za první polovinu,která je fakt bezduchým céčkem.Hvězdná pěchota 2:Hrdinové federace je zkrátka filmem,který překvapí především tím,že je naprosto jiný než jednička a že začne jako vesmírná tupůstka pro mrňata a skončí jako megakrvák první třídy. ()

SG-1

"Jestli přijdou na to, že plot nefunguje, přiběhnou sem jako příbuzný na milionářův pohřeb." -generál Shepherd- ()

kenkaku

Málo který film umí zaujmout a vzápětí ihned nakopat do koulí. Prakticky výskyt Brendy Strong je výsměch původnímu filmu sám o sobě (ano.. původně kapitánka hvězdné lodi, kterou mimochodem rozpůlily dveře, nám zde skotačí ve zcela jiné roli). Pak následuje "houpačka" lepších a horších sekvencí, která bohužel déle zůstávají u dech sekvence horších. Celkový dojem pak bohužel zůstává v minusu... a to výrazném. ()

NICOX odpad!

Tohle, že má bejt pokračování zajímavý, akční... zábavný, super Hvězdný pěchoty? Dvě společný věci jsou: arachniti a stejný helmy.. to je trochu málo. Celý se to odehrává na jednom místě, kde se nejdřív nic neděje a pak, abysme už fakt neumřeli nudou, tak se objeví pár roztříklejch mozků a uřezanejch prstů. Obsazení dost ubohý. To fakt neni ani na tu 1*. 10 % ()

chamba odpad!

Toto bolo akože čo, film? Vezmem päť chlapov z ulice a jednu jebačku k tomu a vzadu na záhrade za domom natočíme lepšiu akciu a bude to mať aspoň dáky dej. ()

Han22

Jako pokračování nejgeniálnějšího sci-fi masakru 90. let je to katastrofa, jako samostatný sci-fi horor docela v pohodě. Nebo jinak. Pokud dokážete oželet vypulírované efekty, nádherné vesmírné scény, zajímavou vizi společnosti v budoucnosti, Beverly Hillsovské románky a spokojíte se s tím co bylo základem prvního filmu - syrovou drsnou akcí plnou krve, střev a slizu, tak z druhého dílu nebudete zas tak zklamaní. ()

iXtr3m3

Ja to nevidím tak tragicky ako ostatní. Nie je to síce žiadna výhra, ale zaujímavá minisonda do ST univerza. Na pomery video filmov z danej doby celkom fajn. ()

Zagros odpad!

To, že většinou bývá pokračování slabší než první díl, se dá čekat, ale takový sešup se jen tak nevidí. Původní Hvězdnou pěchotu mám velmi rád, ale dvojka se skutečně nepovedla ani trochu. Kromě námětu zde z jedničky nezůstalo zhola nic. Špatně bylo úplně všechno - obsazení, herecké výkony, efekty a vůbec béčková výprava, akce a napětí také pomálu, ... naprosto zbytečný film, který škodí i jedničce. ()

BlueZero

Však to bolo hrozné. Až na úvodné titulky to nemalo žiadnu náväznosť na jednotku. Všetko sa odohráva v jednej budove, z toho by som skôr povedal, že to je B-čkový film snažiaci sa zarobiť na mene jeho predchodcu. A to ešte nesmiem zabudnúť, že celý nápad je až podozrivo obkukaný z Aktov X, dokonca aj niektoré sprievodné zvuky. Inak si užijete dosť akcie. Ale určite nepozerajte pred tým jednotku, pokazí vám to zážitok z filmu. ()

Burdock

Hvězdnou pěchotu 2 určitě nelze kvalitou srovnávat se skvělou jedničkou, a navíc ten, kdo čeká její pokračování, bude zklamán, ale přesto má i tenhle filmík něco do sebe. I když na první pohled vypadá beznadějně béčkově, tak triky jsou nečekaně perfektní, opravdu hutná atmosféra, která se blíží spíš hororu, a navíc mě překvapuje, co se schovává v Richardovi Burgim. ()

Shakeus odpad!

Laciné, hondě trapné, televizní a na rozdíl od jedničky brané vážně a bez jakéhokoliv šmrncu, nápadu a zábavnosti. Nedoporučuje se ani na krácení odpoledne, raději zajděte na brouky do zoo nebo čínské restaurace. ()

pipapaja odpad!

Hrůza!!!!!!!!!!!!!!! Když jsem se na tento film podíval mé ambice o kvalitě filmu, nebyly vysoké a nečekal jsem, že dostanu pokračování, které by se s Verhoevenovou klasikou dalo srovnávat, ale čekal jsem aspoň něco a ne to co ten film je. Dámy a pánové odpusťte mi ten výraz, ale lepší slovo nenajdu. Tento film je sračka nemá to děj, nemá to efekty a celý film se tam, nic neděje. Důrazně nedoporučuji, byla to jedna z nejhorších ztrát času v mém životě. ()

Paity odpad!

Je docela příznačné, že mé v pořadí 3000. hodnocení zde na ČSFD je právě tenhle brak. Škoda, jednička byla zábavná, hlavně ve způsobech, jak lze člověka napíchnout, rozmáčknout, rozčtvrtil, rozpůlit, nasekat, rozsekat, rozpárat, rozkousat, roztrhat a dalších libůstkách. A kdyby byla dvojka alespoň nastavovanou kaší, dostala by i dvě hvězdy. Bohužel celé je to špatné a proto doporučuji ztrácet čas něčím jiným. ()

Sairina

Pokračování úspěšné hvězdné pěchoty bylo zajímavé ale děj byl velmi ale velmi slabé oproti prvnímu dílu, který byl o něčem. Jenže když chcete "nové maso do mlýnku", tak natáčíte ať to stojí, co to stojí. A pozor při hudbě jsem se vždycky lekla, že slyším zvonit telefon. :) ()

MadChick odpad!

Ještě se mi nestalo, abych začal psát komentář během filmu. Ale u tohoto počinu mi to opravdu nedalo. Bohužel 2.díl nemá s prvním vůbec nic společného. Ač jednička nebyla nikterak inteligentním filmem, měla něco co se jí opravdu nedá upřít... byla prostě docela vtipná a hířila nadsázkou a parodií na každém kroku a mimo jiné zde byly na tehdejší dobu velice povedené efekty. Bohužel 2. díl nemá nic z toho co jsem bral jako velké přednosti jedničky. Je nudný od samého začátku. Při prvních minutách jsem něvěřícně koukal na ubohé provedení souboje, zanedlouho si ale zvyknete neboť zjistíte, že lepší už to stejně nebude. Vše se odehrává za tmy... zřejmě kvůli potřebě setřit každý dolar na efektech, které se mi opravdu zdají znatelně horší než u o 7 let staršího prvního dílu. Tohle všechno by se, ale dalo skousnout kdyby v tomto šíleném blábulu člověk narazil alespoň na jeden inteligentní dialog či trochu intuitivně jednající postavu, proboha to už dnes může režírovat a psát scénáře opravdu každý? Tento film mohu doporučit pouze těm kteří se chtějí přesvědčit o tom kam až se dá zajít...10% ()

venom14 odpad!

Co se stalo z prvním díle?Prostě sračka,co chce z lidí vytahat prachy na úspěchu prvního dílu.Ten rozpočet na film 5% rozpočtu z dílu prvního,je fakt znát.Vždyť tu bojujou lidi proti lidem s brouky ve halvách,sakra! ()