Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

demented

Tak toto si Blade nezaslúžil. Skvelo rozbenutá séria skončila v rukách scénaristu a ten ju rozcupoval na cucky. Čo to malo byť? Zlý vtip? Blbý a klišovitý scénar (O.K., ani jednotka a dvojka neboli nejaké geniálne kusy, ale toto už je fakt moc),blbá réžia (viem, že je to Goyerov len druhý film, ale réžiu by sa mohol učiť na iných filmoch), absolútne nevhodný herci (Dominic Pucell ako totálne neschopný Dracula dementnejšie snáď ani pôsobiť nemohol, Jesica Biel a jej herecké pokusy u mňa vyvolávali záchvaty smiechu, Rayn Reynolds a jeho "hlášky", ktoré snáď nemohli pripadať vtipné ani jemu samému). A prečo mal pre boha Wesley Snipes pri záverečnom súboji oblečený červený nátelník??? Po skončení filmu sa mi fakt chcelo plakať. ()

Danny F.

Kvalit druhého dílu nedosahuje, i přesto je to koukatelný upírský film. O akci zde není nouze. Vizuálně už není tak plnokrevný. Avšak něco v sobě přeci jen má. 60% ()

hroubek

Kéž by tohle natočil režisér dvojky del Tora.Přesunout film z gotické Prahy do nějakého města v USA byla chyba pražské město působí víc děsivě když víte,že to město znáte.Budu už určitě znovu psát o tom,že záporak stojí zaprd,scénař je nepromyšlený a ubohý a akční scény jsou to nejlepší co uvidíte což není taková pochvala se srovnáním s minulímy díly.Doufám až někoho napadne natočit další film bude to zadlouho aby mohl stihnout zapomenout na tento. ()

sskrblik

Velice slušný poslední díl napravil reputaci druhého dílu. Sice už chybí dávno hororovější atmsoféra jedničky, ale trojka stojí za to. ()

PetrPan2

Jediné co stojí za koukání je Jessica Biel, ale ta je celou dobu stejně oblečená od hlavy k patě... Dominic Purcell spíš vypadá jak karikatura ruského mafiána, než jako hrabě Drákula :o( ()

lucascus

Dle mého názoru je trojka lepší než dvojka. Což mě překvapilo, stává se to málokdy. Blade dostal i nový vtipnější kabát, spousta napětí bylo konečně okořeněno i nějakým tím humorem. Z filmového průměru sice nevykračuje, ale i tak je to slušně odvedená práce. ()

Brain-D

"Proč nemůžeš být normální?"- "Protože svět taky není moc normální"...... Blade už nepůsobí jako drsný vyhlazovač upírů "Daywalker", ale je tu pouze jako drsný negr a to hl. díky debilnímu scénáři. Každého kdo měl rád první dva díly, to určitě zamrzí. Z úcty k Bladovi bych měl dat tak "odpad!", ale když to beru jako akčňák, tak to jakš takš šlo. ()

Sany33

Vtesnaním tam sympaťáka Raynoldsa a krásnej Jessici dostal príbeh o dennom lovcovi úplne iný rozmer. Áno, stále sa opiera o univerzum s upírmi a o ich chladnokrvné zabíjanie a bola iba otázka času, kedy sa na scéne objaví samotný hrabie Drákula ale s tým sa rátalo. S čím som ale nepočítal bolo dosť veľa kecania, V dvojke aj keď bola slabšia a príbehovo moc neupútala bola akcia striedaná akciou. Trinity má v sebe viac sentimentu, napríklad Whistlerova smrť či obeta sa za blaho ľudstva a podobné kraviny. Pri Bladovi na podobné veci nie sme zvyknutý ide o silácky film so siláckymi hláškami a ak bude Ďalšie pokračovanie tak mby ma asi najviac potešil návrat k jednotke alebo aspoň udržanie si štandardu trojky, o spomínanej dvojke už nechcem ani počuť a najradšej by som na ňu zabudol. 77% ()

VanTom

Někdy se snaha být v každém okamžiku "cool" přežene a namísto efektnosti nastoupí trapnost a směšnost, nemluvě o vědomém popírání logiky a smysluplnosti. Třetí Blade se k tomu ještě lacině podbízí mládeži (MP3 playlisty, techno-hiphopový soundtrack), což už slabý příběh, scénář ani režie neunesou. Ale až taková tragédie, jakou jsem čekal (resp. si z dávna pamatoval), se nekonala, hlavně k závěru nabrala akce spád, hláškování Ryana se chytlo a na Jessiku, no na tu se dívalo dobře pořád. 5/10 ()

lykan9

Zajímalo by mě, od kdy upíři, kteří vidí i ve tmě, potřebují baterky a svítilny. :-D A takových nelogičností je tu spousta. Na to jsem si už u série Blade zvykl a přesto, že je Trinity nejslabším dílem série, tak jsem se u něj bavil a jsem rád, že jsem ho viděl. Bohužel se mi zdálo, že bojových scén je tu mnohem méně, než u předchozích filmů, ale když už na ně došlo, tak stály zato. Nové postavy byly fajn a i když mě postava Hannibala Kinga v podání Ryana Reynoldse připomínala Leoše Mareše (do teď nevím, jestli jsou svou trapností tak vtipní nebo jenom trapní), tak u mě nějaké sympatie má.  Hlavní je, že jsem se bavil a díky tomu mohu tu spoustu chyb a prázdných míst i opominout. ()

Musak

Naprosto "nečekané" pokračování Bladea...čekal se to horší a tak dávám horší *** , nepřekvapilo neurazilo. Jen ten konec, kde je naprosto jasný, že tvůrci už maji naprosto jasno, jak navážou na díl čtvrtý, ale ten natočí až zase budou chtít peníze. ()

klima777

Dracula = Dagon = Dominic Purcell = průšvih, veliký průšvih... Scénář = průšvih. Trinity... Noční lovci :-D. Třetí díl Bladea má nudli u nosu a hodně otupené ostří. 1,5* hvězdy ()

masw

Série Blade mi vždycky přišla trochu moc přehnaná a nudná s přemírou počítačových efektů, tento díl není vyjímkou. Nechal jsem se ale zlákat obsazením a na film kouknul. Blade Trinity u mě nezabodoval a nemám chuť sledovat minulé filmy, číst comicsy, nebo nedej bože vidět seriál. Dvě hvězdy dávám za hláškaře Ryana "Hello my name is....Fuck You!"Reynoldse (za zubatou vagínu, no nic jdeme dál) a za pohlednou Jessicu Biel a Ericu Cerru, která nádherně křičí :) a také za styl, který nekazí dojem comicsové předlohy. S Bladem končím a vracím se k realističnějšímu Angelovi. ()

Ravi odpad!

Jako když smícháte ty, co neuspěli v modelingu, interiéry z Mission Impossible kombinované s Gotham city a nejlevnější akční béčka Van Dammea. Akorát že součet není lepší, než jeho součásti. 10% = 0/5 ()

ghatos

Nasmál jsem se hodně vtipným dialogům, což není k zahození, ale přece jen u lovce upírů by si člověk měl vychutnávat jiné věci. Arcivampír nebyl moc dobře obsazený a neměl mnoho prostoru na place. 56%. ()

Kosmik 1

Bohužel třetí díl série už šel s kvalitou hooodně dolů. Dá se ledasco odpustit, ale tenhle díl radši ani neměl spatřit světlo světa. Hodně velká slabota po všech stránkách a nuda k tomu. Takové průměrné béčko. Řekl bych i dost velká neúcta k předchozím dvoum dílům... 45% ()

Herzeleid

Při posledním zhlédnutí jsem nebyl příliš nadšen, přestože jsem fanouškem Bladea, nicméně po delší době jsem chtěl i tomuto dílu dát ještě šanci. Potvrdilo se však z minula, že na první dva filmy jednoduše tento nemá. Děj, postavy, dialogy, místy nehezky a uměle provedené digitální zpracování, ale i "divné chování" Bladea - to všechno mi na filmu čistě a jednoduše vadí. Steží 3 hvězdy - škoda - šlo by z toho vymáčknout víc. ()

Ichabod

Každý díl Bladea je stylem zcela jiný, jednička byla temná depkoidní a jela si pomalým tempem. Dvojka představila spoustu postav víceméně podivných s tím, že semtam filmem projela česká tramvaj a atmosféra byla víc "deltorovská", než cokoliv jiného. Trojka je prostě cool. Nabassovaný soundtrack a skvělá Djawadiho hudba dokresluje až občas přehnaně kýčovíté scény, ale víceméně pořád je to prostě cool. Jessica Biel je tu náramně sexy, Blade je drsoň a hlášek má víc jak dřív, Reynolds mne baví a proti tomu všemu je tu opravdu pestrá banda záporáků v čele s Parker Posey (ta prudilka z "You´ve got a mail"). Trojka mi přijde mnohem zábavnější než druhý díl, který dle mého je děsně zdlouhavý, věčně někde ve studiu ve stokách nebo nejhorších ulicích Prahy. Trojka je svěží a škoda, že poslední Snipesův díl. Blade je v podání Snipese podle mne jedna z nejlepších postav od Marvelu a taky jediný co se nebojí opustit cukrkandlové barvičky a slušnou mluvu pro děcka. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)