Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

zigy

Thrillere, Tvé jméno je Collateral! Úžasně napínavý film, který Vás dostane a nepustí až do závěrečných minut. Skvělé úvahy nad životem prokládané perfektně nasnímanou akcí. Oba dva hrdinové jsou charismatičtí, a každý je úplně jiný, což vytváří zajímavý kontrast. Jedinou výtku bych měl - je to dost přitažené za vlasy, co se týče uvěřitelnosti, ale vzhledem k výše uvedenému to odpouštím. Když do taxíku, tak jedině s Jamie Foxxem! ()

moriero

Skvěle vygradovaný komorní thriller...skoro se mi chce říct noir. Jiskření mezi ústřední mužskou dvojkou bylo skvělé, ale chtělo se mi poznamenat: Jen houšť a větší kapky. Cruisovo otvírání Foxxových očí mohlo být delší, záchrana jeho života při přestřelce výraznější, mohl problesknout náznak Stockholmského syndromu, líbilo by se mi taky, kdyby Cruise ztrestal nějakého Foxxova nepřítele, jako nečekaný bonus takovéhoto "nuceného přátelství". Ale final fight v potemnělém mrakodrapu byl geniální. Možná po opětovném shlédnutí přidám hvězdičku. ()

v.indruchova

Na Toma se prostě dobře dívá, on na tohle má prostě obličej :) Ta jeho šedívá vyzáž je dost "vtipná" Ta role mu sedla. I když vím, že byl osobně v sektě, stejně mu to odpustím :) Patnáct minut na začátku nůďo a pak je to fajn. Má to hlubší myšlenky, které jsem zde opravdu nečekala. Krásně nekopromisně to Vincent řeší. Drsnej psychopat, to lidi dnes chtějí? Zbytečně moc nechutností není, to oceňuji (detajl mrtvol). Jeden vzkaz k Vicentovi na konec..Spoiler: to je karma Vincente :) upřímně bych radši, kdyby to přežil, aby bylo pokračování, zlo je potrestáno a můžeme jít domů? Kamera byla fajn, a to jsem sama překvapená, že se mi ten styl kamery líbil. Kdo má rád nájemné vrahy...(filmy na to téma), tak se vám to bude líbit. ()

jjjerry

Jeden z mála filmů, kde mě Cruise nesední. Nevim zda to je jen tou šedivou hlavou, ale tady mně přijde, jak kdyby nehrál. Jinak dobrá muzika, Jamie Foxx exceluje. Skvělý začátek, cesta měste. Pak to nějak ztrácí dech, dobrá kriminálka, ale nic převratného. ()

Kozlowski8

Taxikář Max zažívá během krátké doby dvě zásadní životní situace, které se v zápětí protnou. Nejprve se seznámí a padne si do oka s příjemnou právničkou a vzápětí nastoupí do jeho taxíku zvláštní týpek, který vraždí lidi na objednávku... Snímku nelze vyčíst nedostatek napětí, kreativity v akčních scénách či dialozích, ale ten šedovlasý výstřední zabiják se chvílemi opravdu až příliš předváděl (být zabijákem, snažil bych se vypadat a chovat co nejméně nápadně) a neviděl jsem nic čím by film vyčníval nad jinými podobnými. 65%. ()

Willynka

Lidé už zapomněli, co dělá dobrý thriller thrillerem a budování atmosféry, či dlouhé záběry považují za nudné. Jak tam není aspoň jedno znásilnění a vyhřezlé střevo, tak to není napětí! Film to věru není dokonalý, mé hodnocení vyloženě souvisí s tím, jak mi film sedl, a vzhledem k nedostupnosti podobného zboží na trhu to pro mě byl svěží vánek, který si o hvězdu navíc zaslouží. ()

HellsAngel

Od režiséra Mannovho formátu som predsa len čakal viac katarzný zážitok. Miestami je to príliš rozvláčne, plné načrtnutého, no žiaľ nevyužitého potenciálu, bez nejakého výraznejšieho napätia. Áno, dobre sa na to pozerá a duo Cruise/Foxx je skvelé, no to je tak všetko. Film na jedno zhliadnutie, pracujúci s látkou s ktorou sa rozhodne dalo narábať aj lepšie. ()

Ironhead

Mám rád tvorbu Michaela Manna a po letech zvedám hodnocení ze 4 na 5, protože mně tenhle film prostě pořád baví. Takovéhle dílka dneska pro kina už nikdo bohužel netočí a mně to celkem schází. ()

Catella

Páni, tak tohle je určo první film, ve kterým jsem viděla Toma natáhnout bačkory. TAK, a teď jsem prozradila pointu :-). Ale to sem prostě nešlo nenapsat, protože to, aby takovej borec jako je Tom na konci umřel se prostě nevidí každej den. Jinak celkově je to super film o nájemnym vrahovi a jednom trochu víc opálenym taxikářovi, kterej ke všemu tomu zabíjení přijde jako slepej k houslím, ale nakonec se ukáže, že mu nechybí odvaha a postaví se i samotnýmu nesmrtelnýmu kingovi akčních filmů, kterej jak se ukáže, není až zase tak nesmrtelnej. ()

MrKrahujec

No, s realitou, nebo s logikou děje se to teda moc nekamarádilo (zvlášť závěrečná honička v metru by mohla být kabinetní ukázkou dějové žvejkačky), ale nuda to nebyla, a to je hlavní... ()

Ace.A.T.L.

Já to musel vidět znova, abych si to oživil, než to budu hodnotit a komentovat. A doufal jsem, že jsem se tenkrát spletla uvidím to teď jinak. Ale bohužel ne. Film neni špatnej, o tom žádná, Foxx a Cruise jedou na plno, ale chybí tomu něco kapánek jinýho. Téma, který jakoby nabízí něco novýho a přitom ne. Cruise s bílou hlavou a zápornou rolí, to prostě neni ono a kazí to dojem z filmu, protože se na to člověk v každým záběru na něj musí soustředit. Možná jinej herec záporáka a vychytat mušky ve scénáři a bylo by to za mě víc *. Ale takhle dávám 3* a DOPORUČUJU ()

Fender

Líbí se mi, jak se zde propojí osudy lidí, až se z toho stane určitý řetězec událostí a atmosféra filmu je opravdu velmi hutná, přesně typická pro Manna. Velkou výhodou jsou herecká esa, která z filmu dělají vynikající snímek, převážně pro Cruise zde jeho role byla jako dělaná. Film má bohužel díry ve scénáři a pro logiku se zde moc nesahalo, hlavně ke konci se nejvíce sázelo zkrátka pouze na napínavou akci, ale diváka to bohužel donutí přemýšlet nad nelogickými věcmi, což je škoda, protože to mohl být klasický pětihvězdičkový film, jako v případě Nelítostného souboje. Avšak stejně se jedná o nadprůměrný snímek a Mann se za něj stydět opravdu nemusí. ()

Dvojirakri

Nikoli nenapínavý thriller, s rozvíjející se postavou taxikáře, který na mě ale dělá ten dojem že vznikl aby si mohl Tom Cruise v klidu zastřílet. I nezničitelnost toho zloducha se šedinami je spíš kontraproduktivní. Tohle mi z větší části prostě nesedlo a kdo ví jestli se znovu podívám... ()

F2003F

Pri Eyes Wide Shut, Last Samurai a Magnolia najlepšia Tomova úloha. Jamie dokazuje svoje kvality v nevšednej polohe jeho zaužívaného imidžu. Alebo ich znovu dokazuje režisér? V takom ASM 2 práveže ukázal, že bez talentovaného režiséra a vodného smerovania je v úlohe podivína totálne stratený. Tu síce nehral docela podivína ale nie je to ani Ray. Pre mňa je Collateral jeden z najlepších temne ponurých trilerov vôbec. 11/10 ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)