John Wayne se vrací domů a společně s bratry nachází rodný ranč v cizích rukou. Johna Eldera, který v Clearwateru právě pohřbil svou matku, zastaví šerif a radí mu, aby toto místo rychle zase opustil. Kromě toho mu sdělí, kde se může sejít se svými třemi bratry. Když mu pak řekne, že se Elderův ranč zatím stal vlastnictvím Morgana Hastingse a že jeho otec krátce předtím zemřel za podivných okolností, vydají se po shledání všichni čtyři bratři za Hastingsem. (oficiálny text distribútora)

Mirokukii

Výborný, spíše zábavný nežli napínavý, nenudící western se skvělou hudbou a dobrým obsazením. Western s naprosto zbytečnou ženskou postavou a pistolníkem záporákem, který se vůbec nevytáhl, a je tedy taky zbytečnej. Velká škoda za sérii přehmatů a nelogičností (v chování postav), které se začaly v závěru objevovat. Celkový dojem, ať byl do té doby jakkoli vydařený, tím klesl. ()

JohnSmith

Kdo by to řekl, že o 30 let později natočí John Singleton téměř remake pod nátvem Čtyři bratři. Western je to pěkný, svižný a k tomu nezaměnitelná hudba mistra Bernsteina. ()

VanTom

Jak čtveřice nezdárných synů po pohřbu matky k sobě nachází cestu a zároveň poznává, že poměry v jejich rodném městečku se změnily a nevyšetřená smrt otce bude mít dohru i pro ně, to mě hodně bavilo. Bohužel pouze sourozeneckým rodinným dramatem nemůže být klasický americký western živ, tudíž v závěrečném dějství přebírají otěže zinscenované obvinění a předlouhé přestřelkové vyústění, statické a teatrální jak zákon a John Wayne káže. Ale slabé 4 * dám už za tu Bernsteinovu výbornou hudbu. ()

jitrnic

Nadprůměrný western s prokreslenějšími charaktery, než jaké obvykle nabízejí filmy tohoto žánru. Malým minusem jsou opravdu špatné pěstní souboje i některé přestřelky. ()

Šakalík

U nás nepříliš známý western, ve kterém se potkalo hned několik hereckých veličin. Po boku Johna Wayna si zahrál třeba Dean Martin, jednoho ze záporáků si střihl George Kennedy a poněkud připosraného synátora lstivého rančera ztvárnil mladičký Dennis Hopper, kterému v té době bylo sice již devětadvacet, ale svou vizáží vypadá tak na osmnáct. Přesto se tento film příliš neproslavil. Já bych hlavní příčinu viděl v možná až příliš závažné zápletce, která je sice velmi napínavá, jenomže postrádá takové to pro Waynovy filmy typické odlehčení, takže to není až tak odpočinková podívaná jako třeba El Dorado či Rio Bravo. Ve filmu se sice najde několik úsměvných scén a potyček, ale celkově je to western veskrze dramatický s poněkud uspěchaných a fádním rozuzlením – ale to je jeden z typických znaků žánru. Fanoušek filmových kovbojek si nicméně opětovně přijde na své a z mého pohledu má tak John Wayne ve sbírce další povedený kus. ()

Han22

Čtyři bratři se setkávají po letech na pohřbu své mámy a zároveň se dovídají, že jejich otec byl před půl rokem zabit a že přišli o svůj ranč. Přestože celé město jejich mámu milovalo, k nejstaršímu Johnovi se chovají nepřátelsky a o to víc, čím víc se snaží zjistit co se vlastně stalo. Kriminální pátrání mě sice zpočátku bavilo, ale postupně mě to omrzelo. Záporák je totiž známý, ale nijak zajímavý Totéž v podstatě platí pro všechny vedlejší postavy včetně třech dalších bratrů; nejmladší je fracek na pár facek. Mladý Dennis Hopper nezaujme, Dean Martin nebyl žádný pořádný herec, ale hrající zpěvák. Tak aspoň zaťatý John Wayne to táhne a na konci je pár pěkných přestřelek, zejména ta finální v zhasnutém domě je luxusní, ale na víc než 3* to nevytáhnou. Černošský remake z naší doby Čtyři bratři se mi líbil podstatně víc. ()

Mikino00

Naprosto promrhaná příležitost, po slibné první polovině s lehkým komediálním nádechem, přijde rozvleklá druhá část končící závěrečnou přestřelkou, navíc Martin není moc dobrý herec a Wayne vypadá spíše jako jejich otec než bratr. ()

WesternMan

Klasický Americký western o boji za majetek, spravedlnost, a čest, se skvělým Johnem Waynem, a skvělou hudbou která připomíná hudbu ze sedmi statečných, i na vzdory pomalejšímu rozjezdu se můžeme těšit na velice napínavý film. Mezi nejlepší scény patří přestřelka pod mostem kde se všichni Elderové postaví celé Hastingsově bandě. Úžasné bylo že čím více se blížilo finále tím více houstlo napětí. 75% ()

bearmeedek

Dosud jsem neměl tušení o existenci tohoto westernu. I když má klasickou osu dobra a zla, je udělaný jiným způsobem a díky tomu ani nepůsobí zas tak staře. Silné obsazení, fakt nádherné exteriéry a pohodový pocit. ()

PaRi

Průměrný western, kterému, i přes obsazení westernových matadorů Johna Wayna a Deena Martina, se nějak nepodařilo zařadit mezi westernové legendy. Navíc Elmer Bernstein vykrádá sám sebe, takže jeho hudba značně připomíná hudbu v Sedmi statečných složenou o 5 let dříve, ovšem zůstává hodně za ní. Stejně tak jako tento film za jmenovanou westernovou legendou. Pochválit lze jen práci kameramana. Scenérie jsou opravdu působivé. ()

Gig

Henry Hathaway se pokusil navázat na výborné snímky Hawarda Hawkse s Johnem Waynem a partou okolo, co brání městečko. K jmenovanému přizval jednoho z jeho parťáků z Rio Brava - Deana Martina, který tentokrát hraje bratra. No těchto bratrů je tu víc a budou pátrat po smrti jejich otce. Výborně tu zahrál George Kennedy nájemného pistolníka. Film má opravdu punc Hawksových westernů. Kdo má rád Eldorádo, Rio Bravo, Rio Lobo, nebude zklamán. ()

buchannon

Nemám moc rád westerny, až na výjimky, jsou většinou nudné, jednotvárné a na jedno brdo. A tento to jen potvrzuje. Navíc snad ve všech amerických westernech hrál John Wayne, kterého taky moc nemusím. I když je to přece prototyp "opravdovýho chlapa" (když měl sedm dětí, tak musel být). Óóó jak směšná je tahle úvaha a tohle zaškatulkování. ()

brasek

Na tento western som sa tešil, slušné obsadenie a podľa obsahu slušná zápletka. Lenže niekde sa stala chyba! Po hodine totálne nudného kecania a hľadania príčiny či nepríčiny, krajiny a nekrajiny som rezignoval. Snímok je podľa môjho názoru až príliš nudná dráma, ktorá diváka nemá ani ako potešiť. ()

gizi

Klasický western a jelikož jsem western už šíleně dlouho neviděl a byl v dobré a nenáročné náladě, byl jsem spokojen na 75%. Jen ta hudba vyhradená ze Sedmi statečných mohla být jiná. 1.1:2013. ()

Pythonator

Jeden z lepších westernů s pupkatým Johnem Waynem. Dean Martin je neskutečný sympaťák a jeho finta s umělým okem je nezapomenutelná. Bernsteinova hudba nemá chybu a jako by těžila ze Sedmi statečných. ()