Do mestečka El Dorado, kde je šerifom J. P. Harra, prichádza muž menom Thorton, aby spolupracoval s istým Bartom Jasonom. Ten sa snaží nezákonne získať studňu na pozemku rodiny Mac Donaldsovej. Situácia sa začne komplikovať, keď Thorton ťažko zraní jedného z Mac Donaldsovych synov, ktorý na neho začal strieľať. (RTVS)

radektejkal

Přistoupil jsem na pořekadlo: "Na televizi čum, jen když hraje Mitchum", ale nebylo to zrovna ono. Robert Mitchum je dramatickým hercem, a do waynovky (westernový kodex s přesnými ingrediencemi rádoby chlapství, rádoby humoru a rádoby krásných nemoudrých žen) se moc nehodí. Waynovky mi stále více připadají jako parodie - ani nejsem schopen říct čeho, nejspíš sebe samých - a tak tato bude asi moje poslední. Spíš věřím Leonardu Cohenovi, když zpívá: "Everybody knows the good guys lost / Everybody knows the fight was fixed / The poor stay poor, the rich get rich (Everybody Knows), i když v posledním verši by se mi líbilo: " ... the rich get richer". Ale tak i tak škoda slov. ()

Rob Roy

Rio Bravo 2. Stejné prostředí včetně svícení ( typické westernové městečko - šerifská stanice, saloon ), stejné peprné humorné dialogy, podobné motivy, více akce ( James Caan s "luparou" nemá chybu ). Jen tu chybí šťavnatá ženská role jako byla Angie Dickinsonová v RB. -- Howard Hawks netočil drsné, špinavé, nebo realistické westerny, kde by jste se vážně obávali o život hlavních postav, je to spíše humorná a značně konverzační zábava... ()

T2

Rozpočet $4,653,000Tržby USA $6,000,000Tržby Celosvetovo $6,000,000John Wayne je pochopiteľne westernová legenda čo rázne potvrdzuje aj v tomto filme plného napätia a výborných prestreliek, kde ako obávaný pištoľník strháva hlavnú pozornosť na seba, j tomu mu slušne sekundujú Robert Mitchum ako pripitý šerif a James Caan ako najhorší strelec divokého západu, ktorý aby niečo trafil potrebuje riadny kanón ale za to z nožom to vie obratne, jeho klobúkom sa tiež nenechajte odradiť je to pamiatka po dobrom kamarátovy. "Kde sú tie časy keď sa točili takéto westerny jeden za druhým, veru už dávno preč." /90%/ ()

flanker.27

Prakticky bych mohl zkopírovat, co jsem napsal k Rio Bravo. On taky ten film je takřka stejný. Schéma tařka stejné, rozložení postav takřka stejné, a viděl jsem to v takřka stejném věku, tj. někdy mezi 12 a 14 lety. Koukám, že pořád opakuju slovní spojení "takřka stejné", ale ono je to opravdu takřka stejné, takřka ve všem. Pravda, je tu přece jen jeden rozdíl, tenhle si pro sebe ukradl vtipně hláškující James Caan, což zachraňuje ty tři hvězdy, protože na Waynea jsem alergický. Jinak to díky naivitě vypadá, jako by to bylo natočené tak o patnáct let dříve. P. S. Jo, uznávám, že tenhle film byl naprosto luxusně nadabovaný Brabcem a Pavlatou. ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.. Autorský remake Rio Brava, barevnější a o něco zdlouhavější než originál. Ale po polovině film začne konečně šlapat, přibude humoru a žádná z hereckých hvězd pistolník Wayne - opilý šerif Mitchum - mladík Caan nezahraje falešnou notu při ochraně spravedlnosti. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3QggwkfaLC0 ()

• Scéna, kdy jdou v závěru filmu Cole Thornton (John Wayne) a J.P. (Robert Mitchum) po ulici a popichují se kvůli berlím, byla připsána dodatečně Robertem Mitchumem. To aby se osvětlilo, proč šerif J.P. používal berli chvíli na jedné a pak zase na druhé straně. (DžejPý)
  • James Caan si dal s Johnem Waynem v pauze partičku šachů. Došlo však k hádce, protože Caan obvinil Waynea z podvádění, a zasáhnout musel Robert Mitchum. (džanik)