Hodiny

Ella má všetko. Je vychádzajúca hviezda interiérového dizajnu, žije v úžasnom dome a je vydatá za milujúceho manžela. Je však spoločenským vyvrheľom, lebo nechce mať deti. A nikto, ani jej rodina, priatelia ani spoločnosť to nechcú tolerovať, napriek tomu, že trvá na tom, že je šťastná. Ako tlak na ňu stúpa, Ella sa dozvie o klinických testoch, kde sa na jej problém pozerajú ako na problém s plodnosťou. Ide o chemickú nerovnováhu, ktorá sa dá liečiť novo vyvinutými syntetickými hormónmi a kognitívnou behaviorálnou terapiou. Rozhodne sa prihlásiť a na jej prekvapenie liečba začne zaberať. Vedľajšie účinky z nej však robia čoraz viac paranoidnú a násilnú osobu. Ella konečne chce mať deti... ale za akú cenu? (Disney+)

Adramelech

Docela ucházející horor s volnějším tempem, který otevírá jednu důležitou otázku. Otázku, jestli má člověk právo na svobodnou vůli. Hlavní hrdinka nechce mít děti a její okolí ji zmanipuluje, aby toto své svobodné rozhodnutí vnímala jako chorobný stav a začala se léčit. Průběh léčby ukazuje film. V SSSR byli disidenti zavíráni do psychiatrických léčeben. Logika věci byla v podstatě stejná: Socialismus je nejlepší zřízení na světě a kdo to popírá, ten je blázen a měl by se z toho léčit. Je velkou zásluhou československé psychiatrie, že se k ničemu takovému nepropůjčila. „I socialismu se může přihodit, že nemusí být milován všemi,“ píše kdesi Jan Procházka. Já dodávám, že totéž se může přihodit i kapitalismu. V každé době a společnosti existuje nějaký konsensus a ukazatelem svobody oné doby a společnosti je to, že do jaké míry jsou tolerovány osoby, jež tento konsensus nesdílejí. Přitom nemusí jít rovnou o kriminalizaci nebo psychiatrizaci takových osob, nýbrž i o nejrůznější jiné formy tlaku, nátlaku či ostrakizace. Dříve člověk riskoval upálení na hranici, dnes třeba jenom vyhazov z práce. Právě toto je podtext, který dodává filmu hlubší rozměr, a vnímavý divák jej jistě nepřehlédne. ()

Warhorr

No já jsem nadmíru překvapen. Navzdory hodnocení jsem moc nečekal, ale nakonec jsem dostal výborný psychologický thriller s pár prvky hororu. Má to sice pomalejší tempo, obzvláště první půle, ale i tak to má správnou ponurou a temnější atmosféru od začátku až po samotný konec. Je tu i pár nechutných ( plodová voda ) a nepříjemných scén ( dítě s pupeční šňůrou, vysoká žena ). Klinika byla za mě hodně depresivním místem, tady se mohlo přitlačit klidně více a i více z toho vytěžit. Do toho jeden dva jumpscary, halucinace Elle jsou super, zajímavý příběh s těhotenstvím s nádechem mindfucku a šokující konec. Na Diannu jsem se díval opravdu s radostí a slastí. No škoda, že se nesvlékla, tady se to úplně nabízelo. Troufnu si říct, že Hodiny jsou pro mě zatím překvapením roku. ()

Flopik

Chápem autorovu pointu a čo chcel svetu povedať. Nechcieť dieťa, je rovnako normálne ako ho chcieť, postaviť však na tom horor nebol najlepší nápad. Teda poviem to skôr inak. Nápad okej, ale to prevedenie? Chýba tu oveľa viac hororového, niektoré zjavenia sú fajn, ale je ich hrozne málo. No a kým príde finále (ktoré nestojí za veľa) tak už som skoro zaspával. Dianna skvelá, aspoň zato plus. Inak slabé 2*. ()

figliar

Horor? Možno keď tak psychologický film, ale pre mňa sa skorej jednalo o nelogickú a uťahanú trápnosť, kde sa riešia ženské biologické hodiny. Tik, ťak, tik, ťak, tik, ťak. Celý film sa ledva vlečie a prakticky až na posledných 5 minút sa v ňom dokopy nič nedeje. Tá hodinka a pol sa zdala ako večnosť. ()

panvasik

Překvapivě jsem to čekal horší... Tohle není horor u kterého bych čekal něco víc. Je to spíše horor, kterému v mnoha ohledech nerozumím a tak trochu jsem si během sledování uvědomil, že nebudu asi vhodný divák. Řeší se tu věci okolo těhotenství, biologických hodin a fakt to není téma, které by mě mělo nějak zaujmout jakožto může, který je v tomhle tom odvětví absolutně neznalý. Je mi jasné, že tohle může být pro ženy jasná volba k zhlédnutí. Já si z toho nic moc nevzal dokonce jsem u toho filmu i vařil jídlo a spíš to tak poslouchal. Nemůžu film odsoudit jen na základě toho, že jsem si vybral špatné téma 55% ()

Daiker

Tak nějak stačilo sundat kondom milá zlatá a ne do sebe cpát prášky na nějaké snobské klinice. Nějak jsem nepochopil o co té klinice/doktorce šlo. Jinak je to dobře natočené, hudba sedí a ta 3 metrová babka pěkně postrašila... ()

rivah

Kombinace úzkostných stavů ženy, která se snaží otěhotnět s jejími hororovými představami. Mnoho efektů, ale k ničemu. ()

ANTYCHRYST

Začátek zdlouhavej a dosti to zabíjí.. spousty dialogů o ničem.. i na klinice.. tak od půlky se rozjede solidní psycho.. na závěr to chtělo více odvahy :) 50% jak zrala ty vajca pořád.... a pri jejich pokusu me zaboli..jak na to vzpomenu ()

brasek odpad!

Absolútne nezmyselná kravina bez hlavy a päty! Prvá tretina filmu je nuda, potom nasledujú halucinácie, ktoré gradujú do neznesyteľného exkrementu! Film, ktorý vie akurát tak dobre naštvať! ()

yoryk

Prosím vás, vysvetlí mi niekto ten zaver co to znamenalo to zvieratko na tej skale a aké úmysly mala vlastne ta klinika?? Absolútne som to nepochopil čo tým chceli povedať. Za mňa totálna chobotina...... ()

darkchipmunk

Psychedelický horor, kde přeživší je gynekologická pacientka a predátor doktor/ka se svými hormony a lékařským nástroji. A posléze se zblázněná pacientka, která do té doby vedla poměrně štastnej život, mění v monstrum, protože nedokáže rozeznat, co je realita a co výplod její mysli, a ano, i manžel se tak trochu jeví být nepřítel. Ženská psychika je pod vlivem hormonů křehká, proto je tohle téma pro hororovej žánr ideální. Btw, když Polanski natočil Rosemary má děťátko, kdo měl problém s tím, že tematizuje těhotenství? Vždycky nemůžu, když se k tomuhle tématu vyjadřujou chlapi. Tak na to nečumte, už z anotace se přece dá poznat, jaká bude dějová linka, ne. Nedávná variace na něco podobnýho - Lucy má děťatko, má sice srozumitelnější příběh, je ale fajn, když ženské téma točí a píšou ženský, protože zprostředkovanej pohled je pak autentičtější, takze za mě ok režijní prvotina. Ten motiv s rodinnou linií a děsivou babičkou mi připadal zbytečnej, jako že autorka tahá Ženu v černém do moderního hororu.___Poznámka pro misogyny na čsfd: tenhle film nestojí na atraktivitě Dianny Agron a na tom, jak jí to zrovna sluší, ostatně je to horor, běžte se radši do zrcadla podívat na sebe, vy pupkatí, smrdutí idioti ve středním věku ;-). ()

lineker

Nula, nula nic. Disney a horory prostě moc nefungují. Dvakrát jsem se slušně lekl, několikrát se mne zvedl kufr a na závěr pobaveně pousmál při představě té záměny otce s hodinami stojačkami. ()

MarekTulen

Jenom první snímek byl povedený, tenhle film si to že prvních 30 sekund má diváka zaujat, vzali moc vážně. Tohle byla absolutní nuda, skákání od jednoho tématu k druhému a za mě zbytečnost. Věřím že z tohoto se dalo udělat něco pořádného, ale jak vidím moc se to nepovedlo, teda jestli téma nuda neměl být záměr. :D ()