Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

IQ Tiqe

Jako první jsem viděl verzi z roku 2010. Stejně jako u ní se mi hodně líbil celkový nápad. Tahle verze mi navíc připadala "opravdovější" (nenapadá mě výstižnější výraz). Ale na druhou stranu ji shazuje laciná zápletka (upadlý granát, Nor, co neumí slovo anglicky), nebo fakt, že když má někdo v rozhodující moment reagovat, vystřelit, tak jen čumí. Vzhled "vetřelců" je taky poplatný době svého vzniku a dneske neoslní. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 5 | pustil bych si znovu 5 ()

Kudly4

Asi bude chyba v tom, že jsem vyrůstal na jiných Hororech a dnes už tohle nedokážu asi tolik ocenit. Má noční můra byla v dětství Noční můra a tahle Věc mě prostě minula. Každopádně, i když jsem tenhle film viděl až dnes, nahnal mi v určitých scénách strach. Přeměna psa, byla fakt děsivá a za mě asi nejlepší scéna. Kdybych se občas tak nenudil, možná bych tu čtyrku dal. I tak jsem ale rád, že jsem tenhle mrazivý Horůrek konečně viděl. Atmosféra výborná. (Full HD) ()

Anderton

Velmi dobrý horor od Carpentera, ktorý som pozeral od polnoci, takže som si vytvoril dokonalé podmienky na jeho vychutnanie. Film funguje aj ako psychologický thriller, keď nikto z posádky ani z divákov netuší, kto može byť infikovaný. Bezvýchodnosť situácie podtrhuje hutnú atmosféru, len tá vec mi nepripadá bohvieako vynaliezavo stvárnená. Na druhý krát pôsobil film na mňa rovnakým dojmom, hodnotenie sa nemení. ()

Carol Pifková

Nezabudnem na scénu, keď s tým horúcim drôtom skúmali reakciu s krvnými vzorkami. Infarkt miňokár. Na to, že je to starý film, tak tie efekty boli naozaj super. Trošku mi bolo ľúto psíkov, viem, že to nie je naozaj, ale krv mi tuhla v žilách už len pri začiatočnej scéne. Hudba super, neskutočne mrazivá atmosféra, veľa krvi a nechutné kreatúry. To ja môžem. Len som na vážkach či nechať 4* alebo dať rovno plný počet. Asi si to pozriem ešte raz. ()

Frajer42

Úžasný film s úžasnou atmosférou, na které má obrovskou zásluhu naprosto úžasná hudba hudebního genia Ennio Morriconeho. Ani ty legrační masky mi nemohly příliš vadit, protože v té atmosféře se prostě ztratily. Zahráno je vše vzhledem k žánru tak akorát. Film si navíc hravě vystačil bez něžného pohlaví. Chlapcům úplně stačil bar přímo na základně a litry alkoholu v žaludku. Věc je opravdu velmi příjemné překvapení. Slabší 4*. P.S. JE TO LEPŠÍ NEŽ VETŘELEC! A DOST VÝRAZNĚ! ()

boshke

Atmosféra tak hustá, že by se ani krájet nedala. Horory nejsou mým šálkem, ale takovéto Věci bych si čas od času líbit nechal. Úžasná hudba, atraktivní mrazivé prostředí... 100% ()

Kothy

Skvělý nápad a vynikající atmosféra. I s tehdejšími efekty výborné. Rozhodně o dost lepší než prequel. Johnu Carpenteru se opravdu povedlo vystihnout hrůzy tohoto monstra. Pro Kurta Russella a další to byl tvrdý oříšek. "Nažer se!" ()

AllShallFall

Perfektní napínaví horor, který se staví na úroveň vetřelců a predátorů. Atmosféra plná strachu a napětí. Každá chvíle mi naháněla husí kůži. Tady je vše vybudováno s láskou. Herecké výkony, efekty, perfektní scénář. V lásce mám o 95 % více filmy z 70,80 a 90 - tých let, kde jsou efekty stavěné na bravurní a špičkové práci rukou maskérů a techniků. Žádné počítačové efekty, které mě v žádném případě nerajcujou. Ani žádné 3D rozhraní, které je stejně chabé jako jeho předchůdce PC efekt, se nehrabou na tuto genialitu, která byla reálná a monstrózně atmosférická. V každém případě 100% ()

swamp

Výzkumná stanice je naprosto odstřihnutá od civilizace a v jejím mrazivém okolí je něco.. no, zkrátka NĚCO. :) Atmosféra, která by se dala krájet a nestyděl by se za ni ani Rákosníček s Bohdalkou. Pokud vám film nebude stačit, zkuste i PC hru - má podobnou, krev tuhnoucí, atmosféru. ()

teutates

Tento film som videl minimálne 25 rokov od jeho premiery, nečakal som vôbec nič - možno trocha srandy. Opak bol pravdou, bol som týmto snímkom milo prekvapený. The Thing je jeden veľký zážitok, skvelá atmosféra, tajomný herci, úžasný záver a The Thing... Je tu priam cítiť začiatky vypätých situácií, vizuálnych efektov, hudby a snaživých hercov. Koniec filmu úplne úžasny 8/10 ()

Okara

Velice povedený mysteriózní horůrek, kde se tvůrci bohudík vyvyrovali čehokoli, co by nedávalo smysl, což je s podobným tématem mimořádně obtížné. V tehdejší době brilantní dělo, kde bych pochválil především vynikající režii a nemalý rozpočet, který byl jak se patří vidět, především na vizuální stránce „Věci“. Originální nápad zasazený do chladného prostředí s mrazivou atmosférou je doplněn o nadprůměrné herecké výkony. Jen škoda častých výbuchů, plamenů a mírně předvídatelného finále, ale úplný závěr zůstal ponechán otevřený, přesně tak, jak se mi to líbí, takže do pěti hvězd chybí jen velmi málo. Možná po další projekci. 85% ()

tukomaster

Zápletka jak z Vetřelce, potvůrky jak od Cronenberga a pejsci byli lepší třeba v Markéťe Lazarový. Co musím ocenit je Morriconeho minimalistická hudba, což je ovšem tak možná jediný pozitivum, vedle ještě docela povedený atmosféry. Opravdu jsem očekával, že se aspoň jednou leknu nebo mě nějaká scéna vyvede z míry (což se sice povedlo, ale ne ve smyslu děsu nebo hrůzy, ale spíš stupiditou). Plejáda nesympatických herců v čele s domorodcem Russellem, kde je zabit vždycky ten, který víte, že bude zabit mi taky čekání na konec příliš nezpříjemnila. 55% ()

Slartibarkfast

Nevhodné pro slabší povahy. Bezkonkurenčně jeden z nejděsivějších horrorů, který s vámi pěkně zacloumá. Když vezmu v potaz rok vzniku filmu.. Je to zkrátka bomba. Filmová klasika, která vás doslova vysvleče z kůže a strach se tu přímo zhmotňuje do mnoha podob. Nespočet bezesných nocí připravil tenhle film svým divákům a já nemohu jinak než chválit. Kurt Russell je tu ve výborné kondici. Za továrnu na permanentní depresi jedině 90% ()

nascendi

Vec som už kedysi dávno videl, ale v pamäti mi ostali iba nejasné kontúry. Teraz som jej venoval pozornosť, prináležiacu jej zaradeniu do Top 200. Vo filme dominuje napätie a strach z neznámeho, podporovaný Morriconeho hudbou a obmedzeným priestorom základne. Má parádny rozbeh na plné hodnotenie. Ale potom Carpenter neprozreteľne "vec" ukáže a je po srande. Uvedomíme si, akú trasu urazila triková tvorba od roku 1982, a už iba dúfame, že nebude horšie. Ani veľmi nebolo a nepochybne ide o výnimočný film, ale k tým 200 najlepším sa iba približuje, a aj to z pomerne slušnej vzdialenosti. ()

CaptainNor

Do smrti si budu pamatovat, že Věc byl první film, který jsem si nahrál na nové video a hned jsem si ho zamiloval. Bylo geniální situovat děj do nehostinné Antarktidy a ještě do sněhové bouře. To vyvolává takovou beznaděj, že by k bezvýchodnosti přispěla i daleko zranitelnější a méně zákeřná bestie, než jaká je zde. Výtečně nehraje jen Kurt Russell, ale celá skupina polárníků. Zbožňuji hlavně krevní test a návštěvy norské základny s děsivou hudbou. A když už jsem u ní - ta basa na začátku a hlavně na konci, to je vrchol geniality, tak jako celý námět a film, ve svém žánru jedna z absolutních špiček. ()

Ratemus

Je neuvěřitelý, že tento film i po těch letech má stále své kouzlo, mnoho umělců by se mělo učit. I dnes je to jeden z nejnechutnějších filmů, kterým dnešní rádoby horory nesahají ani po koule. Tolik skvělých efektů se opravdu v té době asi nevidělo, jistě to bylo přelomové dílo a je opravdu ostuda, že pokračování z roku 2011 je oproti tomuhle spíš trapná komedie bez špetky atmosféry jedničky. Opravdu Carpenter zabodoval, protože toto i dnes budí respekt a uznání. ()

WANDRWALL

Nikdy mě nechytil pořádně ani Vetřelec, pro nereálnost samotného schématu, proč by měl měl chytit jeho klon, kdy si člověk, tvůrce, vymýšlí na sebe strach... Je to mimo jiné taky ostuda pro všechny dobře smýšlející mimozemšťany. Asi by spíše stáli za rozbor diváci, co je tenhle film uhranul! Netvrdím, že napětí v těchto filmech schází, ale nejdříve bych používal rozum a logiku. ()

Joker Punx

Bezpochyby nejlepší horor Johna Carpentera, to je jasný! ;) Poprvé jsem to viděl snad s titulkama nebo možná s rychlodabingem, pamatuju si že jsme to měli na starý VHSce a měli jsme to myslim ze starý ČT1 nebo ČT2 a tam to dávali tenkrát jenom s titulkama, můj táta říká že jsme to měli i s rychlodabingem. Je to vlastně remake původního filmu z roku 1951, kterej jsem taky viděl a to byla hrozná nuda, ale je to pochopitelný když ten první film je tak starej, s tímhle remakem se to vůbec nedá srovnávat. Kurt Russell v roli MacReadyho je výbornej a to vlastně všichni herci ve svých rolích. Gore efekty a masky jsou tady naprosto perfektní. Moje nejoblíbenější scéna je se zmutovanýma psama v kleci, to je tak skvěle propracovaný kurva, že to můžu vidět pořád dokola. Spousta slizu, krve, hnusu, pavoučích noh a výborné provedení mutace na lidech. V tý době fakt byly nejlepší masky, triky a speciální efekty, zvlášť v hororech :) A hudba Ennio Morriconeho je skurveně výborně mrazivá, úplně ideální k té atmosféře ve filmu kde je mráz, zima, strach a pořádný napětí. Výbornej soundtrack. Jo tenhle horor je prostě obrovská pecka - Kamera, střih, hudba, herci, efekty, atmosféra - Prostě všechno dokonalý tak jak to má v pořádnym hororu vypadat. Jeden z nejlepších hororů na světě ;) Vynikající práce. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)