Blutgletscher

• angličtina The Station (viac)

Skupinku štyroch vedcov, zaoberajúcich sa topením ľadovcov v alpských horách, nečakane prekvapí výpadok jednej z vysoko umiestnených signálnych staníc. Po príchode na miesto objavujú neznámu organickú baktériu, ktorá nebezpečne mutuje. Telá ľudí či akýchkoľvek zvierat využíva ako schránku pre rast vraždiacich monštier. Situáciu ešte viac skomplikuje príchod samotnej ministerky vied. Existuje len jediná šanca na záchranu vlastných životov: vydržať do príchodu záchrannej skupiny. (*CARNIFEX*)

S.Quentin QUALE

Rakušáci straší globálním oteplováním, které jim nejen zkrátí alpskou zimní sezónu, ale taky z pod ledu vypustí pár potvůrek, který směle našlápnou k takovýmu malinkýmu Alpskýmu jurskýmu parku. Námětem poměrně originální, scénáristicky už mírně klišoidní, zručností místy močopudné. Jako jednohubka fajn, snaha sousedů se ocenit musí. 55% ()

EvilPhoEniX

Marvin Kren přináší opět uspokojivý a zajímavý flick. Tentokrát si vybral velmi neokoukaný eco horor, který má sakra koule! Jakmile jsem uviděl, že na kopec přiběhlo 8 lidí, věděl jsem, že ten film bude pro mě! Vysokéj bodycount, parádní gore, velmi zajímavá a dobře ztvárněná monstra, tísnivá, znepokojivá až klaustrofobická atmosféra zasněžených Alp a izolačního střediska. Tohle je jízda jako prase, která nenechá na sebe dlouho čekat. Paráda! Velké díky patří Riccimu za perfektní a rychlé titulky. ()

Bloody13

(reakce na komentář jednoho z místních erudovaných expertů) OBAL BLU-RAY: sračkoidní. Prvních 15 minut vypadá zajímavě a postupně to nabírá na nejisté atmosféře, u níž to naštěstí zůstane skoro až do konce. Herecké obsazení - snesitelné, na rakouský animal terror plně dostačující. A mutantní zvířata? Ten kozoroh vypadá slušně na animatronickou svini a připomene zlatý osmdesátý, o divném chlupatém ptáku ani nemluvím... Většina filmu se odehrává na alpských svazích nebo v plechové boudě, což dává samozřejmě smysl, když si tvůrci berou příklad z The Thing nebo The Thaw. Dávám poctivé *** hvězdy za sympatickou snahu našich sousedů oživit ten arktický/polární/ledovcový horor, nikoliv snahu o přírodopisný dokument z Discovery Channel. VOLE! ()

Stanislaus

"Krvavý ledovec" se rozhodně neubrání porovnání s Carpenterovou Věcí, nicméně Krenův film je kvalitativně celkem jinde. Na jedné straně mě zaujaly alpské exteriéry a solidní hudební doprovod, na druhé straně mi přišel potenciál filmu vcelku nevyužitý a poněkud nešikovně uchopený. Celkový dojem mi kazily i špatné speciální efekty - o více než třicet let starší Věc disponovala lepším i děsivějším vzhledem mutantů/monster. Herecké obsazení bylo též takové nevýrazné a vztahová linie (s bizarní "mateřskou metaforou" v závěru) šla úplně mimo mě. Ve výsledku bych dal snímku dvě a půl hvězdy, ale v tomto případě uberu. ()

Dellamorte

Rakúšanom sa podarilo uraziť môj ledabolo filmový vkus a s obrovskou snahou upiekli ohyzdnosť, ktorá uráža tematicky podobné snímky. Neuvedomujúc si, že dnes sa na tomto poli hraje s inými kartami ako v roku 1982, kedy Johny definoval polárny fear.Práve na tom si nabilo držku nemálo vtipálkov a nejaký Marvin nie je výnimkou.. Klimatické intro dávalo tušiť ASYLUM tabletku, no tú nemienim užiť. Bodík udelím len exteriéru za trpezlivosť pri pohybe motákov, ktorí za tento hahafilmový ohryzok nesú zodpovednosť.( to parazitovanie na klasike a ešte v tejto premutovenej flashfx forme ma proste irituje ). ()

• Film měl světovou premiéru 6. září 2013 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Homerking)