Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Radiq

Bylo to skvěly tenkrát, je to skvěly i dnes. Nejlepši věc (a Věc), co kdy Carpenter stvořil. Hned od začátku se nesere s žádným okecáváním a hned se tam něco děje. Je to unikátní oldschoolovej horor, kterej na svou dobu vyniká zpracováním i dějem. Tohle je pro mě stejná klasika, jako třeba Vetřelec. Sluneční brýle Kurta Russella, takové chci! ()

andrii

..., na kterou je třeba si posvítit, vrhnout světlice a mnoho munice. Varovný exemplář civilizace. Zákeřný vetřelec, rudý masožravec. Sliz - parazit. Ničitel. Nemlčí. Jeho existence není jepičí. Zhmotní se, nabyde, zmutuje, zabíjí. Nemlží. Jde přímo na/d/ TO. Vypáčí zámky třinácté komnaty, která se zbarví do jantarové, na místě. Od podlahy po strop. Šlehající pařáty. Mrazivě kapající pot. Sevře, napíchne vaše útroby. Vlna viny viru paranoie. Dívejte se, prověřujte a... raději se zdržte večeře před. ()

sir-dave

Z dob vetřelce další vyvražďovačka s mimozemskou nestvůrou. V dnešní době už ne tak strašidelné, za to hudba Morriconeho hezky podtrhovala trochu tíživou atmosféru opuštěné ledové stanice. Škoda toho méně promyšleného konce, láhev s benzínem v závěru by byla perfektní. ()

Cedr

Možná ten nejlepší horor, který byl kdy natočen. John Carpenter si tímto filmem nasadil laťku tak vysoko, že na ni už později nikdy nedosáhl (ba se k ní dokonce bohužel ani nepřiblížil). The Thing je vyjímečným hororem, který popírá nepsané pravidlo, že divák se bojí jen toho co nevidí. V tomto filmu je totiž vidět všechno až příliš dobře a stejně to působí neskutečně děsivě. Možná je to naprosto dokonalými efekty (masky? loutky? co já vím jak se tomu říká... každopádně kam se hrabou dnešní CGI triky) možná dokonalou atmosférou, ale The Thing je jedním z mála filmů, které se jednak líbí naprosto každému a hlavně - nikdy se neokoukají. Naprosto bez debat - 100%. ()

Triple H

Výborný klasický horor. Napriek jeho starobe je stále pôsobivý. To sa o veľa starých hororoch povedať nedá. Carpenter veľmi presne buduje stiesnenú atmosféru - o deji je najlepšie vedieť málo, pretože odhadnúť v kom sa skrýva ona Vec je ťažké. Práve z tejto nepredvídateľnosti pramení atraktivita filmu. Pri opakovaných zhliadnutiach teda zákonite časť kúzla vyprchá (aj preto "len" štyri), ale aj tak sa jedná o kvalitný film a v rámci žánru patrí k špičke. Keď sa potvorka vylúpne von, je vždy poriadne odporná a efekty kupodivo dobre fungujú aj dnes. Fuj. Mojím najobľúbenejším hororom, ale aj tak zostáva Záhada Blair Witch... ()

Decker

Vynikajici scifi horor, ktery cerpa hlavne z vyborne gradovane atmosfery a bravurniho scenare, kdy opravdu nelze nic predvidat. Carpenter timto stvoril jeden z nejlepsich hororu 80. let a Kurt Russell se stal jednim z mych oblibenych hercu. ()

COF_666

Vynikájící horor a podle mého názoru nejlepší Carpenterův film. Depresivní, temný,mrazivý a spolu s Braindead ,podle mého, nejnechutnější horor vůbec. Posádka stanice na Antarktidě mi velmi připomínala posádku lodě Nostromo z Aliena. Jejich bezmocnost a strach vůči nepříteli mě vzala stejně jako právě u Vetřelce. Z herců byl podle mého nejlepší Kurt Russel ale životní výkon pochopitelně nepředvádí. Plné hodnocení filmu je opravdu na místě. ()

matezzz

Není to úplně čistých pět, ale tak spíš čtyři a půl :-) Rozhodně teď, když jsem na to koukal sám a v noci...musím říct, že mě pěkně zamrazilo, a ne z toho arktického ledu. Atmosféra je opravdu silně pochmurná, zlá a nepříjemná. Zkuste si pustit nějaký dnešní mainstreamový horor s "decilitry" krve...šíleným zabijákem a já nevím s čím ještě. Možná vás dostane ta krev, ale kam se sakra hrabe ta atmosféra?? I ten jednoduchý příběh se schová za naprosto neuvěřitelnou eskapádou neutuchajících částeček hnusných momentů, napínavých situací a teda hlavně souboje všichni proti všem. Každý z účinkujících může být Věc, všichni navzájem podezřívají jeden druhého, a nakonec to dopadne, jak to dopadlo. Kruci, možná (teda spíše určitě) má vliv to, že jsem koukal sám a v noci, ale to mě neodradí od toho, abych dal plný počet. Pecka jak se patří! ()

Idego

Další zklamání co se týče hororových klasik. Měl jsem za to, že tyhle filmy by měly být velice děsivé. Někteří lidé tady píší, že The Thing je nejděsivější horor, co kdy viděli. Já osobně nejsem vůbec žádný tvrďák, který se ničeho nebojí. Právě naopak - hystericky křičím při pohledu na pavouka a omdlívám při odběru krve. Ale skalpovaná kráva se šlahouny a rozteklým ksichtem? Opět jsem se smál a to není emoce, kterou by ve mě horor měl vyvolat... Báječný komentář - dobytek ()

hans500

Herci byli dobří, režie slušná a triky jsou výborné, ale přesto bylo místy zbytečně pomalé tempo, stejně jako hudba tam tak často nebyla. Atmosféra byla místy slušná, ale ne dostatečně; mohla být lepší. Celkově se jedná o velmi dobrý film, který je ale mírně přeceňovaný; stejně tak ve srovnání s vetřelcem, kterého mi film dost připomínal, vychází vetřelec jako jasný vítěz. ()

miguel_111

Nesmrteľná hororová klasika 80 rokov od Johna Carpentera. Mrazivá atmosféra, tajuplná hudba Ennio Morricone, vynikajúci Kurt Russell. Pre mňa 90% ()

AntonG.

Skvělé! Tenhle typ mrazivého atmosférického hororu mám hrozně rád a The Thing je opravdu velmi povedený. Možná se mi líbil i o špetku více jak Vetřelec. Už se těším na prequel:) ()

chelseaman22

Jediné, co filmu ubírá na vážnosti je neoriginálí název - a to Věc. Mnohem výstižnějším názvem by bylo třeba Vetřelec na Zemi (lol). Pokud někdo z vás rád aplikuje zápornou kritiku, tak by se Vetřelci měl vyhnout, jelikož to bylo kurevsky přitažlivé (jako patnáctiletá holka). Carpenter vymyslel skvělej otevřenej konec - ten diváci rádi. 93% ()

filmmovier

Teda, čekal jsem trochu větší nářez, ale jinak mě Věc potěšila a nezklamala. Inspirace Vetřelcem je zjevná a rozhodně velmi příjemná, film má ale jiné přednosti - mrazivou atmosféru, parádní prostředí, vynikajícího Kurta Russela a všudypřítomný a působivý pocit nejistoty, kdo je vlastně kdo. Johna Carpentera mám rád a nezklamal mě ani Věcí. Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, kousek je to ale každopádně velmi působivý a každý fanoušek hororů by ho měl vidět, o tom žádná. Opravdu škoda, že osmdesátá léta dávno skončili a už nebudou, protože tohle, jak říká Superpero, už nikdo nenatočí. Za mě 85%. ()

LeoH

Chjo, jako celek jsem to určitě viděl poprvé, ale všechny scény s potvorou si pamatuju z televizních ukázek, rozborů a filmů o jiných filmech, pak to má na člověka pořádně zabrat. Což nic nemění na tom, že Carpenter je v oboru jeden z největších frajerů; jedna taková velká frajeřina je natočit horor, ve kterém je primární barvou místo černé bílá, další frajeřina je muzika, kterou si píše – nikdo mi nenamluví, že ústřední basovosynťákový motiv je od Morriconeho –, další obratnost, originalita a samozřejmost, s jakou svými béčky hrabe do kolektivního podvědomí a pod strohým, suše drsňáckým povrchem do nich v druhém plánu pašuje zcela nebéčkové metafory… Chytrej chlap, tenhle Carpenter. ()

Script

Pasáže, ve kterých docházelo k mutaci živých tvorů, tak mě fakt znechutili. Ty efekty jsou dobré jak na tu dobu, tak i na dnešek. Je to celkem silný zážitek. Po tomhle filmu si přestanu dávat do toustů kečup. Viděl jsem příliš mnoho. :D ()

Motinski

Čo sa týka atmosféry tak najlepší horor 80. rokov. Pocity úzkosti som prežíval podobné ako pri prvom Alienovi a ajkeď efekty nesadnú každému, za mňa všetko funguje na jednotku. Od napätia cez scenár až k snehovému prostrediu z ktorého je vyťažené maximum. Pre mňa osobne veľká klasika, paranoidný zážitok a film čo som docenil oveľa viac ako známejší Carpenterov horor Halloween. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)