Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

heyda

Pro mě osobně velice průměrný horor. Nebýt Kurta Russella, tak bych možná hodnotil i níž a to hodnotím i s přihlédnutím k roku vzniku. Vaše nadšení určitě nesdílím a že je to lepší než Vetřelec? :-D :-D No tak to je největší vtip, co jsem kdy tady četl. 50% ()

Stanislaus

Věc je jedním z nejlepších zástupců hororového žánru v kinematografii minulého století. Jde o lahodnou sestavu pokrmů, kde můžete na menu najít napínavou Morriconeho hudbu, ultimátně skvělou výpravu, pevnou režii a dosti slušné speciální efekty. Atmosféra filmu postupně houstne a někdo z party není tím, kým se zdá být. Nabízí se otázka "kdo s koho" a ne všichni mají předurčeno, že přežijí. Masakr kdesi uprostřed polární pustiny může začít. Zkrátka kultovní klasika, která si s jistotou zaslouží pozornost diváků, protože je nadčasová a atraktivní v mnoha směrech. ()

Nettrass

To jsou mi Věci. Kdyby poslouchali mojí maminku, tak se jim to nestalo. Ta už mi jako malému říkala, ať si dávám na Věci pozor. ()

Flego

Vec je skvelá vec. Pri mojej premiére tohto filmu som netušil, že sa jedná o remake The Thing from Another World (1951). Jeden z najlepších sci-fi-horrorov. Made in Carpenter. ()

MontyBrogan

Takmer dokonalá ukážka toho, ako má vyzerať horor s príšerami. A to bez ohľadu na to odkiaľ ten tvor pochádza. Pretože zatiaľ čo Votrelec evokoval primárne mimozemšťana, nech už bol akokoľvek slizký a nechutný, Vec je v prvom rade tá príšera. A to napriek svojej bezhraničnej variabilite. Jej dokonalá schopnosť prispôsobiť sa, vnáša pochybnosti o vlastnej identite a ľudskosti do vedomia každej z postáv. Môže sa neobmedzene maskovať. Čo viac, nevadia jej ani nízke teploty, preto sa skrýva práve tam kde ju našli. Ale má predsa len jednu veľkú slabosť. A nemyslím tým oheň, ktorý ju dokáže usmrtiť. Ale strach alebo netrpezlivosť, čo je zároveň aj ľudskou slabosťou. Pretože vždy keď ide do tuhého, sama sa prezradí. Čiže kým človek kvôli nej prestáva vedieť či je ešte človekom, príšera takmer všemocná a takmer nesmrteľná, chová sa občas ako malé decko. Či už to tak z mojich slov vyznie alebo nie, ten námet je výborný! Fakt že ide o remake, veľa videného, ani nie veľmi presvedčivé herecké výkony, ma tentokrát neodradia od najvyššieho hodnotenia. 9/10 ()

anais

Carpenterova Věc má množství splatterových momentů. Pokroucená těla, pavoukovité potvory se stovkami mrštných chapadel, utržené ruce atp. Mohlo by se zdát, že tvůrcům nešlo o nic jiného, než diváka znechutit. Skutečnost se má ale jinak. Carpenter využívá drastických efektů jen ve chvílích kulminace děje. Ve chvílích, kdy už se nedá s napínáním atmosféry zajít dál. Nejlepším příkladem je scéna testování krve. Strach v očích spoutaných lidí je snadno uvěřitelný, a to hlavně díky tomu, že nemá pouze jeden zdroj! Lidé v arktické stanici se stávají vězni uprostřed ledového pole – zlo nečíhá pouze v imitující mimozemské formě, ale v nich samých. Každý se stává potencionálním nebezpečím – jako možný mimozemšťan, ale i zešílevší člověk. Carpenter tuto podvojnou hrůzu zachytil skvěle. Dovolím si tvrdit, že na rozdíl od prvního Vetřelce působí tísnivě i po tolika letech. ()

poz3n

Tenhle film je dobře natočenej a staví na výborný atmosféře, ale cože nás to po první zajímavý půlhodině čeká?... Klasická vyvražďovačka, aneb jde to po nás, všichni umřem. A přes hodinu se každej snaží zjistit jestli tenhle je člověk nebo mimozemšťan nebo jestli to náhodou neni tenhle. A pak to tam nečekaně všechno vybouchne, a nakonec sladký pohled Kurta Russella a je to. ()

Ivoshek

Hodně povedenej sci-fi horor. Klaustrofobická atmosféra strachu je tu podobná jako ve Vetřelci - je tu něco z vesmíru, co vás dřív nebo později zabije. K tomu nemůžete nikomu věřit, každý může být oním "tvorem". Druhý nejlepší sci-fi horor vůbec. Skvělá atmosféra a výrobný Kurt Russell. ()

eraserhead666

Tak, tak, jak tu někdo napsal, kam se hrabe Vetřelec. Doufám, že po mě nikdy nikdo nebude chtít, abych se rozhodl, jestli Carpenter točí lépe horory, nebo sci-fi. Kvůli tomuto filmu, bych se prostě rozhodnout nedokázal. On totiž točí dobře oboje a v tomhle filmu se mu to povedlo skvěle spojit. Dneska (v době digitální technologie) to asi mnoha lidem bude připadat amatérské, směšné a nepromakané, ale v tomhle filmu se mi vždycky líbily triky ohledně "Věci" - přeměna psa atd. A navíc se mi líbí, že se to odehrává v zimě, teda nevím jestli v zimě podle ročního období, ale prostě tam je sníh a kurevskej mráz. Myslím si, že filmů se v zimě odehrává málo..... Hvězdičku ubírám jen za to, že přes to všechno, se mi film zdá trochu dlouhej, mohl by být o pár minutek kratší, to by ta atmosféra byla ještě nabušenější. ()

GigaPudding

Dvojka pomatených norských polárníků pronásleduje obyčejného psa a chce ho zničit pomocí granátů a pušky, až ho nakonec dostihnou u americké výzkumné základny, kde to ale s norskou výpravou dobře nedopadne, protože američani nerozumí norskému varování a netuší, že s pejskem přišla po vetřelci ta nejhorší filmová bestie z vesmíru :). Atmosféra celého filmu je velmi stísněná už od začátku, kdy se základnou prochází pes, co se ani v jedné chvíli nechová jako opravdový pes a ten jeho stalking v šedivých tmavých chodbách za hučení větru působí znepokojivě. S prozkoumáním norské základny a odhalením, co to tam vlastně ti norové dělali, se atmosféra stává úplně beznadějně paranoidní, protože krom toho, že nikdo z celé posádky základny nemůže nikomu věřit, tak je navíc všechno ještě točené tak nejednoznačně, že si ničím nemůže být jistý ani divák do poslední chvíle každé vypjaté situace. Někteří se totiž tváří, že jsou úplně tutově "nakažení" a někdy zas divák přímo nevidí, kam postavy odchází a co se děje, takže nejistota je permanentní a v některých scénách podbarvená strašidelně ponurou hudbou. A když se nakonec provalí kdo není tím čím se zdá, tak se Věc nemusí schovávat a John Carpenter může předvést odporně bizarní pletence končetin, hlav a chapadel, co můžou mít úplně jakoukoli podobu a celé jsou slizké a prostě fuj :). Postavy ať už nakažené nebo nenakažené se chovají přirozeně a za celý film nikdo nepronese nějakou hloupost nebo zbytečně křečovitou repliku a všichni se starají především o to jak na Věc, ale protože v posádce základny nebyl Hugh Grant, tak největší prostor musel dostat tvrďák Kurt Russell, který zahrál pravděpodobně svou nejlepší roli. A ten konec je taky něco :). Zajímavé je, že podobnou věc teď zopakoval Chris Nolan ve svém Inception, ale díky té lehčí komplikovanosti to někteří nepochopili a vymysleli si okolo toho filmu milion přihlouplých teorií :). Měl od toho Carpentera opisovat důsledněji. :) ()

MM11

Fenomenální hra nervů… Jedno z vůbec nejzajímavějších podání prostředí, kde se spojuje klaustrofobie a přitom soběstačnost uvězněných postav. Stejně jako u Vetřelce jsou všechny s vlastní hlavou a myšlenkami. Typovat „kosení“ jednotlivých charakterů můžete a snad se občas i trefíte, ale pravá podstata tkví v jiném, v naprosto stoicky klidném vyprávění. Carpenter vůbec nic neuspěchá a po částech odkrývá jednoduchou a o to mrazivější pravdu. Nevykládá jí přitom lapidárně, jak bývá u laciných hororů zvykem, zato každý malý detail využije, co se jenom dá (Norové či nezastupitelné flašky od alkoholu). Strach filtruje především z neviděného a jen tiše předpokládaného, což mývá nejsilnější účinek. Trochu to místy připomíná paranoidní Invazi lupičů těl, kde největší děs způsobí muž, co s úsměvem seká trávník. Je tu jediný rozdíl. Carpenter to hledání „věci“ vnímá i jako vcelku morální problém, komu se vlastně dá věřit a proč (za sebe říkám, že ani po závěrečných titulcích jsem nevěřil nikomu). Tato psychologicky nevídaná mnohoznačnost ale neznamená, že se zapomíná na krev, té je pro každého dostatek. Mrazivější prostředí (hory až do konce neopustíte) si umím vybavit jen stěží. Žádná interakce s vnějším světem je v tomto případě jedině dobrá, jen posiluje nedůvěru v okolí mimo viděné. P. S. – Scéna setkání psů s „věcí“ v boudě je jednoznačně nejlepší zvířecí výkon, co jsem v životě viděl… ()

Pítrs85

Děj triviální, efekty legrační, emzák vypadá jak polymorf z Červenýho trpaslíka, ale!... ta atmosféra, ten badassovský Russellův hrdina, ten emzák (co vypadá jak polymorf z... :-), to skvěle mrazivé prostředí... Nu co dodat, Věc je horor, co psal dějiny a co se na něj odkazuje spousta jiných, ani zdaleka tak geniálních hororů, spolu s prvním Halloweenem Carpenterův majstrštyk. ()

d-corso

K tomuto filmu nemám co dodat-vše absoutně dokonalé-přestože byl natočen již v roce 1982. Jeden z vůbec nejlepších (a proč vlastně ne nejlepší?-pro mě o půlstupínek nad Vetřelcem-jedničkou samozřejmě) sci fi-hororů, které kdy byly vytvořeny. Opus magnum Johna Carpentera. ()

Thomick

Konečně pětihvězdičkový Carpenter, a rovnou vlastně stoprocentní. Asi nejlepší horor, co jsem kdy viděl. Otevřený konec, kde jsem se dočkal správného vyvrcholení této ryzí filmové deprese, jako by dodal carpenterovsky "ouzkému" světu hororu třetí rozměr. Už žádná "tlačenka" hlavního hrdiny, žádný skrytý zabiják jako v Halloweenu či Mlze. Carpenter se do toho zkrátka pustil po hlavě, vytvořil snad nejodpornější kreatury v dějinách kinematografie (doteď se z nich klepu), navíc si k sobě přizval mistra tesknivé hudby Ennia (ne že by mi dřív autorova hudební tvorba neseděla, ale Morriconeho hudba tady přesně splňovala to, co by měla - nebyla ani přehnaně výrazná, ani příliš skrytá, jenom tak (ne)příjemně dokreslovala atmosféru tuze chladné antarktidy a naopak leckdy přehřátých útrob vědecké stanice). Na závěr snad akorát - já bych se to bál jenom točit, natož pak v tom hrát! A dívat se na to? Kurňa, vždyť já se nedíval, já se právě vrátil ze stominutové výpravy do m-r-a-z-i-v-é-h-o PEKLA! 100%. ()

SOLOM.

Carpenter natočil opravdu téměř bezchybný scifi horor, který patří mezi vůbec nejlepší kousky tohoto žánru. Stavět mohl především na vynikajícím výkonu Kurta Russella, který se zde předvedl opravdu ve špičkové formě. Na rozdíl od některých kolegů, kvůli kterým nedám plný počet procent, ale i tak si myslím, že 90% je plně zasloužených. Kromě výborně zvládnutých efektů mě zde ještě navíc zaujala hudba Morriconeho, který patří mezi skladateli mezi moje vůbec nejoblíbenější tvůrce. Stává se mi to málokdy, ale v některých situacích mi skutečně přeběhl i onen pověstný mráz po zádech. ()

AlfaNumerO

Starý Dobrý Carpenter. Na datum natočení filmu překvapivě kvalitní triky a masky, které dodnes svou autentičností neztratily nic na své kráse. Hudební podkres typicky Carpenterovský (myšleno skvělý) a k filmu skvěle se hodící. Skvělá atmosféra, která se dá krájet na hodně silný krajíce. Závěr filmu je pak už jen třešinkou na dortu. Jeden z nejoriginálnějších hororů mixnutých s sci-fi vůbec. Legenda. Opus. Skvělost. Doufám, že je konečně poznat, jak tenhle snímek miluju. 93% ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)