Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Playman

Zřejmě nejděsivější horor, jaký jsem kdy v životě viděl. Mrazivá atmosféra, při které mi naskakuje husí kůže, výborný scénář a hudba. Mimořádný zážitek. ()

LadyDevil

Ach jo, čekala jsem, že to bude míň Vetřelcoidní...celý film se mnou emoce škubaly opravdu jenom vyjimečně, a to jenom díky dobře zahranýmu napětí, který v průběhu filmu rostlo, pak taky výbornej Kurt Russell..ale když se někde objeví takováhle potvůrka, nemůžu se do filmu prostě vžít, natož prožívat nějaký pocity strachu. Prostředí super, hudba dobrá, ale to hlavní, o co tu vlastně šlo, e-e..chutnější scénky pro mě nebyly problém..nemůžu si pomoct, jsem opět přízemní realista - tohle není nic, co by mě mohlo nadchnout... ()

tomxxx

Film pro opravdu otrlého diváka. Výborná hudební složka navodí skvělou mrazivou atmosféru (mrazivé i prostředí) a na svou dobu úžasné speciální efekty. Kam se naně hrabou počítačové. Jen škoda, že jsem to nevyděl v kině, asi by mě museli odnést. Pokud máte problém stím, že moc spíte, podívejte se:D ()

T-pack

Asi je to dneškem. Je to holt starý a přece jenom Věc vypadala jako loutka z dob, kdy King Konga oblékal člověk. Dneska už mi přišla trochu směšná. Tak za to jednu hvězdu dolu, jinak atmosféra hutná jako pikantní polévka z Man Fu Lou i dneska. A Russel naprostej frajer, tohle mu sedlo. Plus spolu s ním přežila moje oblíbená postava. Čtyři hvězdy, ale jak říkám, asi je to dneškem - jsem holt zvyklý na CGI. Hele, a dodatek potom, co jsem viděl Věc z roku 2011: mám radši Carpentera, tak ze mě možná přeci jen vyrůstá slizkej filmovej labužník a ne konzumní spratek... nebo je to něco mezi tim? ()

gjjm

Na to, jaký je to kult, nic moc (omylem viděno s českým dabingem, možná je to tím). První polovina, v nichž se na polárníky kupí nevysvětlitelné události, je naprosto geniální, úžasná, skvělá, deprimující a patří k nejlepšímu, co v horrorovém žánru existuje. Pak dotyční polárníci zjistí, že tam je Thing, emzácká věc, která se je snaží kopírovat a pak zabít (mimochodem, tento vetřelec je naprosto nepromyšlený). Druhou půlku filmu poklidně a nudně stráví tím, že zkoumají a dohadují se, kdo je Věc a kdo není a zabíjejí se. A konec sám patří mezi mnou doposud shlédnutými filmy k suverénně nejhorším. V první polovině (i v jednotlivých scénách z druhé) to nepochybně má své kouzlo, postavy se vám nerozpliznou v jednolitou masu lidí jako ve spoustě jiných filmů, kamera je v některých chvílích úžasná (třeba scéna podpálení Benningse), v jiných zcela průměrná a téměř amatérská, totéž platí o atmosféře. Gore scény jsou zbytečně groteskní a nepromyšlené, svou úrovní spíš průměrné, k filmu mi moc nesedí. Prostě mně to nezaujalo. ()

anli

Velmi dobry horor a myslim,ze jeden z nejlepsich filmu Kurta Russella.Hlavne skvele vystavena atmosfera spolu s hudbou zvedaji film z prumeru.A Carpenterova rezie je take jedna z jeho nejlepsich.Mysteriozni prvek je ve filmu skutecne perfektne vystaveny,stejne jako strach z neznameho.U me polarnich 90% a doufam,ze nebude dlouho snezit. ()

Pavlínka9

Film, který si pravidelně s nadšením pouštím cca vždy po dvou letech..Snímek je úžasnou ukázkou toho, že když se dají nadaní lidé dohromady, vznikne z toho vynikající podívaná :) Speciální efekty ve Věci jsou pro mě jedny z nejlepší, jelikož to, co tam bylo předvedeno je opravdu skvěle odvedená práce :) Ale co je na tom filmu úplně to nejlepší?? Atmosféra!! Prostředí, které člověka donutí dávat neustále pozor, čekáte co se stane a hlavně - nemáte ani tušení co to Věc je :) ()

Hádés

Věc bez "Věci" se stává naprosto charismatickým palcem svého žánru, nicméně při scénách s oním tvorem se mění spíše v béčkovou podívanou. Naštěstí tam toho nebylo zas tolik a ta atmosféra, která dýchala celým filmem, to celkem slušně dorovnává. ()

Gothar

Film The Thing mi pripadal skôr ako thriller s gore efektami, pravý horor je pre mňa film s dusnou atmosférou plnou strachu a kopou napätia a to som tu nejako nevnímal. Atmosféra budila skôr dojem samoty ako intenzívneho napätia. Tak či onak...všetko ostatné sa mi páčilo. No ale musím povedať, že keby som to videl ako tínedžer, tak by mi asi nebolo všetko jedno :) ()

Chris Masters

Tento film je již dnes klasika. Podle mně je to jeden z nejlepších hororů vůbec. A moc se mi líbí ta idea věci. Asimilace na člověka, takže po celou dobu filmu si říkáte, a v duchu také potají hádáte kdo je člověk a kdo ona věc. Jedna z nejlépe zahraných rolí Kurta Russella.Výborný horor. ()

hanagi

Poprvé jsem tuhle srandu zhlédla na rakouské televizi, nerozuměla jsem jedinému slovu, ale pochopila vše (ono to není zas až tak moc ukecané) a do rána jsem nespala...Později jsem si ověřila, že nejsem úplný magor a nespala jsem opět.Takže, funguje to znamenitě! Není třeba závratný rozpočet, stačí to jen dobře podat! ()

pytlik...

Celkem mě to zklamalo, asi jsem měl velká očekávání. Nejlepší na filmu byla první scéna s honěním psa a zastřelení norka, a to je tak nějak dost smutný. Fascinuje mě, jak si spousta autorů sci-fi myslí, že kontakt dvou civilizací by probíhal podobným způsobem, že by se jako navzájem požíraly. Ve skutečnosti by nejspíš obě dvě vymřely, aniž by se stačily nějak blíž "seznámit", a to kvůli virům a bakteriím, kterýma by se navzájem nakazily a na který by jejich organismy nebyly uvyklý. O takových věcech jako je jiný složení vzduchu apod. ani nemluvě. U některých filmů tyhle nelogičnosti až tolik nevadí, páč maj zajímavou atmosféru, např. Vetřelec. V případě tohohle snímku ale tohle neplatí, navíc děj je poměrně nudnej, a s tím nehořlavým dřevem to fakt autoři přehnali (hlavní hrdinové se oháněj plamenometem ostošest, a ačkoli je podstatná část stanice postavená ze dřeva, oheň vždycky stráví jen vetřelce a pak poslušně uhasne). ()

progression

Mysteriózní sci-fi z Antarktidy aneb severská variace na "Vetřelce". Děsivé atmosféry "svého předchůdce" sice (podle mého názoru) nedosahuje, ale zápletka je zajímavá i nadstandardně zpracovaná, takže se divák ani chvíli nenudí. Sigourney Weaver je sice jenom jedna :-), ale Kurt Russell s dalšími se svých rolí zhostili na výbornou. Třešničkou na dortu, která dojem z filmu (nenápadně, ale o to působivěji) umocňuje, je skvělá hudba Ennio Morricona ()

Dreaker.24

Šílenost, v 80. letech naprosto nepředstavitelná. Jestliže se lidi báli při koukání na Vetřelce, tak co se jim asi muselo dít když koukali na tohle v době kdy tohle vyšlo. Kurt Russell tu je opravdu boží a Ennio Morricone se prostě neztratí v žádném možném žánru. Atmosféra famózně gradující, za mě hlavně proto, že to je jeden z nejgeniálnějších výběrů lokace, naprosto zmrzlá výzkumná stanice na bohem opuštěné antarktidě, kde kolem není ani živáček působí absolutně bezvýchodně a tísnivě, co ve mě nechalo taky obří stopu, byl famózně mysteriózní konec, který do tohohle filmu seděl víc než jakýkoli jiný způsob zakončení, Morriconeho temný tón, pětivteřinový pohled na upálenou výzkumnou stanici a cut black… mňam. Můj neoblíbenější horror ()

noriaki

Až vám někdo bude tvrdit že remaky nemají smysl, nebo že film nikdy nemůže trumfnout knižní předlohu, tak ho po setmění posaďte na židli, tu postavte zády k otevřenému oknu, zapalte červené svíčky a pusťte mu The Think. Až se po 109 minutách vrátíte, tak ta vypsychlá hromádka pocuchaných nervů na svých mylných představách trvat nebude. John Carpenter totiž natočil příběh inspirovaný znepokojivou povídkovou předlohou tak vynalézavě, že děsí hned na několika úrovních - strachem z neznáma, odporem z ohyzdného monstra, a paranoidní představou že je člověk obklopen lidmi s úsměvem na rtech a s nožem za zády. Můžete si vybrat, čeho se bojíte víc. U mě se tento triptych slévá v příval čiré hrůzy. Děsuplné atmosféře pomáhá i geniální soundtrack Ennia Morriconeho. Dokáže způsobit, že mi za letního odpoledne běhá mráz po zádech. ()

LeG!oN

Tak tenhle film mi fakt vyrazil dech a pochroumal mi psychiku na dlouho :-). Už jenom ta výzkumná stanice někde uprostřed antarktidy.......neskutečně depresivní díra :-)) ()

Kubaso

Jen málo hororů se může pochlubit tak dokonalou atmosférou strachu a paranoi jako Carpenterova "Věc". Přestože řada jeho filmů už poněkud ztratila své původní kouzlo (Halloween, Mlha), tomuhle dílku se zatím nedokázalo vyrovnat nic. A už vůbec ne dnešní kreténsky diletantské "videoklipy" s příšernými počítačovými efekty a nulovou filmařinou. V neposlední řadě se v tomto filmu povedlo plně funkční spojení klasických postupů a moderních "hnusáren", čímž se může pochlubit opravdu málokdo. Zbývá zmínit ještě nervní syntezátory Ennia Morriconeho nebo přesvědčivé herecké výkony. Ačkoli řadu klasických hororů už stačil řádně ohlodat zub času, "Věc" se pořád ještě drží mezi nejděsivějšími filmy všech dob v různých žebříčcích na předních místech. Proč asi? ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)