Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Wacoslav1

Tak vzhledem k námětu jsem se na to tak nějak musel automaticky podívat, ale i přes některý nadšený komentáře v tom žádnej zázrak nevidím. První díl vyloženě na rozjezd druhej to zajímavě nastartoval, ale pak už se s každým dalším na sebe vrší další zvraty a nové zápletky plus jak už někdo napsal tak je tu vždy nějaký zázračný únik z bezvýchodné situace na poslední chvíli. Únosci jsou totální idioti a od začátku jim nic nejde podle plánu. Navíc některý věci jsou fakt zarážející. Únos letadla se slepými náboji to jako vážně?! Aspoň, že Elba to uhrál a nemám problém mu věřit toho macho borce co si ví v každý situaci rady. Tak za něj ta třetí hvězda.50% ()

verbal

Na rozdíl on brutálně natahované a řádně narkoleptiké mrdky Silo najmuli tentokráte soudruzi z manipulativního prodeje židopředražených nahryznutých jablek snobským kokotům za cenu dvou až tří stejně červených, avšak netknutých, dramaturga i scénáristu, kteří si nelibují v sáhodlouhém čumění do špajzu na to, jak jim plesniví džemy a tvrdne pečivo. Výsledkem jsou Negři v letadle aneb Čaukluku, parádně to odsejpající, napínavý, zábavný a vcelku originální seroš s veskrze sympatickým, charismatickým a solidně hrajícím Ydrysem. Seroš natolik záživný, že jsem mu schopen velkoryse odpustit těch pár s kokotismem hraničících logický lapsů, a dokonce i to, že do velkobritské tajné služby opět přiletovali dost odporný tranzistor, přičemž trestuhodně zdiskriminovali všechny amputáty, rozštěpáře i hermafrodity. ()

Malarkey

Ano, je to přesně to, co si pod názvem dovedete představit. Sedmidílný seriál o únosu letadla. Natahované ad absurdum do nekonečna a s Idrisem Elbou, který se herecky kloudně projeví až ke konci seriálu. Celkově je konec seriálu důvod, proč jsem ho dal celej. Začátek totiž nastíní situaci, aby si divák dokázal zhruba vysvětlit, co se na scéně děje. Prostředek je těžký vyplňovák a poslední dva díly jsou napěchované napětím až k prasknutí. Kdyby celej seriál byl jako poslední dva díly, tak budu spokojen. Takhle je to průměr. ()

Radek99

Ze začátku strhující, někdy po třetím dílu to ovšem začíná silně šustit papírem, přespříliš překombinovaný scénář plný nelogičností...únosci se chovají jako naprostí amatéři, které bych ukecal snad i já...zachrání to až poslední díl a v něm obsažený patos šťastného konce...žánrovka, jejíž potenciál zůstal nenaplněn... ()

Fr

„JESTLI SE TO ZVRTLO V PRVNÍ HODINĚ, PŘEDSTAVTE SI DALŠÍCH ŠEST…“ Rozjezd parádní. Zkratkovitě, přesto celkem jasně představený osazenstvo, který nás má v uzavřeným prostoru letadla bavit – nebo srát. Následuje slušná partie a hodně postav hraje krátký, ale úderný role a většinou spíš baví, než serou. Ano, nevyhneme se podivnostem v jednání – třeba policie, ale na druhou stranu, nedělejme si nerealistický iluze. Dobrej thrillerovej seroš, ve kterým občas něco lehce zahapruje, ale ten, kdo nezažil únos letadla ví hovno, jak by se choval! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál bývá přirovnáván k sérii „24 hodin“. 2.) Thx za titule „Petra Kabeláčová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *** ()

EvilPhoEniX

Krasojízda Applu pokračuje! Apple aktuálně kraluje a po kvalitativní stránce převyšuje už Netflix. Po letošním parádním Silu je tu další velký hit a pořádný nářez, který v ranku Strhující napínavý breathless Thriller nemá letos konkurenci. Hodně se mi při sledování vybavila britská minisérie Bodyguard, která v jednotlivostech je Hijack velmi podobná. Jsem rád, že Idris Elba má konečně slušnou roli šitou na míru a nehraje v dalším propadáku. Hijack těží z atraktivního námětu, kde únosci unesou letadlo a na palubě je náhodou i vyjednavač Idris Elba, který se bude snažit celý únos rozvrátit. Téměř do konce seriálu netušíme, za jakým účelem únosci letadlo unesli a co vše je ve hře a v sázce, což je fajn. Divák může celý seriál hádat a vymýšlet si různé varianty. Seriál má velmi dobré tempo, sympatické postavy, výborně gradované napětí, je tu spousta cool a inteligentních nápadů a šlape jak linie v letadle, tak i linie na zemi, kde ministři celou tuhle situaci řeší. Finále je hodně satisfakční tečka po všech stránkách, zvrat na zvrat, samotný účel únosu je perfektně vymyšlený a napětím jsem pomalu začal šilhat ( fungují i emoce), hodně mě seriál vzal za koule a je velmi návykový. Rozhodně je zajímavé, že celý seriál se odehrává v reálném čase, tedy 6 hodin letu. 9/10. ()

emma53

Dlouho jsem neviděla miniseriál, kde bych byla napnutá jak kšandy a to i přes to, že v té druhé polovině se to zbytečně zkomplikovalo. Nevadí, zavřu obě, vlastně jen jedno oko, protože bych neviděla mého oblíbence Idrise. Ten to v podstatě celé táhnul do závěrečné americké tečky. Zkrátka jsem jela jeden díl za druhým a ráno jsem vstala dřív, abych jela dál, což je u mě zázrak:-) U mě naprostá spokojenost. ()

castor

„Pokud se to zvrtlo v první hodině, představte si příštích šest!“ Po velmi dlouhé době série, kterou jsem zvládnul bez potíží za jeden víkend. A navíc jsem rozhodně v posledních letech viděl o dost děravější seriály... pokud beru daný žánr. Let KA29 z Dubaje do Londýna má potíže. Ano, komunikace kokpitu a země je poměrně jalová a samotný kapitán se zrovna neprojeví jako Mirek Dušín, naštěstí tu máme všímavého Idrise Elbu, protřelého obchodního vyjednavače, který chce prostě jen doletět za svou rodinou. A dole zase několik postav, kterým selský rozum něco říká. I když třeba představení letové dispečerky (jinak poměrně chaotické samoživitelky), která ze dvou tří vět od svých kolegů hned rozklíčuje, že tam nahoře mají problém, je dost úsměvné. Rovněž jsem si říkal, zda sedm epizod nebude příliš dlouhých, ale fungovalo to, a to i proto, že se v podstatě hraje v reálném čase. Thrillery navíc nefungují, pokud neexistují postavy, o které by se diváci měli zajímat. Tady jich máme poměrně dost. Motivace únosců sice mohla mít pevnější švy, nicméně různé povahové typy cestujících mnohé vynahrazují. Zároveň respektuju, že má někdo lepší znalosti o mezinárodním letovém provozu, nicméně nesledujeme dokument, ale thriller, který má hlavně napínat a bavit. Nelogičnosti byly, o tom žádná, ale rovněž pár slušných nápadů, spád i výrazná atmosféra. Za mě fajn. ()

gogo76

Mám rád tieto thrillery a drámy s únosmi lietadiel. Nie, nie je v tom ani Hamás, ani Ál kaida, Arabi sú tentokrát mimo. je v tom trochu politiky, to však vôbec nevadí, pridáva to na reálnosti. Väčší problém som mal s chovaním hlavnej postavy (I. Elba), ktorému som to akosi neveril. Možno ani nie tak jeho, je pochopiteľné, že nejako zasiahnuť musel, ide skôr o chovanie teroristov, ktorí sa ním nechali manipulovať. Ktorý terorista by si dal kecať do svojich plánov od nejakého pasažiera. Hubu by som mu prelepil páskou, na ruky želiezka a bolo by po problémoch... Keďže je tu postáv pomerne dosť a stále sa niečo deje, tak to odsýpa a dá sa to pozrieť. Tých 7 dielov je tak akurát. Prikláňam sa k 4 hviezdam, ale priznávam mierne sklamanie, pretože som očakával nervy drásajúci thriller. 70%. ()

Chrustyn

Promarněný potenciál, to mi celou dobu běželo hlavou a s každým dílem jsem si říkal, jak vynikající to mohl být seriál. Na pohled velice dobré, Idris Elba je regulérní nástupce Denzela Washingtona a je hlavním tahounem. Bohužel po slušně vygradovaném úvodu to začne scenáristicky velice drhnout. Nápad odehrát příběh v reálném čase je fajn ale brzy vyjde najevo, že vykrýt těch 6 hodin napětím, nebude úplně jednoduché a hlavně brzy vyjde najevo, že únosci jsou naprosto dementní amatéři a cestujícím vlastně nehrozí žádné nebezpečí. Těch kiksů, které udělají únosci, pasažéři i policie je tolik, že se nedají přehlédnout a celé realistické pojetí jde často do kopru a i v rámci béčkového akčňáku by to bylo moc. Únos letadla tak rozhodně je napínavým a dobře vypadajícím seriálem, který dokáže gradovat i napínat ale scénář to častokrát rozbije velice nepříjemným způsobem. ()

TheEvilTwin

Seriál roku a absolutní top "hijack" subžánru, který jsem sjel na jeden zátah a nedokázal jsem se od něj odtrhnout! Dlouho jsem neviděl seriál, který by současně splnil veškeré kolonky dobré kinematografie a o to víc se divím, že víceméně pluje pod mainstream radarem. Idris Elba je profesionální vyjednávač firem, jenž se omylem ocitne v uneseném letadle, ale naštěstí pro diváka, jeho one man show může začít. Jakožto hlavní postava je precizní, jeho charakter mu divák sežere od prvních minut a totéž se dá říct o fajn vykreslených záporácích i obyčejných cestujících letadla. Akce je dostatek, atmosféra už od prvního dílu houstne jako blázen a tolik napětí v jedné sérii jsme tady dlouho neměli. Má to brutální tempo, které ani na minutu nepoleví, výborné dialogy, přesvědčovací techniky Elby a jeho psychologické hrátky s únosci a ze všeho nejvíc mě tady uchvátily ty detaily a nápady, kterými se cestující dorozumívali, posílali si vzkazy a snažili se oblbnout padouchy. Nemám zde absolutně co vytknout, protože všechno seriál splnil na výbornou a ikdyž samotný koncept není nijak originální, jeho zpracování, detaily a celkové provedení je naprosto skvělé. A poslední 2 díly jsou vygradované až do absolutního stropu. TOP1! ()

evapetra

I když tady bylo dost situací, které si tak úplně nerozuměly s logikou, a taky by stačil spíše kratší let a tím pádem méně dílů, přesto jsem většinou napjatě sledovala, jak si s nelehkou situací poradí sympaťák Idris Elba a ostatní cestující v letadle a jestli nějak zasáhne jejich podpora na Zemi. Po určitém váhání se nakonec přikláním ke čtyřce. ()

Morholt

První dva díly byly na rozjezd a upřímně řečeno nijak zvlášť mě nezaujaly. Ne snad že by byly špatné, ale z mého pohledu to byl jen další rutinní únos. Nicméně od třetí epizody začala atmosféra houstnout jak na zemi, tak ve vzduchu, nervy ztráceli jak únosci, tak cestující a seriál začal budit zvědavost a to pořádnou. A s ní i nejistotu, protože až do konce jsem nebyl přesvědčen o tom, jak to celé dopadne. Na výbornou to vyšlo i herecky a vedle vynikajícího Elby jsem si užil i svého oblíbence Neila Maskella. A špatní nebyli ani herci ve vedlejší rolích. Nějaké bolístky tu sice jsou, ale díky výše zmíněnému se dají snadno přehlédnout. 85% ()

Padme_Anakin

Napíšu svůj dnešní komentář asi takhle, kdo si ten únos letadla bude chtít užít, užije si ho, kdo bude hledat mouchy, najde je.. Já jsem zvolila nadhled a pochopení pro lidské slabosti a parádně jsem se prolétla z Dubaje do Londýna.. A to podstatné Idris Elba je nesmírně charismatický chlapík, měl mě v hrsti hned od začátku a díky němu jsem to celé prožila s ním.. Není to dokonalé, místy to klopýtá, nicméně já to beru tak, že lidé v mezních situacích často nedokážou zvítězit nad svými emocemi.. ()

Kaluž odpad!

Mark Wahlberg mi skrz jeho instáč nadělil dvouměsíční Apple TV+ zdarma v rámci proma na jeho nový rodinný film, který mě zas tak úplně netankuje, ale tak říkal jsem si, budou svátky, třeba tam něco dobrýho najdem a okoštujem. No a vyskočila tam na mě tahle letadlová hijackovina s Idrisem Elbou. Tak teda děkuju a hezký svátky, Marku... ALE TO PROMO SI PŘÍŠTĚ STRČ DO PRDELE. ()

M.i.k.e

Hijack má svoje světlé chvíle a dokáže nabídnout i trochu té atmosféry a napětí, ale vždycky mu do toho hodí vidle extrémní nepravděpodobnost a překombinovanost. Jako oddechovka u které není radno moc přemýšlet nicméně celkem funguje a těch sedm dílů je tak akorát na hraně toho aby se z toho nestala parodie sama sebe. Vzhledem k tomu, že tvůrci někde v pozadí rozjeli mnohem větší hru a některé linky zůstaly neuzavřené se dá čekat že bude další série. Jestli bude fungovat i bez letadla je ale otázka...65% ()

vydumnica

Hijack!!! Aaaaaaach jaj!!! Prvých 5 epizód bolo niekde na úrovni 4*, bolo to napínavé, bolo to zaujímavé a potom bum, prišli posledné dve epizódy, ktoré boli také slabé, že mi až pokazili výsledný dojem z celého seriálu! Nieželen slabé, ale akoby dostatočne nepremyslené, odfláknuté, mnohé veci nedávali zmysel, atď. Na konci sa u mňa nedostavil ten pocit zadosťučinenia ani uistenie, že tých 5 a pol hodín za to stálo. Ďalej už so SPOILERmi. Úplne najhoršie a NAJNELOGICKEJŠIE bolo to, čo sa odohrávalo v Samovom byte. Samov syn sa promenádoval po byte akoby sa nič nedialo a keď prišla polícia, mlčal. Celkovo dianie na zemi bolo celé také divné. Veľmi deravý a slabý scenár. Dianie v lietadle a na letisku ma na začiatku a povedzme do prvej polovice bavilo, ale potom som postupne strácala záujem a u poslednej epizódy som si už len priala, aby to ukončili, už mi aj začalo byť jedno, čo sa s lietadlom a jeho pasažiermi stane (!!!). Zrazu som mala pocit, že let z Dubaja do Londýna je najdlhší ever a že všetky postavy majú ten najdlhší deň ever a niektorí najdlhšiu pracovnú dobu na svete. Keby z toho bol tak trojdielny film, prípadne len dvojhodinový celovečerný film, dopadlo by to podľa mňa lepšie, takto len priemerne. Hlavne to finále je veľmi neuspokojivé!!! (október - november 2023) Ešte dodatok: Manžel sa nevedel zmieriť s tým, že inteligentný muž ako Sam (Idris Elba) by nepoznal maďarskú vlajku. ()

Streeper

Tohle pro mě bylo velké překvapení! Na seriál jsem se začala dívat díky Idrisovi, jinak by mě to ani nenapadlo pustit a už od prvního dílu jsem sedělala přilepená na sedačce s otevřenou pusou. A co víc, díl od dílu je to lepší a lepší. Ano, má to své nelogičnosti, ale ten příběh je tak napínavě napsaný a natočený, že to se vše skvěle vyváží. ()

Wormboy

Hijack ponuka technicky velmi obstojne spracovany pribeh unosu jedneho lietadla. Napad je slusny, potencial znacny, avsak z obsahoveho hladiska je sedem dielov jednoducho vela. Autori su nuteni natahovat cas, predkladat do oci bijuce chujoviny, unoscovia su v podstate idioti a na motivacne pozadie, ktore by malo byt defacto hybatelom deja, sa autori na zaver uplne vykaslu, cim divakovi ukazuju jednoznacny prostrednik. A az na par momentov to nebolo ani nijako extremne zabavne, za mna sklamanie. 2,5/5* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD