Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (8)

Unesený let (2023)

„Pokud se to zvrtlo v první hodině, představte si příštích šest!“ Po velmi dlouhé době série, kterou jsem zvládnul bez potíží za jeden víkend. A navíc jsem rozhodně v posledních letech viděl o dost děravější seriály... pokud beru daný žánr. Let KA29 z Dubaje do Londýna má potíže. Ano, komunikace kokpitu a země je poměrně jalová a samotný kapitán se zrovna neprojeví jako Mirek Dušín, naštěstí tu máme všímavého Idrise Elbu, protřelého obchodního vyjednavače, který chce prostě jen doletět za svou rodinou. A dole zase několik postav, kterým selský rozum něco říká. I když třeba představení letové dispečerky (jinak poměrně chaotické samoživitelky), která ze dvou tří vět od svých kolegů hned rozklíčuje, že tam nahoře mají problém, je dost úsměvné. Rovněž jsem si říkal, zda sedm epizod nebude příliš dlouhých, ale fungovalo to, a to i proto, že se v podstatě hraje v reálném čase. Thrillery navíc nefungují, pokud neexistují postavy, o které by se diváci měli zajímat. Tady jich máme poměrně dost. Motivace únosců sice mohla mít pevnější švy, nicméně různé povahové typy cestujících mnohé vynahrazují. Zároveň respektuju, že má někdo lepší znalosti o mezinárodním letovém provozu, nicméně nesledujeme dokument, ale thriller, který má hlavně napínat a bavit. Nelogičnosti byly, o tom žádná, ale rovněž pár slušných nápadů, spád i výrazná atmosféra. Za mě fajn. ()

Posledná výzva pre cestujúcich (2023) (S01E01)

Viděl jsem v posledních letech teda o dost děravější seriály... pokud beru daný žánr. Ano, komunikace kokpitu a země je poměrně jalová a samotný kapitán se zrovna neprojeví jako Mirek Dušín. Nicméně naštěstí tu máme všímavého Sama Idrise Elby, protřelého obchodního vyjednavače, který chce prostě jen doletět za svou rodinou v Londýně. Zatím neznáme motivaci celé akce, ale má to spád, výraznou atmosféru a poznáme pár zajímavých cestujících s poměrně jasně rozdělenými charaktery. Teda aspoň se tak jeví. ()

3 stupne (2023) (S01E02)

„Pokud se to zvrtlo v první hodině, představte si příštích šest!“ Od začátku nic nejde podle plánu, únosci to celé spustili dřív, než zamýšleli, navíc je tu duo „hrdinů“, kteří svou záchrannou misi zrovna dvakrát nepromysleli. Hodně úsměvně působí britská letová dispečerka (poměrně chaotická samoživitelka), která ze dvou tří vět od svých kolegů hned rozklíčuje, že tam nahoře mají určitě nějaký problém Navíc se toho s ohledem na další postavy děje mnohem víc než jen únos. Snad budou mít okolnosti dole a celková motivace únosců pevné švy. ()

Nakresli slepý (2023) (S01E03)

Let KA29 z Dubaje do Londýna. O jeho únosu už ví protiteroristická jednotka i příslušná ministerstva. Postav přibývá, ale zatím je to přehledné. Netuším, jak přesně to funguje s pravidly letového provozu, ale určitě to tady bude lehce přitažené za vlasy. Na druhou stranu nesledujeme dokument, ale thriller, který má hlavně napínat a bavit. Takže si ty chytrácké řeči kdekdo může nechat od cesty… Na palubě chybí projektil. Jak to tedy bylo s údajnou střelbou? Letadlo je nad Tureckem, ale mimo kurz, což těm dole docvakne. Stále poměrně intenzivní zábava, která baví natolik, že hned spěchám k další epizodě. ()

Bez odpovede (2023) (S01E04)

Respektuju, že má někdo lepší znalosti o bezpečnosti letecké přepravy či mezinárodním letovém provozu, nicméně nesledujeme dokument, ale thriller, který má hlavně napínat a bavit. Takže si ty chytrácké řeči může nechat od cesty… Střelba byla nakonec v jednom případě reálná, zranění utrpěl i jeden z únosců (trochu se divím, kam až se jeho bodnutí „vystupňovalo“), čehož dokáže Sam využít a poslat dolů zprávu. Ta se zatím nedaří zaslat letounům NATO. Ministr dostává obálku s požadavky. Baví pokaždé natolik, že spěchám k další epizodě. ()

Menej než hodinu (2023) (S01E05)

Od začátku jsem si hlavně říkal, zda sedm epizod nebude příliš dlouhých, ale zatím to solidně funguje. Zejména kvůli tomu, že se v podstatě hraje v reálném čase. Thrillery navíc nefungují, pokud neexistují postavy, o které by se diváci měli zajímat. Tady to ale docela šlape. Tenhle díl lehce sráží maďarština coby krycí jazyk, protože ač na něj únosci poukazují (obávají se vyzrazení informací kopilotkou), stejně si to ve výsledku nepohlídají. Jinak už víme, oč se hraje (co bylo obsahem „požadavků“), právě nějací „oni“, kteří dole udávají směr (tahají za nitky), mi zatím úplně nesedí. Ale funguje to, protože hned skáču na další epizodu, dychtivý po tom, co se bude dít dál. Přistát v Maďarsku? Brácha to celé rozhodne. ()

Pomaly poslúchnite (2023) (S01E06)

Minule jsme pochopili, že jsou tu jistí „oni“, kteří tahají za nitky a podle jejichž not se hraje. Nahoře vnímáme záblesky lidskosti, naopak dole daň, kterou si potenciální tragédie vybírá na nejbližších z letadla. Víc do popředí se dostává polda Daniel i Samův dospívající syn. Pořád je to slušné. Baví mě zároveň být svědkem různých typů cestujících, stejně jako v reálném životě se projevují zajímavé povahy člověka. Samotné finále epizody nečekali ani únosci. ()

Pripraviť, pripraviť, pripraviť (2023) (S01E07)

Minule nám (i únoscům) tvůrci přichystali nečekaný twist. Koho tam dole ještě drží jako rukojmí? Když něco takového přijde a obrátí dosavadní příběh naruby, může to přinést oživení nebo to celé dokonale zabije. Vyberte si… Každopádně to má spád a napětí, letadlo mezitím míří do centra Londýna. Finální fight zbytečný, nějaké osudové pnutí jsem mezi těmi dvěma nevnímal. Bohužel se trochu rozpadlo i dění na zemi (co „oni“ dole, co je s nimi dál?). Poslední díl za mě trochu „přecpaný“. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD