Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Malarkey

Ano, je to přesně to, co si pod názvem dovedete představit. Sedmidílný seriál o únosu letadla. Natahované ad absurdum do nekonečna a s Idrisem Elbou, který se herecky kloudně projeví až ke konci seriálu. Celkově je konec seriálu důvod, proč jsem ho dal celej. Začátek totiž nastíní situaci, aby si divák dokázal zhruba vysvětlit, co se na scéně děje. Prostředek je těžký vyplňovák a poslední dva díly jsou napěchované napětím až k prasknutí. Kdyby celej seriál byl jako poslední dva díly, tak budu spokojen. Takhle je to průměr. ()

M.E.K.Y

Velmi dobrá minisérie, pro diváka s atraktivním dějem, natočeným v hutné atmosféře a napětí, sem tam se slušnou akcí a s nevyzpytatelným zakončením. Já jsem veskrze spokojený. Občas to sice nabídlo nudu nebo nelogické věci a chování, ale jen malinko, protože to má rozumnou stopáž a není to zbytečně natahované a jede to neustále kupředu. One man show Idris Elba a ten to svým charismatem v pohodě utáhne. ()

emma53

Dlouho jsem neviděla miniseriál, kde bych byla napnutá jak kšandy a to i přes to, že v té druhé polovině se to zbytečně zkomplikovalo. Nevadí, zavřu obě, vlastně jen jedno oko, protože bych neviděla mého oblíbence Idrise. Ten to v podstatě celé táhnul do závěrečné americké tečky. Zkrátka jsem jela jeden díl za druhým a ráno jsem vstala dřív, abych jela dál, což je u mě zázrak:-) U mě naprostá spokojenost. ()

Chrustyn

Promarněný potenciál, to mi celou dobu běželo hlavou a s každým dílem jsem si říkal, jak vynikající to mohl být seriál. Na pohled velice dobré, Idris Elba je regulérní nástupce Denzela Washingtona a je hlavním tahounem. Bohužel po slušně vygradovaném úvodu to začne scenáristicky velice drhnout. Nápad odehrát příběh v reálném čase je fajn ale brzy vyjde najevo, že vykrýt těch 6 hodin napětím, nebude úplně jednoduché a hlavně brzy vyjde najevo, že únosci jsou naprosto dementní amatéři a cestujícím vlastně nehrozí žádné nebezpečí. Těch kiksů, které udělají únosci, pasažéři i policie je tolik, že se nedají přehlédnout a celé realistické pojetí jde často do kopru a i v rámci béčkového akčňáku by to bylo moc. Únos letadla tak rozhodně je napínavým a dobře vypadajícím seriálem, který dokáže gradovat i napínat ale scénář to častokrát rozbije velice nepříjemným způsobem. ()

Kaluž odpad!

Mark Wahlberg mi skrz jeho instáč nadělil dvouměsíční Apple TV+ zdarma v rámci proma na jeho nový rodinný film, který mě zas tak úplně netankuje, ale tak říkal jsem si, budou svátky, třeba tam něco dobrýho najdem a okoštujem. No a vyskočila tam na mě tahle letadlová hijackovina s Idrisem Elbou. Tak teda děkuju a hezký svátky, Marku... ALE TO PROMO SI PŘÍŠTĚ STRČ DO PRDELE. ()

• Letouny, které zasahují u letadla nad Rumunskem, jsou Eurofightery Typhoon se znaky německého letectva. (pocket22)
  • Palubní připojení Wi-Fi není ve skutečnosti ovládáno přepínačem nad hlavami pilotů v kokpitu, nýbrž lze ovládat palubním personálem na dotykovém počítači u předních nástupních dveří letadla CIDS (Cabin Intercommunication Data System). (machonza)
  • Při únosu komerčního letadla mají piloti možnost vyslat do éteru kód 7500 značící únos letadla, aniž by museli cokoliv slovy hlásit řízení letového provozu. Kapitán ani první důstojnice takto však zcela nepochopitelně neučinili. (machonza)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD