Dvě lesbické kámošky, které se na své střední škole cítí vyřazené z kolektivu, si zarazily poslední hřebík do rakve své (ne)popularity, když autem zranily školního quarterbacka. A situace je tím horší, že k tomu došlo právě v roce, kdy mají jejich Vikings po dlouhých dvaceti letech konečně zase šanci na titul. Druhý den se k nim celá škola chová jak k prašivým, fotbalisti jim dokonce otevřeně vyhrožují smrtí, a tak PJ (Rachel Sennott) a Josie (Ayo Edebiri) vidí poslední záchranu v založení Klubu bojových sportů Rockridge High School. Nakonec se jich tam sejde dokonce osm holek, které se chtějí naučit sebeobranu (ačkoliv Josie s PJ v takové společnosti potajmu doufají i v první „zásun“). Jenže ona celá tahle akce nakonec přerůstá rovinu náročných tréninků. Holky v kruhu stejně postižených získávají sebedůvěru a navíc se z nich stávají skutečné kamarádky. Nic dobrého však netrvá věčně… (chamonix)

TheEvilTwin

Nečekaně vcelku sympatická a zábavná teenage ptákovina, která je sice na první pohled nijak nevybočující z klasické high-school šablony o odstrčených holkách, ale o zábavu se víc než dobře starají hlavní postavy, které je prostě sranda sledovat. Banda holek ze střední se cítí utlačovaná fotbalisty a klukama obecně, tak se rozhodnou založit svůj kroužek sebeobrany aka fight club a díky tomu se dostáváme do spousty zábavně vyeskalovaných situací, pomsty fotbalistům a i dojde i na pár absurdit. Pobavily mě postavy všech zúčastněných, kdy každá je celkem ujetá a zapamatovatelná a i stereotypní charaktery fotbalistů říznuté o pár prkotin (scéna „srážky“ autem, ananas v jídelně nebo házení toaleťáků na barák top!) Škoda jen, že v poslední třetině dochází ke klasické příběhové kolizi a od ní už je to spíš jen takový táhlý a předvídavý dojezd s parodickým závěrem, ale předchozí dvě třetiny se vlastně celkem povedly a byl jsem spokojen. Nicméně stále je to JEN neurážející teen komedie na zabití času. ()

EvilPhoEniX

Příjemná feel good žánrovka ze střední, které sice chybí pořádnéj humor, ale je sympatická, dravá, hezky natočená a rychle odsýpá. Dívky si založí na střední Fight Club a dávají si tam do držky, je tu sice hodně lesbiček, ale postavy jsou fajn, povedl se soundtrack a závěrečný fight s fotbalisty na hřišti je v topu. Občas to bylo i nečekaně napínavé, takže slabší čtverec tomu hodím, bavil jsem se nečekaně dobře, navíc my tyhle komedie ze střední chybí a letos tuším lepší nebyla. 70% ()

novoten

Mělo jít o novou odnož teenagerských komedií, možná i novou značku typu American Pie. Stát se může všechno, ale Bottoms se až do konce nerozhodnou, jestli budou klasickým mustrem zabouchnutého dospívání obohaceným o nějakou tu akčnější vsuvku nebo čistou a až nepříjemnou glorifikací násilí, která shodou náhod vypráví o holkách, co to chtěj taky. Ani sám neumím posoudit, která miska vah stojí při tomhle vážení výš, ale rozhodně vím, že jsem čekal mnohem víc. Žánr totiž usnul, ba co víc, ve dvacátých letech existuje téměř výhradně seriálové oblasti, zatímco ve filmové vymizel. Že by se ale tímhle výbušným poloparodickým náhledem probouzel k životu, to se mi nezdá. ()

dO_od

// Feministická queer gen Z variace na Prci, prci, prcičky plná improvizačního humoru, divím se, že to na ČSFD nemá 20 procent. Ayo Edebiri se každopádně rychle stává mojí oblíbenou herečkou a k tomuhle příjemně ulítlýmu modernímu kultu se rád časem vrátím. 7/10 ()

Arsenal83 odpad!

To sa človek hneď zamyslí, že kto môže točiť takéto filozofické úvahy, ktorým nestačí ani Hegelova dialektika, pretože na prvom mieste v dnešnom ponímaní (de)generácie je stratiť panenstvo a najlepšie homo spôsobom, to je priorita, inak si dezolát! Tak si človek zistí niečo o obsadení a zistí, že tie neforemné ksichty sa stali herečkami len preto, že oni dve a režisérka sú spolužiačky z New York University. No a drahá Rachel sa identifikuje ako bisexuálna katolíčka, milá Ayo je letničná queerka, no a pani "režisérka" Emma bola pôvodne aškenázna bisexuálka, ale dnes už je čisto že lesba, ale vyžaduje oslovovanie buď ona alebo oni, lebo niekedy má asi schizu. Takže na tých slávnych univerzitách naozaj kvalitný materiál, skutočná elita, no a potom vznikajú takéto hodnotné diela, kde vrchol komediálnych prvkov je výkrik "vylíž mi kundu" alebo každých 5 minút husté a feministické "šat d fak ap". Kde sa berie taký Chaplin, ten chudák promoval nemé filmy, no keby vedel, že na neprekonateľnú zábavu stačia len odvodeniny od slova fuck, vysral by sa na to. ()

ScarPoul

Pomerne odvážny filmík, ktorý ide absolútne proti konvenciám. Vo svojej absurdnosti a nápaditosti je bezkonkurenčne najšialenejším filmom o lesbičkách, aký som kedy videl a to aj napriek tomu že dodržiava určité stereotypné prvky podobných teen blbostí. Vidieť to ale zo ženského pohľadu je značne osviežujúce. Chémia medzi postavami funguje, rovnako aj množstvo vtipov. A hoci tých nápadov tam bolo strašne veľa a tempo vždy rapídne padalo, keď sa tam začali riešiť vážne veci - vo svojej podstate je to fantastická ukážka autorskej spolupráce. Seligman aj Sennott sú skvelé autorky a tu sa vybláznili do sýtosti. Tú štvrtú hviezdu si to zaslúži a ja budem s napätím očakávať ich ďalší spoločný ( čo dúfam, že bude) projekt. Už dlho som vo filme nepočul Avril Lavigne. (Ak vôbec). ()

argenson

Nijak nevybočující středoškolská kravina, ale náramně zábavná se spoustou vizuálních gagů a dobrých hlášek. Až do konce skvěle vypilovaná zápletka s ananasovým džusem. Ve vedlejší roli potěšil Nicholas Galitzine, kterýho jsem viděl v romantických až melodramatických postavách, tady se ale předvádí jako výbornej komediální talent. ()

Aljak

Námetovo to nebolo vôbec márne, ale to prevedenie, ktoré často krát spadalo do poriadnej absurdity, tomu poriadne ubralo na potenciálnej kvalite. Kostra deju mala určite niečo do seba, ale toľko zbytočného balastu a tlačenia na pílu tomu nemali vôbec ako pomôcť. Postavy pôsobili ako utrhnuté z reťaze, a mnoho tých akože vtipov vypálilo dosť prihlúplo a trápne. A samozrejme ten magický americký highschol trojuholník futbalisti-roztlieskavačky-loseri nemohol chýbať :( 2* ()

hroubek

Povedená a dost zábavná jednohubka, která má náběh na guilty pleasure roku. Režisérka Emma Seligman napsala s Rachel Sennott svěží a zábavný scénář, který po příběhové stránce tolik nepřekvapí, ale baví tím, že znát žánrová pravidla a hraje si s nimi. O to více jsem si pak užil moment, když film překročí jistou hranici realističnosti a naplno se pustí do své přepálené zápletky. Režisérce se to povedlo velmi hezky ukočírovat a moc hezky to funguje. Bavilo mě jak je to natočené, užil jsem si dialogové výměny, chemii mezi postavy, a taky herce, které to neskutečně moc bavilo. Rachel Sennott a Ayo Edebiri jsou hezky sehrané, mají dobrou chemii, a jejich příběh mi sedl a já jim fandil, aby se jim podařilo to, co chtějí. Ruby Cruz je správně trhlá a krade si spoustu scén pro sebe. Nicholas Galitzine si naprosto užívá svou roli a ukazuje skvělý komediální talent. Je mi jasné, že ne každému sedne tahle přepálenost, ale já se dobře bavil. Holky bez zábran je povedená a zábavná komedie. ()

matolas

Miestami fakt vtipné, obzvlášť druhý akt. Celý čas som však mal s filmom problém, že som počul hovoriť scenáristov a nie postavy, ktorým som proste tie repliky neveril. Tiež škoda žánrového klišé. ()

Devadesát Dva

No hate. I když se to sváží dost na té aktuální woke vlně, feminismus, síla ženství, ženy umí bojovat, ženy jsou tak silné. Faktem je, že hlavní postavy jsou dvě nepopulární lesby, kamarádky od dětství, které slintají po dvou nejfajnovějších buchtičkách ze školy a dostanou se do situace, že jsou ještě větší loseři, když zraní miláčka školy, quarterbecka Jeffa, autem, což vede k situaci, že si nedopatřením založí jako výmluvu svůj women fight club (kvůli jednomu napadení). Začíná to jako lež, která ale přeroste v něco většího, než co byl záměr, co skupině holek (přitáhne to tucet postaviček, včetně dvou sexy cílů snažení pro naše hlavní postavy) dá, to co chtějí, některé to posune, některým to dá zázemí - i přes svoje krátké trvání. Nejlepší postava je Marshawn Lynch, bývalý hráč amerického fotbalu turn actor, který to vše tak nějak pozoruje z povzdálí, coby učitel, který odkývne, že bude nad klubem držet dozor... a neřekne obvykle víc, než kolik je třeba, tedy do momentu svého monologu, kdy vše vyplave na povrch a postavy jsou konfrontovány s tím, že musí převzít zodpovědnost za svoje lži: "All right, look. You know what? I'm not a fuckin' idiot. I just look like this. I wasn't doin' this shit as a distraction. I actually was doi'n this shit 'cause I actually liked y'all group and what y'all stood for. I trusted you two and y'all exploited my solidarity. I played the role of an amazin' ally. Is this about the time I said Amelia Earhart was a fake hero? Because it's true. Many a guy fly planes without crashing, but you never hear about them. And then its like "Oh, it's so hard to be a girl. We, like, make less money. We had to lose our last names. I love you. I want to be with you for the rest of our lives. Oh, I love the mint green backsplash in the kitchen. And all of a sudden, you leave me for a motherfucker named Tony and suddenly the fucking kitchen is lime green... Oh you look confused, like how I'm confused right now on how you created a fucking fight club to get some cooch. (...) Man, I knew women were evil. Motherfuckers always tellin' me like "No, that's not true." But time and time again... Women ain't nothing but the fuckin' devil." Což vede samozřejmě i k pádu z vrcholu a rozkolu mezi všemi postavami, ale takový je holt třetí akt všech komedií. A celá ta montáž potom s hudbou Avril Lavigne má takovej vibe těch komedií z počátku století, kdy ještě vše působilo nevinně. Takže se naše dvojice zase nakonec spojuje, aby zachránili jinou situaci, která nečekaně vznikne. Docela svěží komedie, ale určitě ne nic, co by zvlášť vynikalo. Absurdní konec a titulky, kde si člověk řekne, že tenhle film byl dohromady poskládán skoro až jakousi náhodou a výběrem toho lepšího, co zrovna natočili. Ale vibes jsou solidní a postavy pobaví, ať už je to jakákoliv z ženštin, ať už sexy, nebo crazy, nebo třeba hodně správně jetí členové týmu amerického fotbalu. Asi něco, co se víc trefí do noty v USA, ale přesto, už to známe z tuny jejich produkcí posledního čtvrstoletí. "Oh, wait. I'm gay." "Okay, yeah, I'm not. I just like gay porn." "This is nothing like porn at all. Wait. Is porn even real?" Jediný, co tomu chybělo bylo aby tam po titulcích přišel s potleskem Filip Grznár a řekl "Prostě je jiná doba. Nikdo už nechce bejt velkej. Všichni chtěj bejt jenom teplí." Plakát odkazuje ne Breakfast Club, což je link, který člověka asi taky hned trefí v rámci filmu. () (menej) (viac)

Oralfabet

Místy příjemně utržené ze řetězu a nekonveční, ale tomu nejotravnějšímu klišé teenage komedií se to bohužel nevyhne. Navíc jsem se prostě až tak nenasmál, a ne proto, že by se mě film rozesmát nesnažil. Ústřední dvojka je ale super, Rachel Senott mi přijde vtipnější, ale Ayo Edebiri je asi celkově lepší herečka. Trochu zklamání, čekal jsem víc. 6/10 ()

Muel

| Metro-Goldwyn-Mayer | Ujetá a vtipne napísaná teen komédia o ženskom Fight Clube, efektne zahraná a správne neslušná. Mám pocit, že takéto teen kultové jednohubky tu veľmi nemáme, minimálne takto kvalitné, ako bol napríklad Superbad. Respektíve v dnešnej woke dobe tu máme iba veci takéto, ktoré sa aj dotknú týchto tém, lebo si možno myslia, že by boli v dnešnej dobe irelevantné. Možno nie, neviem, ale ja som si to užil a prišlo mi to väčšinu času vtipné. Aj keď si myslím, že to vedelo miestami pritvrdiť ešte viac, možno preto, že tam bolo málo mužškých postáv, ehm. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Warhorr

To je fakt strašná hovadina, ale v dobrým slova smyslu. Je to lesbický, hulvátský, bizarní. Feminismus z toho jenom stříká, avšak dělá prdel z něj zároveñ. Snad každé postavě byste tady nejraději nafackovaly ( Jeff a učitel byly však super ). Ale přes to všechno je tu spousta vtipných dialogů, hlášek a narážek. Fighty v tělocvičně či na závěr jsou super. Klub rváčů s ženskýma. ()

TheRay97

Omlouvám se, že to musím přiznat, ale tohle byl jen výstřel do tmy a vlastně to byla jen náhražka za nekonečnou nudu. Naprostá kravina, ale člověk se u toho občas zasměje. Nerealistický, takový mid, který se táhne spíš k té nižší polovině. Pokud je dlouhý den, proč ne? Za normálních okolností? Ne e. ()