Filip (Ivan Franěk) bol alchymista, ktorý žil v rudolfínskej Prahe v 16. storočí. Experimentoval s „elixírom“ večného života, ale podarilo sa mu vytvoriť len Golema (Dušan Cinkota) – neživú bytosť, ktorá mu pomohla takmer vyriešiť dlhovekosť. Filip tak vďaka nemu spolu so svojimi dvoma deťmi: synom Tomom (Josef Trojan) a dcérou Luciou (Gabriela Marcinková) žijú už vyše 400 rokov. Problémom je, že sa potrebujú dobíjať negatívnou energiou z ľudského nešťastia a zlosti. V priebehu storočí získali cenné informácie. Tou zásadnou je možnosť prejsť do vyšších dimenzií bytia. V nich neexistuje fyzické telo. Tam by neboli závislí od ľudí a mohli by žiť naveky. Do vyšších dimenzií sa dá dostať jedine cez portál, ktorý dokáže otvoriť vedomá bytosť svetla – Vedma. Tá ale prechod chráni pred zlom. Filip v priebehu storočí urobil niekoľko pokusov získať takúto Vedmu pod svoju kontrolu, ale nikdy sa mu to nepodarilo. Pri tej poslednej už bol blízko. Aby mu unikla, musela sa vzdať svojho fyzického tela a splynúť s vyššími úrovňami vedomia. Mladá Klára (Annet Charitonova) je vychovávaná v bezpečí idylického domova Ondřeja (Jaroslav Dušek) a Báry (Dagmar Havlová). Miluje hudbu a históriu. O existencii iného sveta vie iba zo svojich snov o inej dimenzii, ktoré si však doteraz nevie vysvetliť. Skladá pesničky, v ktorých sa začínajú prejavovať jej schopnosti – pracuje s liečivými frekvenciami, ale o tom tiež ešte nikto nevie, keďže ich v podstate nikto okrem pár blízkych nepočul. Začína študovať históriu na univerzite a jej profesorom je Lukáš (Ervin Nagy), ktorý sa špecializuje na obdobie rudolfínskej Prahy a alchymistov toho obdobia. Lukáš pátra po neznámom alchymistovi, o ktorom sa náhodne dozvie z istého spisu, že mal tiež Golema a pracoval na „vylepšovaní“ ľudí. Postupne sa svojím výskumom dostáva bližšie a bližšie k Filipovi a jeho rodine. Počas toho sa zoznámi s Vedmou (Antónia Lišková), ktorá prichádza medzi ľudí a predstiera, že je lekárka na psychiatrii. Ona mu pomáha pochopiť Filipa a jeho konanie, aj dimenzionálne a časové pozadie celého príbehu. Postupne sa do seba zamilujú. Klára po odhalení svojich schopností a súvislostí Filipovej rodiny odmietla vzťah s Filipovým synom Tomom, do ktorého sa rovnako zamilovala. Naopak, snaží sa s nimi bojovať. Oľutuje neskôr svoje rozhodnutie? Kým Filip je po štyristo rokoch svojej existencie na faustovských pochybách, či cena za večný život nie je privysoká, Filipova dcéra Lucia je stelesnené zlo. Teraz znovu oživí Golema a začne sa ničivý boj o prežitie, ktorý vo veľkom zasiahne aj do osudov nič netušiacich ľudských bytostí (Voyo)

krisikowa

I jako ezoterik jsem z téhle ezoslátaniny nešťastná. Je to užvaněný, děje se tam houbelec, jenom povídá. Dvě hvězdičky dávám jenom kvůli Pepíčkovi a kvůli tomu, že i když je to kýčovitý, je to projekt s potenciálem. Který se bohužel úplně projel. ()

mmirri odpad!

V seriálu je možná několik důležitých myšlenek o životě, ale jsou zabaleny do balastu, který je docela znehodnocuje. Mizerný příběh i herecké výkony a naprosto nevyužitá atmosféra jinak úžasných lokací. ()

2000_2009

Parádny Fantasty miniserial. Ale ako je už zvykom, dobré a kvalitné si Slováci nevážia. Serial má dobrý a kvalitný dej,  len škoda že mal len 5 častí, ten koniec vyzeral výborne, škoda že sa už nedozvieme čo bolo potom. Neviem či je nádej na to žeby seriál pokračoval keďže tuto na ČSFD dosiahol iba 37%. U mňa má jednoznačne 99% a to jedno percento čo nemá je iba preto že bol moc krátky ( mal málo častí, privítal by som dalšie, škoda že to nemám v moci) ()

tein

Tak toto je opravdovej pruser. Priserne dialogy a dost spatne herecke vykony, prevazne te mlade bloncky, a do toho jeste jeji otresne kvileni . Cele se to nasilne snazi byt hrooozne cool a to i zbytecnymi ultramodernimi vyrazy z anglictiny jako shit, fu*k, atd. Bez toho by to mozna byla zajimava moderni "pohadka" pro hodne male a naivni ci znacne prihlouple deti, ale takhle nechapu na koho je to se svou "naivitou" cileno. Ze by na konzumni a zcela nenarocne pubertaky??? To, ze je to konecne jiny zanr nez neustale dokola tocene debilni nekonecne serialy "ze zivota" divnolidi, z lekarskeho prostredi, ci ruzne nesmyslne kriminalky, a romcomy, tomu opravdu nepridava zadnou vyssi hodnotu, protoze toto je opravdu dost mizerne odvedena prace. Ani pokus o neco noveho se tedy neda hodnotit nijak kladne. Kdyz se ted ale divam co maji na svedomi za priserne pohromy tvurci teto slataniny, tak jsem sokovan, ze toto je vlastne uplne mistrovske dilo v porovnani s tim co uz dali svetu. Jednu * davam jen za solidni vizual i pekne lokace, a druhou za odvahu (ci drzost) neco takoveho vubec natocit. ()

Alena.Durech

Dávam 5* kvôli podpore myšlienok, inak by boli 4*. Postavy mohli byť viac charakterovo prepracované, trochu mi chýbalo viac spomalených záberov na prehĺbenie atmošky. Taktiež by som privítala širšie opisovanie už povedaného. Lebo tomu dobre chápeme len tí, ktorí sme sa o tieto témy, legendy, ezoteriku a históriu vekov zaujímali viac. Aj psychiatriu a celkovo súvislosti, informácie povedané vo filme tam mohli byť podrobnejšie rozprávané a aj v preformulovaní opakovane rozprávané,aby sa hlavné myšlienky dostali do vedomia a podvedomia viac ľudí. Alebo proste dať pozornosť kamery zblízka na tú osobu, ktorá ich hovorí a nechať čas na vstrebanie. Ale… veľmi pekné efekty a celkovo som nadšená, že túto tému niekto spracoval. Tak odo mňa ešte aj objatie a pusu tvorcom :-D Sama mám roky praxe na psychiatrii ako personál a zažila som tam ľudí, ktorí boli veľmi vnímaví, videli, cítili…ale tento svet im to nedovolil prejaviť a spracovať… alebo ani oni sami si to nechceli dovoliť. Ošetrujúci lekár ich v tom utvrdzoval a tak dokola. Trochu mi to pripomenulo Celestínske proroctvo- kniha super a rovnomenný film ledva z rýchlika 20-30% obsiahol. Ale teda Vedma dala obsahovo viac percent myšlienok, akurát pre neznalých viac do hĺbky by to chcelo a to by sa natiahlo na krásnych 7 častí potešenia😄. ❤️ Ďakujem za túto tvorbu. Teším sa nabudúce na ďalšiu. ()

zombiiik

Velmi som chcela, aby sa mi tento pocin zapacil. Napriek oblubenosti tohto zanru, striedme ocakavania neboli prevenciou sklamania. Miniseria sa snazi vyrozpravat pribeh, ktoreho scenar budil dojem ako by ho pisali piati ludia. Neviem, mozno to tvorcovia nechceli zamerne urobit ,,jednoduche”, no trosku sa v tom stratili. Pricom jednoduchost nerovna sa zle. Ak je jednoduchy pribeh skvele vymysleny a napisany, to je vyborne dielo. Miniseria ma vela scen uplne zbytocnych - dej neposuvajucich, postavy viac nespoznavajucich. (Vela filmov ma na prvy pohlad sceny, ktore sa zdaju iba ako stopazna vypln, ale opak je pravdou. Su to sceny, kde sa akoze nic nedeje, ale deje ;)) Miniseria ma papierove herecke obsadenie celkom slusne, ale vo vysledku, pekne povedane, im to az tak pekne nehra. Do akej miery moze za to spominany scenar - neviem. Ziadnu z postav detailnejsie nespozname, nevytvorime si vztah, sympatie k tym akoze dobrym alebo aj antipatie k tym zlym postavam. No aj herecke umenie kriva, Trojan a Vanek dobri, ostatni od priemeru po velmi zle, niektore sceny az boleli. A ako sa uz opakovane spravne tvorcom vycita je postprodukcia hlasov - velke fiasko, ktore len umocnili amatersky pocit, ktory som ako divacka mala. Na zaver iba premyslam, ze keby vycuc z Vedmy odovzdali studenti Filmovej fakulty VSMU ako konco - semestrovy projekt, ci by aj ti zan nedostali kritiku. ()

Lada1962

Shrnul bych to slovy "pokus, který nevyšel." Hlavními mínusy jsou velmi špatný scénář s otřesnými dialogy, kamera s místy nelogickými střihy, velmi špatné herecké výkony, kdy Dušek se Čtvrtníčkem melou svoje ezo srajdy, Dáša Havlová s každým dalším dílem lituje, že v tom hraje a o mladých hercích se nedá moc mluvit, hraje z nich pouze Trojan, který je natolik talentovaný, že dokáže zahrá dobře i s velmi špatným scénářem. Samotná vědma je předabovaná, vypadá dobře, ale celkově jde vlastně o nezajímavou postavu, která ale měla velký potenciál. Celkové vyznení i s efekty, které se přiznám, že už jsem viděl horší, mi připadá levné, amatérské a nezajímavé, což je škoda, jelikož ukázky vypadaly nadějně, ale realita je bohužel velmi špatná 1* za pokus přinést na českou scénu něco zajímavého ()

kahllan

Obrovské zklamání.  Děj rozvleklý, mohli z toho udělat jeden 1.5h film, kde by se divák  nenudil a děj  by šlapal". Přičemž témata, řekněme "esoterická", spiritualní mi vůbec v běžném životě nejsou cizí. Smichali exoteriku (tvářící se esotericky) s novodobým new age. Zřejmě chtěli tímto způsobem předat poselství. Což se však moc nepovedlo. A je  to vážně škoda, námět, téma, a některé dialogy se mi líbí.  Za což dávám jednu hvězdu. Jsem však zvědavá, kolik "vědem" se v tomto odkazu shlédne a bude se prezentovat nejen na soc sítích. Každopádně realita a fikce mají hranice přesně dle víry jednotlivců. ()

aliki78 odpad!

Omlouvám se, ale za mě velmi slabé. A to jsem se těšila, že uvidím trikově něco jako v Princezna zakletá v čase a ani zdaleka. Chaotický děj. Absolutně jsem se ztrácela a příště bych se už nedívala. ()

MarekTulen

No tak Česko zkouší nové nápady a lidi tohle tak kritizují, ano není to dobré, není to povedené, ale jak jsem říkal při Ostrovu je to jen začátek a zatím tyto nové české experimenty mají aspoň něco do sebe, takže si to tolik kritiky nezaslouží. Má to zajímavé nápady, spojitosti, jeblé postavy, nové efekty a krásný visuál, to je vše co mohu pochválit. Nezajímavý příběh, nudné dialogy a natahování jednotlivých dílů je někdy na zabití. Nevím mi lidstvo jsme fakt divné, podle hodnocení vidím že lidi chtějí zase staré, ohrané, plné klišé a už i nehumorné komedie, kterých tu za poslední léta je fakt hodně, tak podpořte i něco nového, každý jste nezačínali hned jako profesionálové. ()

Babu_unni

Zlákaly vás ty super ukázky v televizi? Nedejte na ně. Jako velký fanoušek klidně i špatných fantasy jsem víc, než zklamaná. Ztracený čas. A je to škoda. Nebýt to tak průhledné a tak strašně, ale strašně špatně udělané (na pár výjimek jako kamera a sem tam pěkné scény), třeba by to i udělalo radost. Ale s tím, jak je to doopravdy zpracované, to i nenáročného diváka donutí litovat těch pár hodin, které tomu věnoval. A pokud ne, něco s ním asi není v pořádku... (Samozřejmě proti gustu.... Nicméně pokud je někdo spokojen, prosím o vysvětlení proč, páč tady je prostě všechno špatně). ()

IronBalu

Dal jsem dva dily, jedna hvezda za vizual, jinak neuveritelna nuda. Porad se resi nejake vztahy, je to jako serial Ulice z fantasy sveta. ()

Horal.P

Tohle fakt bolelo .. strašná hudba, pekelné postsynchrony, děsivý scénář a v neposlední řadě strašné až děsivé herecké výkony. Jen pan Dušek hrál asi sám sebe...ty staršné plky, co jsem musel vyslechnout...nikdy více. Naštěstí už druhá řada nebude. ()

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (viac)