Klára žije v idylickom prostredí u starých rodičov, skladá hudbu a študuje históriu. Netuší, že má mimoriadne schopnosti a že jej zvláštne sny sa už čoskoro stanú skutočnosťou... Otvára sa portál a začína sa boj svetla a temnoty o budúcnosť ľudí. (Voyo)

quokam

"Takže lidé mají šanci? Předchozí civilizace Vám nechali vzkaz! Znovu věříš lidem? Já věřím tobě." "Bacha, je to silný... Právě takové to mám rád..." Tak pilot se hodne nepovedl. Toporné herectví, kýčovité dialogy vět stokrát řečených někde jinde někým jiným. Tohle neni fantasy, ale  ezo seriál, kde falešně vyznívá i snímání meditujícího Duška. Pochválit za mne lze jen Annetu X a Vicu K. O televizní událost srovnatelnou s Chlapem či O mne se neboj, nebo alespon Zlatou labuti, opravdu nejde. 3/10. ()

tween3r

Synopse vypadala vcelku atraktivně a líbilo se mi, že se tvůrci vydávají směrem, který v české kinematografii v podstatě nemá obdoby. Vědma vyniká po vizuální stránce, ale efekty bohužel zazdily veškerý potenciál postav. Děj se hrozně vleče, postrádá nějaký rychlejší spád a několikrát jsem se během sledování přistihl při tom, že vlastně ani nedávám pozor co se děje a místo toho hledím z okna. Chybí nějaké dynamičtější momenty, víc akce, něco, co by jednotlivé scény trochu nakoplo, aby u toho divák neusnul. Nenapomáhá tomu ani béčkové obsazení, kde ze všech pseudoherců vyniká snad jenom mladej Trojan. Další věc je dabing.. chápu, že u představitele postavy Lukáše Kaplera maďarské národnosti může být plynulá slovenština trochu problém, ale u zbytku dabovaných herců to fakt trhá uši. Začátek dost slabý.. tak nějak ale pořád doufám, že se to rozjede dřív, než bude konec. ()

Dechman

Príde mi to ako koprodukcia na reklamu niekde v Indii. Herecké výkony sú strohé a bez emócie. Ku podivu Denis Šafařík si v prvých dvoch dieloch ukrojil najviac a je jediným hrajúcim. Scenár ani nekomentujem, pretože Jiří Strach už túto tému podchytil a myslím aj lepšie spravil. Ukazovať menej je niekedy viac čo sa týka efektov. Pravdou je, že veľmi veľa informácii v prvom diely Vás rozhodia, pretože to nie ste schopný vstrebať. Na malý televízny seriál dobré, no nič moc to nie je. ()

honajz

Mno, zatím nevím. Je to taková spatlanina všeho možného - esoteriky, čarodějnictví, čaker, portálů, vědem, čertů, nesmrtelných, společného myšlenkového "cloudu" - prostě od dob Strachových adaptací Vašíčkových knih nic nového. To aspoň ten Armín v podání Lukáše Vaculíka působil zábavně. Dušek tady hraje sám sebe, jen se divím, že na rozdíl třeba od Probuzení tmy, bo jak se ten film jmenoval, tady nechodí plavat do studeného jezera nahatý. Ale aspoň chodí po lese bos. Veškrnové tu roli čarodějky moc nevěřím. Marcinková neuvěřitelně přehrává. Ten, co hraje kamaráda z dětství hlavní hrdinky, se až moc stylizuje do Lexy z Comebacku. Hudba se sem nehodí, často se snaží burácet u naprosto nijakých scén. Zvuk je strašně nasnímán, takže často hercům není rozumět, co říkají. Může to ale být i tím, že neumí mluvit. Od začátku je to tak strašně nalajnované, že doufám v nějaký zvrat, ne že v pátém dílu dojde ke konečnému souboji holky s čerticí a budou létat lasery. ()

Bozvav

První díl velmi připomínal svým nábojem úvodní hodinu do deskriptívní geometrie. Máte strach, že to nepochopíte, že to bude průser, což taky bude, ale je to tak nudné a nezáživné, že Vám to bude ke konci hodiny úplně jedno. Náboj nula, napětí mínus jedna. Dialogy stupidní a spíše odříkané, než zahrané, nějaký úvod, aby divák alespoň trchu věděl na co kouká, zcela chyběl. Pak až směšně klišovitá hra barev. Zlí alchymisté chodí v černé, tváří se ponuře a nasraně, hodní jsou ve světlé a nápadně připomínají sluníčkáře.   Někdo by měl tvůrcům říci, že beton, staré cihli a černá barva ponurou a napínavou atmosféru nevykouzlí, stejně jako samota u lesa nevyvolává vždy pocit štěstí a harmonie. Za mne tristní hlavně herecké výkony, to byla fakt tragédie. Triky mizerné a málo, ale to by nevadilo, kdyby příběh nestál za houby. Dám tomu ještě šanci čistě z holé zvědavosti, zda se to neposune k lepšímu. Zatím 20% max. ()