Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Loki_Six

When some wild-eyed, eight-foot-tall maniac grabs your neck, taps the back of your favorite head up against the barroom wall, and he looks you crooked in the eye and he asks you if ya paid your dues, you just stare that big sucker right back in the eye, and you remember what ol' Jack Burton always says at a time like that: "Have ya paid your dues, Jack?" "Yessir, the check is in the mail." ()

Zagros

Velké nesnáze v malé Číně patří do kategorie filmů, které jsem viděl jako mladý, přes spoustu objektivních výhrad se mi líbily a vždy na ně rád vzpomínám. Charisma Kurta Russella, bláznivé honičky, akční souboje, fantasy prvky, záchrana dvou krásek a především fungující atmosféra filmu, to vše pro mě dělá z filmu kultovní klasiku mého dětství, kterou bych si rád někdy znovu zopakoval a tentokrát se vůbec nebojím, že to už po letech nebude fungovat. Zastaralost původních nic moc efektů mě neděsí, o těch to totiž nebylo. ()

BlackTom

No tak ja neviem. Kurt je ako vždy skvelý, hlášok je síce poskromne, ale zato sú veľmi podarené a stále sa tam niečo deje... Ale je to taká zlátanina, že fakt stačí len raz. Naviac, číňania sú spomedzi všetkých ťamanov najviac zdegenerovaní dementi a nato sa ja nemôžem dlho dívať. Kde sa inšpiroval starý-dobrý Mortal Kombat je evidentné, aj to, že pozdravy strýčka Escobara si v 80's Carpie hojne užíval... ()

wosho

Příjemná vzpomínka na 80tá léta. Hravý film a nedokonalým hrdinou v podání dokonalého Russella. Kdo má rád filmy co se neberou moc vážně a je na nich vidět láska k béčkovým filmům. bude se mu toto dobrodružství rozhodně líbit. ()

cab

Ztrestena fantasy-pohadka pro dospele se sympatakem (Kurt Russell) na ktere se projevuje zub casu, ale ze sveho elanu, vtipu a oddychove naboje nic neztratila. 65% ()

Junglista

Neskutečně hláškující Kurt, čínská magie, souboje ála Hong Kong... může se mi tohle nelíbit? :-) Z 80s komedií u mě velmi vysoko. Docela sem kdysi čučel, když mi zjistil, že tuhle neskutečně zábavnou kravinku natočil mistr hororu. Touhle odbočkou si u mě ostudu rozhodně neudělal. ()

Paity

Ano, je to strašně šílené supercéčko. Zvláště ta obluda na konci. Ta je fakt dokonalá. Jinak jde o jedno z mála takových blbostí, na které se dá koukat, protože tomu nechybí vtip. Na druhé straně je ale fakt, že triky jsou šílené, děděk na vozíků už patrně vstal patnáctkrát z hrobu a jeho ochránci z bambusovými klobouky vypadají jako z Mortal Combatu. No nevidíte ten jasně silný scénář... :D ()

Corpsegrinder

John Carpenter a Kurt Russell spolu natočili jedny z nejlepších béček ale tomuhle dám kdykoliv přednost před The Thing jelikož to je prostě víc uvolněný a svižný. ()

F.W.Colqhoun

Když jsem z toho před několika dekádami z kina odcházel, měl jsem se za Číňana co umí létat. To mě sice nedávno přešlo, ale že je to všechno v reflexech mi hned tak někdo nerozmluví. Film ztělesňuje pozoruhodnou ukázku disproporce mezi tím, kolik se toho ve filmu může dít [tempo a dynamiku lze snadněji přirovnat k pouťové atrakci než k filmu] a jak málo se v něm zároveň může stát – příběh sestává vlastně jen z pobíhání hrdinů po architektonicky velmi zvláštně řešené čtvrti. Je vlastně div, že jsem tím při nedávné repríze začal být znaven až těsně před koncem. Nejpádnějším důvodem koukat na tenhle infantilní film je Kurt Russell ve své nejlepší hyper-buranské formě, konfrontovaný hodinu čtyřicet s východní tradicí tak, jak ji chápe Carpenter – gumovými příšerami, špatně natočenými bojovými a wuxia výjevy, skladišti a dalšími nesmyslnými [a podivně sousedícími] prostorami, plnými chlápků navlečených v kimonech a mávajícími sekáčky na maso. Tato konstelace zavdává příležitost k jednomu z nejhustších výskytů hlášek za jednotku času. Vždy spolehlivě pobaví. ()

farfalla

Čínská čtvrť v San Franciscu v romantické podobě. Zlý kouzelník nechal unést dvě ženy. Jack Burton (Kurt Russell) a Wang Chi (Dennis Dun) se je vydají hledat do podzemí v Čínské čtvrti, které je spletí opuštěných skladů, zatopených kanálů, firem, hotelů, zadních dvorků. Zlý čaroděj se dívek nechce vzdat, a tak ti dva za pomoci dalších číňanů musí bojovat nejen s kouzelníkem, ale i s jeho třemi magickými bojovníky, hordou čínských bojovníků, ale i nestvůrami. Velmi oddychová komedie ve stylu kung-fu 80. let. ()

Wishkah

Neuvěřitelná nostalgie, která mě k tomuto filmu váže mi dává příkaz dát co nejvyšší hodnocení jde. Tenhle film je klasika, která mi vždy udělá velkou radost, kdykoli se na ni dívám. Kurt Russel je tu největší borec, který přitom nikoho za celý film nenakope a celý film ovládá taková zvláštní atmosféra. No prostě při tomhle filmu se vrací kouzlo dětství ()

colapso

Úžasná béčková jízda z 80tých let,pro ty co,podobné filmy z těchto let milují a ne pro intelektuální pisálky ,kteří se vyžívají v nudných komentářích. ()

Wiluna

Ďalší, pre mňa skvelý výtvor z dielne Johna Carpentera, ktorý zakaždým pobaví a nadchne svojou čarovnou infantilnosťou. Film má veľmi zábavnú premisu a je to hlavne pre tých, ktorí hľadajú tú čistú príchuť 80. rokov. Človek si pri skvelom Kurtovi Russellovi užije skutočne efektívnu popcornovú jazdu! ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)