Delá z Navarone

• Česko Děla z Navarone (viac)

Kultový vojnový film s Gregory Peckom, Anthony Quinnom a Davidom Nivenom. Sú to muži na pohľadanie. Sú to muži činu. Ako členovia spojeneckého diverzného komanda sú spolu s ostatnými vyslaní na nebezpečnú misiu, ktorá má za cieľ zničenie veľkých poľných diel nemeckej armády. Tie sú sústredené na ostrove Navarone a sú pripravené ohrozovať životy 2000 britských vojakov uväznených v obkľúčení nacistických vojsk.... Film vo svojom čase zaznamenal fenomenálny úspech, ktorý okrem iného znamenal aj sedem Oscarových nominácii... (STV)

William_Kirk odpad!

Kompletní děj tohoto k uzoufání nudného, dvě a půl hodiny se vlekoucího filmu nádherně shrnuli do cca 3 minut (ANO, TŘÍ MINUT) v úvodu volného pokračování s názvem „Oddíl 10 z Navarone“. Bez váhání dávám této koncentrované verzi přednost :-) „Děla z Navarone“ postrádají napětí, akci, drama, humor… 3/4 stopáže se neděje v podstatě nic. Jediným pozitivem filmu je právě skutečnost, že po 17 letech vzniklo kouzelné pokračování „Oddíl 10 z Navarone/“. To je podle mého pravým opakem „Děl“, protože je svižné, vtipné, dramatické, akční i dobrodružné. ()

xander

Nadpriemerná vojnová dráma so skvelou trojkou Peck-Quinn-Niven. Výborný príbeh, skvelé obsadenie, no s takými hviezdami sa dalo urobiť ešte viac. Slabšie 4 hviezdičky, hlavne kvôli dľžke filmu, tvorcovia nedokázali udržať pozornosť po celých 150 minút, niekedy som sa trošku nudil. ()

Woyczek

Kromě ohraných keců na začátku o tom, jak nemají šanci, bych neměl filmu co vytknout. A Anthony Quinn je tu absolutní špička. Jak zahrál svou postavu to nemá konkurenci. ()

MartinBFFan

Guns of Navarone je jednoducho klasika a nie nadarmo. Tento film je na svoju dobu veľmi dobre urobený. Práca s kamerou a špeciálne efekty sú skvelé a občas pôsobia prekvapivo uveriteľne. Dialógy sú zaujímavé, akcia je celkom dobrá, napätie by sa dalo krájať a obsadenie je skvelé. Film má pomalšie tempo a tak by som ho odporučil len tým, ktorí to dokážu vydržať. Jednoznačne odporúčam. ()

Spapanek

Jedna hvězda. Možná, že časem své hodnocení změním, ale rád bych ho zkusil obhájit. Nemám nic proti hereckému obsazení, je hvězdné, ale tady se přesně projevuje důvod, proč nemám rád filmové verze knížek. Knihu jsem četl několikrát a je skvělá. Pro mne nepochopitelné a nesmyslné změny ve scénáři, které podle mě vedou k naprosté potupě předlohy, mi však zážitek naprosto pokazily. Důvod proč se v předloze dva největší kamarádi musí ve filmu nenávidět (mimochodem jen proto aby se na konci v happy endu usmířili) jsem opravdu nepochopil. Také vypuštění postavy Loukiho a nahrazení ho sestrou jednoho člena výpravy mi přišlo úplně nesmyslné.... Proto si Ti, kteří nečetli knihu můžou směle přidat dvě hvězdičky, film by si to zasloužil, kdyby neměl knižní předlohu, ale já si za svým hodnocením stojím. ()

Lion438

Jeden z těch slušných válečných filmů. Zajímavé je, že Řekové jsou tu vykresleni jako neuvěřitelně silný a sebevědomý národ, který až na jednu výjimku mezi sebou nemá jediného zrádce. ()

misto

Predchodca dnešných akčných filmov. Bohužial nič viac. Keby vtedy mali dnes možnosti ako sú dnes, tak je z toho Expendables :) pre mňa nereálne spracovaný film. ()

PORTER44

Docela povedená válečno dobrodružná podívaná ,cesta komanda která má za úkol zničit obří děla zabudované ve skále v Navarone cestou tam však mají spoustu problémů jak mezi sebou tak s nepřítelem,hvězdné herecké obsazení Peck,Quinn,Niven i na docela dlouhý film se nebyl čas nudit . ()

andy60

Proč má mnoho režisérů potřebu vykreslovat německou armádu jako spolek naprostých tupců? To, jak snadno se naši hrdinové dostávají ze zajetí je do očí bijící. Zkrácení filmu o hodinu by mu asi také prospělo. Jinak, na svou dobu, dobrý průměr. ()

Navštivte Noc v Hollywoodu

Navštivte Noc v Hollywoodu

02.09.2008

A nemusíte daleko. Stačí v sobotu 6. září ve 20 hodin zavítat do Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Tam se totiž koná slavnostní koncert filmové hudby A Night in Hollywood. Pod moderátorským vedením… (viac)