Jaký byl váš život, než se náhle všechno zastavilo? Filip je od dětství rozený vítěz. Navštěvuje poslední ročník medicíny a užívá si života, ať už jde o sport, nebo dívky. Po studiích by rád nastoupil do hradecké nemocnice. Jenže toto přání se mu splní dřív a jinak, než plánoval. (Česká televize)

mira007

První díl nového seriálu ČT se mi líbil tím moderním hávem - rychlý střih, cool voiseover, dávka sexu...  teda vlastně to posledně jmenované je jaksi na sílu, ale nemám z toho osypky jako jiní, ikdyž je to přesně ten styl, který nemusím, kdy režisér svlíkne hezkou holku a pak to natočí skrz nějaký cukrlátka a z poza různých předmětů, že z hlediska nahoty není skoro nic vidět, ale přesto to vypadá jako nabušená pornoscéna, aby hlavní hrdina vypadal jako ultramačo. Sorry, bylo to na sílu a neuvěřil jsem tomu. Nicméně slabé hodnocení dávám z jiných důvodů - nenávidím filmy o nemocech a umírání ( a na toho chudáka Bartošku se moc dobře nekouká, když to teď má "on-line" ) ale hlavně to ve výsledku vlastně žádná pecka, která chytně nebyla. ()

jasse

Přesně jak řekl liskam....až jsem se prokousala všemi těmi šukačkami, závěr už stál za to.  Snad už to tak půjde i dál. ()

Chudobka

V záplavě detektivních seriálů konečně změna. Těžké téma podané humornou formou je přesně to, co mi sedí. Kdo by se nebál rakoviny? A ještě když přijde v tak mladém věku.  Spojení Kopáčové s Podzimkem je slibné. Možná trochu nadsazuji v hodnocení, ale první epizoda mě bavila. Ztvárnění hlavního hrdiny je velká příležitost pro Filipa Březinu, líbili se mi i Brodská s Řezníčkem a Robert Nebřenský v roli šéfa neurochirurgie. Příliš mnoho postelových scén chápu jako protiklad k tomu, co nás čeká v dalších epizodách. Rozhodně mi vadily míň než ve filmu o Myslivečkovi. ()

MiniMinion

Za mě velice solidní pilotní díl. Na české poměry dobře natočený a nastříhaný, režie je velice jistá, herci hrají dobře, šlape to a má to energii. Některé postavy jsou trochu nepříjemné, v tom se zdejšími komentáři souhlasím, ale doplním: viděli jste někdy v životě něco? Víte co znamená osobní vývoj? Charakterový oblouk? Za pár dílů budete mít Filipa rádi :) A naprosto nechápu kritiku, že je seriál depresivní… jestli jste čekali, že pořad o rakovině bude samé sluníčko a duha, to je asi na vás… ()

SidneyP

Není to tak hrozné, jak to většina lidí tady cítí. Nicméně, co mi vadí fakt ohromně, je to, že jak trailer, tak i první epizoda jsou jak PŘES KOPÍRÁK z belgického originálu. Stejné dialogy, lokace, kurva existuje tady v Česku vůbec někdo, kdo dokáže vytvořit něco originálního? To neni možny... ()

kondor77

Čekal jsem trochu více černého humoru (s ohledem na název) a možná i špetku cynismu, ale dočkal se jen docela zábavného, žel neškodného dílu. Snad tvůrci v dalších dílech trochu přitlačí na pilu. ()

FOCKE_WULF

Duchovní vůdce Jaroslav Dušek řekl, že rakovina je volba člověka. Na všechny rakaře je tedy nutno pohlížet jako na podvodníky, kteří tímto extrémně slizkým způsobem žádoní o naši pozornost a soucit. Česká televize moudře odložila soustrastné dredy a na téma cancer natočila clinic porno. ()

šakal007

Silný námět, hlavní hrdina dobrej, ale přesto první pocity jsou spíš, že jde o průměrný seriál. Definitivní názor si ale udělám až později, má smysl dát tomu šanci. ()

Amonasr

Místy docela vtipný díl a také docela uvěřitelný, I když humorná nadsázka vede k přehrávání, což je u komedie asi odpustitelné. Co mi ale vadí, a jsem rád, že tady v tom nejsem sám, je ona přemíra souložení, bez níž se už dnes televizní tvorba nedokáže obejít. Na DAMU to bude asi jeden z povinných předmětů pro studenty, protože to je to, co před kamerou pak musí dělat nejčastěji. ()

Anianna

Velmi dobrý začátek seriálu. Zvláště oceňuji práci s kamerou a střih. To střídání prostředí, zrychlování, zpomalování, kamera v trávě nebo naopak snímání shora. To se mi opravdu líbilo, dávalo to snímku originální kabát, který u české televizní produkce nevidíte. Až z titulků jsem pochopila, že seriál je převzatý, proto má zřejmě licenčně nastavené nějaké vizuální standardy. Pokud tomu tak není, smekám před všemi za kamerou a ve střižně. K obrazu výborně seděl hudební doprovod. Co se týče samotného příběhu, netroufám si po prvním díle říci, zda má opravdu potenciál být komediální. Ono už to vymezení komedie/drama je takové alibistické. Jako bychom se báli říci, že vážné téma nelze zpracovat jinak než vážně. Rozhodně zatím vnímám, že se k tématu tvůrci staví s nadhledem. Uvidíme. Z hereckých výkonů mě zaujala Alžběta Malá (vnučka pacienta). Hrála autenticky, naprosto bez masky, což se u řady postav říci nedá, někteří působili příliš schematicky. ()

Heyyy

Jaj, no nevim, nepřipadám si jako puritán, ale čtyři sex. scény s třema různýma babama během cca 40 minut... Vypadá to, že si máme z tohoto seriálu o medicích odnést hlavně to, že čím víc zářezů, tím víc lékař :D ()

lake-lake

mixt fílinks… námět a forma celkem ujde (a vlastně není divu, když jsou nepůvodní), ale dobré momenty jsou rychle vystřídány trapnou českou světovostí; ty šukačky mediků sice za totáče byly a zřejmě pořád jsou realita, jen si myslím, že by se nemělo tolik tlačit na pi.u jinak prý má ČR nejvíc neurochirurgů na počet obyvatel, ale zubařina asi není tak atraktivní dávám tomu šanci, ale možná nevydržím ty chvilky pravé tradiční národní pohody při křtinách (na které nakonec nesmyslně dorazí jen pár lidí, aby si dali svíčkovou se šesti) ()

Daniel2003

Říkejte si, co chcete, ale režie Terezy Kopáčové je každým počinem blíž ke genialitě. Jo a i Matěj Podzimek s těmi scénáři poslední dobou taky slušně válí. Velmi fajn! ()

Prubner

Po prvním dílu: zatím těžkopádné, rozvláčné, špatně zrežírované, špatně zahrané, nezábavné. Nejhorší  z herců je Tereza Brodská, která zřejmě za poslední léta zapomněla hrát (a ztloustla - pokud není vycpaná). Ostatní na tom nejsou o moc lépe, snad kromě Bartošky a Řezníčka. Dám tomu ještě šanci, ale nevím, nevím. ()

Algen

Dobrý nápad, jak otevřít debatu o rakovině, zabili tvůrci hromadou sexu. Nevím, jestli chtějí dehonestovat lékaře nebo pacienty. Zkrátka nejsem cílová skupina, protože mě to neoslovilo. Uvidíme, jestli v dalších dílech bude více rakoviny a méně sexu a nebo obráceně. ()

jungewolf

Velice dobrý rozjezd, jsem zvědavý na další díl . Manželská dvojice Filipových rodičů (T.Brodská a P.Řezníček) nemá chybu, bavil jsem se ....  . Seriál se natáčel hlavně v Hradci Králové a v tamní Fakultní nemocnici. A taky na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové. Výborný jsou autentické výpovědi skutečných onkologických pacientů v závěru dílu, nemají chybu .... .*** 1.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 7.1.2024, 20.10 . ()

brasek odpad!

Prvú epizódu som ani nedopozeral a ostatné nemám chuť ani vidieť. Nechutné, samé porno, trápny humor... absolútne "skvelý" príklad pre mládež a potom sa čudujete, že svet sa borí! ()