Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Recenzie používateľa Anianna k tomuto seriálu (7)

Epizoda 1 (2024) (E01)

Velmi dobrý začátek seriálu. Zvláště oceňuji práci s kamerou a střih. To střídání prostředí, zrychlování, zpomalování, kamera v trávě nebo naopak snímání shora. To se mi opravdu líbilo, dávalo to snímku originální kabát, který u české televizní produkce nevidíte. Až z titulků jsem pochopila, že seriál je převzatý, proto má zřejmě licenčně nastavené nějaké vizuální standardy. Pokud tomu tak není, smekám před všemi za kamerou a ve střižně. K obrazu výborně seděl hudební doprovod. Co se týče samotného příběhu, netroufám si po prvním díle říci, zda má opravdu potenciál být komediální. Ono už to vymezení komedie/drama je takové alibistické. Jako bychom se báli říci, že vážné téma nelze zpracovat jinak než vážně. Rozhodně zatím vnímám, že se k tématu tvůrci staví s nadhledem. Uvidíme. Z hereckých výkonů mě zaujala Alžběta Malá (vnučka pacienta). Hrála autenticky, naprosto bez masky, což se u řady postav říci nedá, někteří působili příliš schematicky. ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

Druhý díl stejně dobrý jako ten úvodní, snad ještě trošičku víc bezprostřednější, živější. Postavy jsou už svým charakterem jasně definované. Výborný Březina! Hrál uvěřitelně. A ti jeho hřišťoví kamarádi jakbysmet. Skvělý Řezníček! Řekla bych i skvělá Brodská, ale ne. Ona hraje takovou slepici, že ji autenticky jen tak někdo zahrát nedokáže. A hlavně oceňuju to souznění obrazu a hudby, to se tedy nevidí a neslyší. Přímo božský výběr skladeb včetně Delibesova operního duetu, který záhy vystřídala soudobá rocková skladba, přesně emočně doladil vizuální scény! Kamera a střih opět famózní. 5* si (věřím) nechám na další díly. ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

Další výborný díl. Charakteristiky postav jsou dobře vystavěné. Jen u Kalinové jsem na rozpacích. Typická slepice se nechová tak, že barvami znehodnotí celý pokoj jen proto, aby se zbavila frustrace. A že ho znehodnotí, je nabíledni, protože výtvarníci barvy, které se dají umýt, nepoužívají. Jo, kdyby tam byla dlažba, tak to možná seškrábe... Za tu nejednoznačnost Tereza Brodská nemůže. Prostě vyfasovala postavu, která není hratelná. Alžbětu Malou už jsem chválila, po tomto dílu přidávám Bartošku a Terezu Volánkovou v roli Kalinovy prodavačky. Je v mimice a gestech velmi úsporná, ale o to víc civilní. Skvělá kamera, střih, hudba, triky, animace. A reaguji na uživatele Benden: OPRAVDU JSEM DOHLEDALA 4 UŽIVATELE, KTEŘÍ DÁVAJÍ OD 1. DÍLU ODPAD. Nevěřím, že 3 z nich všechny díly skutečně viděli, a u jednoho nevěřím, i z důvodu jeho přezdívky, že existuje v reálném časoprostoru. Během dne je totiž schopen zhlédnout a ohodnotit několik desítek filmů. Jasný rekordman ČSFD. ()

Epizoda 4 (2024) (E04)

"To jsme tady u Moravce, nebo co?" Díky Alžbětě Malé dnes dávám maximum. Ta holka mě baví! ()

Epizoda 5 (2024) (E05)

Po minulých pěti hvězdičkách jdu s hodnocením dolů. Dnes bez spádu, navíc se řeší pouze intimní vztahovost. A hudba, tak žánrově různorodá a poutavá v minulých dílech, jako by někam zmizela. ()

Epizoda 7 (2024) (E07)

Dnes jsem podlehla písni Nothing Else v závěru: Nechceš být bohatý jako všichni ostatní, chceš jen zestárnout, sedět, zatímco ostatní běží, tady se nedá dělat nic jiného, ​​než se líbat pod hvězdami...... atd., atd. Krásná píseň. Ano, jsem citově vydíratelná. ()

Epizoda 8 (2024) (E08)

Tereza Kopáčová odvedla vynikající práci už v Metanolu, ale tento seriál vystřelila vysoko nad českou seriálovou produkci jednadvacátého století. Nechci chválit dojemný happyend proto, že to byl happyend, chci vyzdvihnout tu emoční nálož, kterou my, diváci, potřebujeme, i když se k tomu neradi přiznáváme. A myslím, že režisérka závěr ukočírovala přesně v té míře, aby nepůsobil lacině. Střihač stříhal jak o život, herci se ve výkonech předháněli a píseň Toma Walkera Leave a Light On mi zní ještě v uších. ()