Kdy člověk ztrácí víru v medicínu? Filip oslavuje své vyléčení, ale stojí před ním další těžký úkol: přesvědčit Antonína, aby podstoupil náročnou operaci při vědomí. Jarka nechá Davida nafotit svůj akt, brzy ovšem zjišťuje, že on k jejich vztahu přistupuje podstatně volněji než ona. (Česká televize)

Eleanor05

Ha, ha, doktor přemlouvá pacienta, aby šel na operaci a pacient si ještě klade podmínky? To má být sci-fi? Po doktorech chodím od patnácti let a drtivá většina jsou arogantní, namyšlení, necitliví jedinci. Vstřícně a slušně s vámi jedná málokdo, takže pan doktor Brukner je tak možná z říše snů... 1*. ()

Chudobka

Že by si pacient kladl podmínky, jak bude probíhat jeho vyšetření a operace, je zcela nevěrohodné. Kdyby to byl pacient Bartoška, možná by se tomu dalo i trochu věřit. Ale zde je to obyčejný pacient, žádná významná osobnost. A Filipova matka se kajícně vrací domů, neboť konečně prohlédla. Kdo by to čekal, že? I přes některé nedostatky je seriál pořád nadprůměrný, pro mě je nejsympatičtější postavou otec - výborný Pavel Řezníček. Tato epizoda patřila Bartoškovi, který dokázal, že je výborný herec (i když nepatří k mým oblíbencům). ()

marhoul

Pozor spoiler! Milovaný Jiří Bartoška ve velké seriálové roli zemřel 2x a v obou případech to byla u telky hotová národní tragédie. 😭😉Nechci vidět, až se to doopravdy stane. Tak pane Bartoška, držte se, hlavně zdravíčko. Bavte nás svým nadhledem, velkorysostí, sympatickým fanfarónstvím minimálně do stovky, děláte to báječně! ❤️ Výborný díl. ()

William_

Skvělý a lidský Jirka Bartoška. Nic víc k tomuto dílu ani nejde napsat. Samozřejmě že to má několik nereálných a v realitě nevídaných věcí, jako třeba že si pacient klade podmínky léčby, ale je to seriál - kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Zajímavé že v ordinaci podobné praktiky nikomu nevadí a tady jo. Za mě velice emotivní díl. ()

castor

V nejhorším období života ho potkalo to nejlepší. No, uvidíme, kdy se bude Filip zase chovat jako debil a celé to s úžasnou Alžbětou Malou pokazí. Nicméně teď „slaví“ měsíc bez rakoviny, mimochodem jeho otec Pavel Řezníček je při tomhle úvodu výborný. Následně žezlo přebírá neméně skvělý Jiří Bartoška, který nechce podstoupit náročnou operaci při vědomí. U některých pasáží předchozích epizod bylo lehce cítit, že scénář vznikl v jiném prostředí (původní verze belgického seriálu Gevoel voor Tumor), autor knihy Leander Verdievel se podílel i na české verzi scénáře, uznávám ale, že celkově jde o citlivé uchopení. Snad jen soucitnější mohli být tvůrci v případě druhotné linky Filipových rodičů, která prostě zabírá moc času. Trubka Jarka se nechává nafotit a její dlaždice dostane zatraceně lákavou slevu. ()