Kdo vám je oporou v těžkých časech? Filipovi začíná chemoterapie, kvůli které musí být hospitalizován. Pokoj sdílí se svérázným Antonínem, jehož navštěvuje vnučka Hana. Tu Filip shledává nesnesitelnou, stejně jako ona jeho. Jarka umožňuje Mirkovi, aby se vrátil domů. Ale ne, aby ho vzala zpět. Uvědomila si, že tím, kdo musí odejít, je ona. (Česká televize)

PetrPan

Nebejt nakonec moc fajn dalšího dílu, tak jsem to tady málem utnul. Tahle klišovitá srajda  s  děsně cool kamarády z ragby, jednou z nejhorších nemocničních rádoby dojemných scén s "tumorosaurem", za niž by se měl Jirka Bartoška vzdát ředitelování Varů. Tohle byl fakt sladký nesmyslný běs.. Ale asi nejvíc mě tu začal srát vývoj kolem (pořád ne nahé) Terezy Brodské a Pavla Řezníčka, tenhle tumor české dramatické tvorby si vážně strčte do prdele.  Sice to nejhorší s chlapem a pračkou přijde až příště(jejda zase spoiler), ale řízek v obytňáku nebo krásná kamarádka taky stojí za to. Dvě a to jsem milostiplnej. ()

Stružák

Poměrně zajímavý téma seriál nabízí, ale pomalu ale jistě se z toho stává taková telenovela, řeší se tam miliarda věcí okolo a to hlavní téma je v podstatě hodně upozaděný. A Tereza Brodská mě taky začíná štvát. Její postava je možná fajn (protivná, ale tak nějak správně protivná), ale Brodský herecký výkony úplně na úrovni nejsou. Asi seriál tak nějak ze setrvačnosti dokoukám, ale upřímně od něj už moc neočekávám. ()

castor

Sebestředný děvkař a floutek. Úspěšný na praxích i na ragbyovém hřišti. A pak večer s opačným pohlavím, když zapíjí s kamarády výhru. Teď je ale všechno jinak. Ozařování byl jen předkrm. Filipa čeká chemoterapie. A na tu první si nemohl vybrat lepší doprovod než nesnesitelnou matku. Nekonzistentní chování postav holt pokračuje. Znovu se omlouvám, ale postava Terezy Brodské je prostě zatraceně hloupě napsaná. A je jedno, zda se zrovna po letech setkává se světáckou bývalou spolužačkou nebo řeší synovo pyžamo na spaní. Fajn „přístup“ a odvaha pacienta Jiřího Bartošky ztvárnit někoho, když sám v reálném životě s nemocí bojuje (dinosaura ale nechť pro příště přenechá někomu jinému). Pořád je cítit, že něco lepíme na zahraniční originál se snahou být cool a fresh za každou cenu, ale zvyknul jsem si. První vrkání s vnučkou Bartošky moc fajn – protože Alžběta Malá. ()

jungewolf

J.Bartoška je vynikající. Smekám před faktem, že si v roli Antonína zahrál vlastně sám sebe, protože v době natáčení se skutečně léčil jako onkologický pacient .... . Velice krásná Alžběta Malá (mimochodem pro mě osobně herecký objev) coby Antonínova vnučka Hana je čím dál lepší. Roli galeristky Ester, kamarádky Filipovy maminky Jarky (T.Brodská) si zahrála slovenská herečka Diana Mórová. A Tereza Volánková (mj. komediální seriál Dobré ráno Brno) zase Terezu, zaměstnankyni Filipova otce Mirka . ***Autorem obrazů v seriálu je Tomáš Fišera . *** 3.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 21.1.2024, 20.10 . ()

Omnibus

Místo krve limonáda, chemoška si vlasů žádá.“ Neměly Filipovi vypadat vlasy? Tak prý ne, záleží to na druhu chemoterapie, odolnosti organismu a na libovůli scenáristy. OKÉNKO VIP POKOJE: [][] tedy jednolůžkového, je zavřené. [][] Filip musí zkousnout dvoulůžák a pouhý závěs, ráznou sestřičkou na ukázku zatažený. To je život. Nejen rodiče a nemoci, ale ani spoluležící na pokoji onkologie si nevybíráš. [][] Neadekvátní kamarády však ano. Hlučné tlučhuby s ragbyovou šiškou místo mozku a s metrem piv v úzké přepravce. Blbouni, metr jogurtů by bodnul víc. [][] Naštěstí je Filip klikař par excellence a ze spoluležícího se vyklube Jiří Bartoška, tedy Pan herec i Pan bojovník s nemocí. Klobouk dolů za odvahu ztvárnit takovou roli, když v reálu sám s rakovinou bojuje. Držíme palce! [][] Jarka Kalinová „válí.“ Minule dostala dlažičkou Jarkou po hlavě a tím se jí rozsvítilo. Dnes opilá kydá z plechovek barvu na plátno a zblblá kamarádkou světačkou tomu říká umění. Pálí mosty a na stará kolena chce „začít znovu“. Udělá padesátiletou tlustou díru do světa? A zajímá mě to vůbec? ()

• Antonínem (Jiří Bartoška) zmiňovaný základ pro chemoterapii je Adriamycin, což je cytostatické antibiotikum produkované bakterií Streptomyces a bylo objeveno v polovině 50. let 20. století jako sloučenina ve vzorcích půdy blízko Castel del Monte, italského hradu v Apulii. (Faustka)