Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Recenzie používateľa jungewolf k tomuto seriálu (8)

Epizoda 1 (2024) (E01)

Velice dobrý rozjezd, jsem zvědavý na další díl . Manželská dvojice Filipových rodičů (T.Brodská a P.Řezníček) nemá chybu, bavil jsem se ....  . Seriál se natáčel hlavně v Hradci Králové a v tamní Fakultní nemocnici. A taky na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové. Výborný jsou autentické výpovědi skutečných onkologických pacientů v závěru dílu, nemají chybu .... .*** 1.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 7.1.2024, 20.10 . ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

V tomhle dílu je realisticky vystižené, jak se šíří klevety .... . Evu, sestru na radiologii, kam Filip dochází na ozařování, hraje Magdalena Borová . Těším se na J.Bartošku . *** 2.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 14.1.2024, 20.10 . ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

J.Bartoška je vynikající. Smekám před faktem, že si v roli Antonína zahrál vlastně sám sebe, protože v době natáčení se skutečně léčil jako onkologický pacient .... . Velice krásná Alžběta Malá (mimochodem pro mě osobně herecký objev) coby Antonínova vnučka Hana je čím dál lepší. Roli galeristky Ester, kamarádky Filipovy maminky Jarky (T.Brodská) si zahrála slovenská herečka Diana Mórová. A Tereza Volánková (mj. komediální seriál Dobré ráno Brno) zase Terezu, zaměstnankyni Filipova otce Mirka . ***Autorem obrazů v seriálu je Tomáš Fišera . *** 3.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 21.1.2024, 20.10 . ()

Epizoda 4 (2024) (E04)

Fotografa Davida(vystavujícího v Esteřině galerii - D.Mórová) hraje Petr Vaněk. Haninu babičku Marii(manželku dědy Antonína) hraje Iveta Dušková. Autory fotografií (v Esteřině galerii) jsou Lukáš Dvořák a Zdeněk Kovář. ***4.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 28.1.2024, 20.10 . ()

Epizoda 5 (2024) (E05)

Herecký koncert A.Malé, F.Březiny, T.Brodské, P.Řezníčka a samozřejmě J.Bartošky. Vynikající milostná scéna Jarky(T.Brodská) a fotografa Davida(P.Vaněk) a taky Filipa(F.Březina) a Hanky(A.Malá) a ještě víc jejich následná hádka .... . Vynikající byla taky D.Mórová - galeristka Ester/kamarádka Jarky a její "loving art" ... -:) . Malou roličku Luďka, spolupacienta ve  Filipově pokoji famózně vystřihl Jan Holík . Záchrana života ragbisty z rivalského týmu byl nejsilnější moment ....  . Jednoznačně ZATÍM nejlepší díl . ***Tahle 5.epizoda je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 4.2.2024, 20.10 . ()

Epizoda 6 (2024) (E06)

Vynikající díl, nejlepší byl J.Bartoška(Hanin děda Antonín). Těším se na 7.díl. ***6.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 11.2.2024, 20.10 . ()

Epizoda 7 (2024) (E07)

Herecký koncert hlavně T.Brodské(Filipova máma Jarka), P.Řezníčka(jeho táta Mirek) a A.Malé(Hanka) +samozřejmě F.Březiny(Filip). Výborní jsou taky Mirkovi podřízení v práci: Tereza(Tereza Volánková), Tomáš(Marek Pospíchal), Matěj(Václav Šanda), Michal(Petr Buchta), a ještě asi někdo další ....  . Moc pěkný byl fórek se spolupacientem(taky opilým), když mu Filip coby "Honza" dělal alibi ... . Jsem zvědavý na poslední 8.díl. ***7.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 18.2.2024, 20.10 . ()

Epizoda 8 (2024) (E08)

Vynikající konec výborného seriálu, který otevřel dosud opomíjené téma, jak žijí lidi bojující s rakovinou . Jó, holt realistické, přitom kvalitní příběhy u nás točí jen Česká televize, to je bez debaty ... .***Poslední 8.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 25.2.2024, 20.10 . ()