Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Recenzie používateľa PetrPan k tomuto seriálu (6)

Smysl pro tumor (2024)

Ačkoliv jsem v polovině seriálu ztrácel iluze, nakonec si mě autoři získali a byť se Smysl pro tumor nedá považovat za světový seriál, nakročeno má jen v některých ohledech, tak možná paradoxně to naše české uprděné malé mě na tom chytlo nejvíc. Klišé místy kopec, ale kdo si lže do kapsy, že skutečný život je klišé prost, ten dost možná nežije. Vyrovnávání s rakovinou jsem bohudík nezažil, vyrovnávání s postižením blízkých ale ano a tak nelze než s poselstvím filmu zkrátka a jednoduše souznít. ()

Epizoda 1 (2024) (E01)

Zvláštní, první díl je modrej a mně se vlastně společně se čtvrtým líbil nejvíc, Svěží, vtipný a nadějný rozjezd. Místy i dost neotřelý a puritánské výtky stran  údajně cizorodého šukálismu v českým seriálu si strčte za klobouk. Nebylo to laciný a bylo to moc fajn, Filip je holt kaňour a holky sváděl pěkný, čili proč ne.  Mě by naopak přišla laciná nahá Tereza, i když na tu asi v dalších dílech taky dojde (tady je to ale skoro spoiler, sorry).  Čili tady velmi rád trochu nadhodnotím a osolím pětkou. ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

Nebejt nakonec moc fajn dalšího dílu, tak jsem to tady málem utnul. Tahle klišovitá srajda  s  děsně cool kamarády z ragby, jednou z nejhorších nemocničních rádoby dojemných scén s "tumorosaurem", za niž by se měl Jirka Bartoška vzdát ředitelování Varů. Tohle byl fakt sladký nesmyslný běs.. Ale asi nejvíc mě tu začal srát vývoj kolem (pořád ne nahé) Terezy Brodské a Pavla Řezníčka, tenhle tumor české dramatické tvorby si vážně strčte do prdele.  Sice to nejhorší s chlapem a pračkou přijde až příště(jejda zase spoiler), ale řízek v obytňáku nebo krásná kamarádka taky stojí za to. Dvě a to jsem milostiplnej. ()

Epizoda 4 (2024) (E04)

Skoro pět, páč jsem tomu už po prvních deseti minutách nevěřil. Chlap a utopenci, Chlap a pračka a Ženská a kotel... ty vole. Český seriálový reálie, na kýbl. Ale pak to naštěstí rozbalil Filip na Hanku a tahle (bohudíky!) hlavní linka mě fakt bavila. Směřuje k pravejm nefalšovanejm slzám a  zřejmě to vezmeme přes Jirku Bartošku (ne, to spoiler není, jen kvalifikovaný předpoklad). Takže zase s nadějí do dalšího dílu. Byť teda na tu nahou Terezu se pravda moc netěším a zaděláno už bohužel je... ()

Epizoda 6 (2024) (E06)

Za mě výborný díl, který si pro sebe ukradl skvělý Jiří Bartoška. ()

Epizoda 8 (2024) (E08)

A na závěr přesně to, co jsem celou dobu očekával. Výborná ždímačka, jakou si tohle téma prostě bez veškerých pochyb zaslouží. Navíc se seriálu daří uzavřít i příběh Filipových rodičů a přesně takové "heroické" konce mám rád, tak to má být. ()