Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Recenzie používateľa Omnibus k tomuto seriálu (4)

Epizoda 1 (2024) (E01)

Smrťák v bílém plášti, snímek přináší, duše mlhou bloudí. Lhostejně a bez zášti, ortel vynáší... sudičky ať soudí.“ Leander Verdievel své motto: „Whatever happens, never loose your sense of tumor,“ má od svého otce (jak prozradil v rozhovoru zde). Ostatně, jak říkal už pan Hraběta v Nejisté sezóně: „Je-li člověk na něco krátkej, měl by si z toho aspoň dělat srandu.“ ČSFD OKÉNKO: [][] Co komu na první epizodě vadí? [][] Uživatel Matty: „...profesor, pro kterého jsou studenti jen nezajímavé křoví, se najednou strašně zajímá o zdraví hlavního hrdiny.“ Milý Matty, že se neurochirurg zajímá o tumor v mozku? Fakt divné, naprostá záhada. [][] Sexu víc jak v Kámasútře, remcají suchoprdi. Cha. Já na VŠ kolejích bydlel a pár mediků znal, i jejich studia typu leháro. Pořád totiž jen leželi - ve skriptech, pod stolem v knajpě a nebo... na holkách! [][] Remcal Omnibus: Že tu nebyla ani špetka černého humoru. Njn. [][] Vlastně vůbec žádný humor. Dvě, tři mé uchechtnutí nepočítám. Ale neházím flintu do nežidu, snad příště. Třeba se tumor rozjede. ()

Epizoda 2 (2024) (E02)

Soucitu moře... nezmírní hoře.“ Univerzální rada neexistuje. Některému pacientovi pomáhá i soucit falešný, jiného i sebeupřímnější politování irituje. Filip se nechce vzdát sportu a vrhá se na ragbyové protihráče se stejnou vervou, jako do boje s nemocí. Dosud žil naplno, bude tak i bojovat. Opulentní račí hostina, servírovaná osudem, začala ozařováním, hlavní chod chemoterapie bude následovat. Dočká se Filip i zdravého zákusku, tedy příznivého verdiktu po drastické léčbě? RODINNÉ OKÉNKO: [][] Jak NEpomáhat nemocnému synovi aneb právo nebýt v manželství nešťastná nadřazeno rakovi. Nesoudím, nezažil jsem. Ale pobavil pokus o usmiřování, čili dobrá vůle vola. „Místo mozku z dlaždic kostku,“ trefně utrousila moje žena na adresu pana Kaliny, při jeho večeři s „překvapením.“ A to měla paní Jarka ještě kliku, že workoholický manžel byl profesí obchodník s dlaždičkami a ne třeba patolog. Do čeho ten by vyryl monogram své ženy? [][] Uživatele flanker.27 a jeho odpad! chápu, pro něj je to téma příliš osobní. Moje 4* vykouzlil kreslený úsměv na fixační masce při ozařování. „Whatever happens, never loose your sense of tumor. ()

Epizoda 3 (2024) (E03)

Místo krve limonáda, chemoška si vlasů žádá.“ Neměly Filipovi vypadat vlasy? Tak prý ne, záleží to na druhu chemoterapie, odolnosti organismu a na libovůli scenáristy. OKÉNKO VIP POKOJE: [][] tedy jednolůžkového, je zavřené. [][] Filip musí zkousnout dvoulůžák a pouhý závěs, ráznou sestřičkou na ukázku zatažený. To je život. Nejen rodiče a nemoci, ale ani spoluležící na pokoji onkologie si nevybíráš. [][] Neadekvátní kamarády však ano. Hlučné tlučhuby s ragbyovou šiškou místo mozku a s metrem piv v úzké přepravce. Blbouni, metr jogurtů by bodnul víc. [][] Naštěstí je Filip klikař par excellence a ze spoluležícího se vyklube Jiří Bartoška, tedy Pan herec i Pan bojovník s nemocí. Klobouk dolů za odvahu ztvárnit takovou roli, když v reálu sám s rakovinou bojuje. Držíme palce! [][] Jarka Kalinová „válí.“ Minule dostala dlažičkou Jarkou po hlavě a tím se jí rozsvítilo. Dnes opilá kydá z plechovek barvu na plátno a zblblá kamarádkou světačkou tomu říká umění. Pálí mosty a na stará kolena chce „začít znovu“. Udělá padesátiletou tlustou díru do světa? A zajímá mě to vůbec? ()

Epizoda 4 (2024) (E04)

Oxytocin v těle řádí, vnučka vlasy holí, Filipovi děda radí, rak i láska bolí.“ To druhé ovšem krásně. Většinou. Polovina seriálu za námi, ideální doba na POLOVIČNÍ OKÉNKO: [][] Prozatímní zhodnocení. [] Jako seriál o rozpadajících se dlaždičkách, ech, chtěl jsem říct manželství, je to prvoplánové, šablonovité, telenovelácké. Kdyby oba manžele Kalinovy někdo chtěl škrtnout, moc rád mu půjčím své pero. [] Ovšem coby drama, o boji nezralého a lehkovážného mládí s náhle a bez varování udeřivší existenciální úzkostí, je to působivé. [] Spokojený byl i autor předlohy, vítěz nad skutečnou rakovinou Leander Verdievel, který v září na brněnském festivalu Serial Killer viděl prvních pár dílů. Líbily se mu. [] Tak už je to tady! Sbohem vlasy... V seriálu potřebné k balení holek a v reálu k focení s Vanem pro Dior. [][] V rozhovoru o své roli Filip trochu neuváženě říká: „Žít půl roku před kamerou s rakovinou bylo těžké.“ Hmm, hrát to bylo těžké... A co by měl říkat pan Bartoška? ()