Ako krtko k nohaviciam prišiel

• Československo Ako prišiel krtko k nohavičkám (viac)

Krtek si chce udělat kalhotky, a tak poprosí ostatní zvířátka, aby mu pomohla. Ruku k dílu přiloží mravenci, čáp, ba dokonce i rak. Když je hotovo, začne se krtek obdivovat ve svém zrcadle a je se sebou spokojen. (skinny9)

LeoH

Sedmá pečeť, Cabiriiny noci, Stezky slávy, Jeřábi táhnou a první Krteček. Ten padesátý sedmý měl něco do sebe. — Jako malinkého mě na tom mátly dvě věci – mluvící kytka, co se kultivovaným ženským hlasem ohrazuje proti útokům brouků a housenek, načež se nechá bez hlesu vyrvat z kořenů, a taky to asi bylo moje první setkání s eliptickým střihem: nechápal jsem, jak krtek ví, co má dělat, když mu to len nestihl říct. Jo, to už je dávno. ()

dANo

Úplne prvá časť krtka a jeho príbehov je zaujímavá v tom, že v nej krtko zrozumiteľne hovorí (v češtine:), takže to nie je iba to internacionálne "júúú", či "hele, hele"... :o)) Ale ináč je to veľmi krásna rozprávka o tom, ako si s pomocou rozličných zvieratiek v lese dokáže krtko ušiť modré nohavice s veľkými vreckami, aby v nich mohol nosiť všetky tie vecičky, ktoré nájde... ()

Tomesh

Je mi jasný, že mezi všemi adorátory tohohle kultu budu jako černá ovce. Krteček mi k srdci nepřirostl. Neustále čipernej, všechno zajištěný a přehnaná hra na city. Zlatej Bob a Bobek. Kdyby se někdo divil, tak podotýkám, dětství jsem měl krásný.. ()

IdentityS73

To je prostě "nesmrtelná" pohádka! Sice krteček nemá moc obsáhlou slovní zásobu (za celou dobu jenom párkrát zopakuje "Aaaachjo" a to je asi vše), ale to u pohádky pro dvouleté děti moc nevadí... ()

ABCD Marta

Dámy a pánové, povstaňte prosím, neboť mám možnost představit vám tu největší dětskou klasiku české kinematografie. Děkuji za ni, pane Milere! ()

spikey1

První, nejslavnější, nejedukativnější, od té doby prostě vím jak to v textilní výrobě chodí, chce to čápa na stříhání, vážku na šití atd. ()

tommy187

Krtko je skvelý, roztomilý, nesmrteľný. Konkrétne tento diel patrí k mojim najobľúbenejším, pretože mal ten "šmrnc". Na to, že to bolo z roku 1957 to bolo naozaj geniálne ... Myslím, že ani veľkoštúdia ako Pixar či Walt-Disney by sa za takéto majstrovské dielo nehanbilo. Zdeněk Miler napísal scenár k príbehu, ktorý spočíva vlastne len v tom, že krtko potrebuje nohavice. A je to skvelé :). ()

Braddy

První a poslední krteček, který promluvil, ale stálo to za to. Knížku mám do dnes někde schovanou. Je to prostě klasika, to nám (starším a pokročilým) nikdo nevymluví:-) ()